Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Opis wizyty w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, atrakcyjne wakacje z dzieckiem
Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Experyment 

Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Experyment 


Dzisiaj opowiemy Wam o miejscu, które powinna odwiedzić każda rodzina z dziećmi i będzie to Centrum Experyment w Gdyni 👍. Jest to ogromna interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauka poprzez zabawę - czyli to co dzieci i także dorośli lubią najbardziej 😁. Jeśli początkowo myśleliście o tym miejscu jako rozrywce dla dzieci, to po przekroczeniu kas przekonacie się, że poza dziećmi także Wy będziecie się świetnie bawić 😀. 

Niewątpliwym atutem tego miejsca jest położenie - można bardzo łatwo się tu dostać - czy to samochodem (ogromny podziemny parking), kolejką SKM (Gdynia Redłowo), czy komunikacją miejską 👍.

Centrum Experyment w Gdyni z dziećmi 


Bilety możemy zarezerwować i zakupić przez internet z 7 dniowy wyprzedzeniem, oczywiście możemy zakupić też w kasach pod warunkiem wolnych miejsc w centrum 😀. Po opłaceniu wejścia możemy zostawić swoje rzeczy w specjalnie przygotowanych szafkach depozytowych - warto zostawić rzeczy, które nam się nie przydadzą, aby w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji.

No i w końcu wchodzimy na wystawę, po zesksnowaniu biletów, pamiętajcie aby ich nie zgubić, aby wyjść też trzeba będzie je zeskanować 😀.

Pierwsze stanowisko, które wita nas po wejściu na salę wystaw - to stanowisko refleks 👍. Będziemy tu mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość i refleks na specjalnie przygotowanym stanowisku dla mniejszych i większych. Stojąc dalej wydaje się wszystko proste, ale kiedy stoimi już przy samej maszynie nasze postrzeganie trochę się zmienia 😁.

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem, atrakcje dla dzieci pomorskie

Najlepsze atrakcje dla dzieci Gdynia, najlepszy blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci w Gdyni 


My naszą wizytę rozpoczęliśmy od Zdrowia i tematyką z tym związaną. Jest to najnowszy pomysł i bardzo ważny temat przy edukowaniu dzieci i młodzieży. Każdy będzie mógł sprawdzić jak działa AED. Dowiemy się także jak nasz styl życia, czy profilaktyka wpływa na zdrowie. Jeśli zastanawiacie się jak wyglądają płuca palacza i jak one funkcjonują - tu znajdziecie odpowiedź. Będziecie mogli również przeprowadzić wyścig krwinki, gdzie naszym zadaniem za pomocą mięśni jest przeprowadzenie krwinki przez krwioobieg 😀. Możecie to zrobić nawet rodzinnie _ jednorazowo mogą ścigać się trzy krwinki. Tu jednak największą popularność u naszych dzieci zyskał symulator samochodowy, gