wtorek, 21 maja 2019

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Opis wizyty w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, atrakcyjne wakacje z dzieckiem
Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Experyment 

Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Experyment 


Dzisiaj opowiemy Wam o miejscu, które powinna odwiedzić każda rodzina z dziećmi i będzie to Centrum Experyment w Gdyni 👍. Jest to ogromna interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauka poprzez zabawę - czyli to co dzieci i także dorośli lubią najbardziej 😁. Jeśli początkowo myśleliście o tym miejscu jako rozrywce dla dzieci, to po przekroczeniu kas przekonacie się, że poza dziećmi także Wy będziecie się świetnie bawić 😀. 

Niewątpliwym atutem tego miejsca jest położenie - można bardzo łatwo się tu dostać - czy to samochodem (ogromny podziemny parking), kolejką SKM (Gdynia Redłowo), czy komunikacją miejską 👍.

Centrum Experyment w Gdyni z dziećmi 


Bilety możemy zarezerwować i zakupić przez internet z 7 dniowy wyprzedzeniem, oczywiście możemy zakupić też w kasach pod warunkiem wolnych miejsc w centrum 😀. Po opłaceniu wejścia możemy zostawić swoje rzeczy w specjalnie przygotowanych szafkach depozytowych - warto zostawić rzeczy, które nam się nie przydadzą, aby w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji.

No i w końcu wchodzimy na wystawę, po zesksnowaniu biletów, pamiętajcie aby ich nie zgubić, aby wyjść też trzeba będzie je zeskanować 😀.

Pierwsze stanowisko, które wita nas po wejściu na salę wystaw - to stanowisko refleks 👍. Będziemy tu mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość i refleks na specjalnie przygotowanym stanowisku dla mniejszych i większych. Stojąc dalej wydaje się wszystko proste, ale kiedy stoimi już przy samej maszynie nasze postrzeganie trochę się zmienia 😁.

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem, atrakcje dla dzieci pomorskie

Najlepsze atrakcje dla dzieci Gdynia, najlepszy blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci w Gdyni 


My naszą wizytę rozpoczęliśmy od Zdrowia i tematyką z tym związaną. Jest to najnowszy pomysł i bardzo ważny temat przy edukowaniu dzieci i młodzieży. Każdy będzie mógł sprawdzić jak działa AED. Dowiemy się także jak nasz styl życia, czy profilaktyka wpływa na zdrowie. Jeśli zastanawiacie się jak wyglądają płuca palacza i jak one funkcjonują - tu znajdziecie odpowiedź. Będziecie mogli również przeprowadzić wyścig krwinki, gdzie naszym zadaniem za pomocą mięśni jest przeprowadzenie krwinki przez krwioobieg 😀. Możecie to zrobić nawet rodzinnie _ jednorazowo mogą ścigać się trzy krwinki. Tu jednak największą popularność u naszych dzieci zyskał symulator samochodowy, gdzie dostępny jest także tryb jazdy po alkoholu - polecam wszystkim dorosłym 👍. 

Następnie nasze kroki skierowaliśmy w stronę wodnego świata 😁, chyba każde dziecko przechodziło etap gdzie uwielbiało zabawę z wodą. Tu na poszczególnych stanowiskach można się świetnie bawić a przy okazji zdobyć podstawy wiedzy hydrologicznej. Możemy zostać nawet inżynierami i skonstruować swoją tamę i później się przekonać jak ona działa 😀. Poznamy tu podstawowe prawa jakie rządzą środowiskiem wodnym. W prosty sposób można poznać działanie śruby Archimedesa, działanie śluzy wodnej i zobaczyć jak powstaje ogromny wir wodny 😁. Zarówno dzieci i dorośli mogą się przekonać jak wielką moc ma woda i jak trudno okiełznać ten żywioł. 
I tu jedna bardzo ważna rada dla rodziców których dzieci uwielbiają wodne zabawy - weźcie koszulkę na przebranie dla dzieci 👍👍👍, podczas wspaniałej zabawy będą cali mokrzy 😀.


Centrum Experyment i przyroda


Kolejnym punktem do którego się udaliśmy, to tzw Drzewo Życia - miejsce,  które przybliża nam wiadomości na temat przyrody, tego jakie prawa nią rządzą. Zastanawialiście się kiedyś jak widzą zwierzęta? Jeśli tak, to odpowiedź znajdziecie na kilku specjalnie przygotowanych stanowiskach - przekonany się jak widzi między innymi: koń, wiewiórka czy pies 😀. Znajdziemy także możliwość wirtualnego wyścigu ze zwierzętami i tymi bardzo szybkimi i tymi wolniejszymi. Znajdziemy tutaj także stanowisko paleontologiczne i puzzle dla najmłodszych. Ciekawą atrakcją dla dzieci jest również tropienie zwierząt po śladach 😀, na specjalnie przygotowanych kartkach muszą zebrać pieczątki wszystkich znalezionych zwierząt 😁. 


Znajdziemy tu też symulator trzęsienia ziemi, na którym sami możemy ustalić sobie skalę wstrząsu. Tu znajdziemy także strefę wypoczynku i relaksu 😁, a dla dzieci także zjeżdżalnie 👍. 
W kolejnych częściach wystawy poznamy nasze ludzkie ciało, a także poznamy niewidoczne siły, które w codziennym świecie otaczają nas ze wszystkich stron, a nie zawsze zdajemy sobie z tego nawet sprawę 😁. W prosty sposób zostanie pokazane wszytko na temat środka ciężkości, fal dźwiękowych, czy magnetyzmu i co ważne, wszystko to jest przedstawione w przystępny dla dziecka sposób. Teraz przechodzimy do działu związanego z człowiekiem 😁. Chyba każdy z nas interesuje się tym jak wygląda w środku i jak to wszystko działa 😀. Tu możemy się wybrać na wycieczkę w głąb naszego ciała 👍. Poznamy wszystkie narządy wewnętrzne, zobaczymy gdzie się znajdują i do czego służą. Ile mamy wody w organizmie? Jak robimy siusiu? Co jest w oku? Jak wygląda brzuch w środku? Czy jak powstaje dziecko? Na te wszystkie pytania znajdziemy tu odpowiedź 😀. Jest też ogromne serce ze zjeżdżalnią dla dzieci 👍. 


Centrum Experyment w Gdyni - czy warto? 

Odpowiedź może być tylko jedna - oczywiście tak 👍. Mało tego naszym zdaniem jest to miejsce  które po prostu trzeba odwiedzić. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich odwiedzających Gdynię i Trójmiasto w razie kiepskiej pogody. Słyszeliśmy opinię, że 3 godziny wystarczą na zwiedzenie tego miejsca, naszym zdaniem lepiej zarezerwować sobie zdecydowanie więcej czasu 😀. Dla naszych dzieci zdecydowanie największą atrakcją był tor wodny, przy którym mogliby stać aż do wieczora 😀. Bardzo fajnym pomysłem jest możliwość zrobienia sobie w kilku miejscach zdjęcia i przesłanie go na swój adres e-mail 👍. Jeśli szukacie ciekawych miejsc do odwiedzenia z dzieckiem, zapraszamy Was do Centrum Nauki Experyment w Gdyni 👍


Jeśli jesteście ciekawi kolejnych polecanych przez nas atrakcji obserwujcie nas, już niedługo kolejne ciekawe miejsca 😁😁. 


39 komentarzy:

 1. Byłem tam 3 razy. Za każdym razem koło 10-15% ekspozycji uszkodzona i wyłączona z użytku (oczywiście bez informacji przed wejściem że coś nie działa). Fajnie ale bez szału.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mieliśmy jeszcze okazji odwiedzić to miejsce. Z czasem nadrobimy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne miejsce, powinnam je kiedyś odwiedzić, narazie nie bardzo mam z kim ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym tam kiedyś wpadła ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda naprawdę ciekawie!
  Musi sprawiać dzieciom sporo frajdy i się przy tym uczą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy następnym razem będziemy jechać w tamte okolice, koniecznie musimy się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam to u Was na facebooku, wygląda bardzo ciekawie i ja tam chcę! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie sama kiedyś skorzystam z atrakcji oferowanych przez to Centrum:)

  OdpowiedzUsuń
 9. O świetne to miejsce dla dzieciaków i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Będąc dzieckiem uwielbiałam takie połączenia. nauka wraz z zabawą, czego chcieć więcej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie się tam wybierzemy przy okazji naszej kolejnej wizyty w Trójmieście - bardzo ciekawe i inspirujące miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłam z mężem w tym Centrum i muszę Ci powiedzieć, że zdecydowanie wolę Centrum Nauki Kopernik. Tu nie było nic ciekawego dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzieciaki uwielbiają takie miejsca. Zawsze coś się dzieje i można spędzić czas z pożytkiem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Byłam tam pare razy. I za każdym razem coś nie tak...

  OdpowiedzUsuń
 15. wow, wiele ciekawostek, sama dobrze bawiłabym się w tym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 16. Oby więcej takich miejsc w Polsce:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wybieramy się w majówkę tam! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetnie, że powstają takie miejsca! Edukacja przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nigdy nie byłam w takim miejscu, ale mam ogromną ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zamierzam się tam wybrać. I od razu do Akwarium Gdyńskiego!

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetna atrakcja nie tylko dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 22. Centrum Nauki Eksperyment mamy zamiar odwiedzić przy jakiejś dłuższej wycieczce do Trójmiasta. Potem jeszcze ZOO w Oliwie i może Akwarium w Gdyni plus statki w porcie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Żałuję że w moim mieście nie ma takich miejsc. Z chęcią w wakacje wybiorę się tam z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 24. Gdynia jest piękna i jak widać, atrakcje znajdą się dla każdego!

  OdpowiedzUsuń
 25. Marzy mi się zabrać starszą córkę w takie miejsce. Byłaby zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak myślałam, że to idealne miejsce na popołudnie z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Takie miejsca są super. Niestety w mojej okolicy brak takich atrakcji.

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie słyszałam o tym centrum, ale sądząc po zdjęciach jest tam bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. W wakacje jedziemy do Gdyni. Tam również mamy plan pojechać z dziećmi. 😉

  OdpowiedzUsuń
 30. Takie miejsca wprawiają mnie w zachwyt.

  OdpowiedzUsuń
 31. Wiele niesamowitych atrakcji :) Sama najwięcej czasu spędziłabym pewnie przy Drzewie albo na sprawdzaniu trzęsienia ziemi :P

  OdpowiedzUsuń
 32. Byliśmy w warszawie i tu również. Emocje duże, zabawa przednia.

  OdpowiedzUsuń
 33. W Łodzi w Manufakturze też mamy miejsce dla małych odkrywców :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Fajne miejsce dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ciekawe miejsce. Mam nadzieję, że kiedyś nam się uda odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 36. Już po twarzach dzieci widać, że nauka przez zabawę to dobry pomysł. Swoją drogą w Gdyni jest naprawdę wiele ciekawych miejsc, które są bardzo dobrze zorganizowane pod kątem atrakcji dla dzieci:) Polecam Gdynię!

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie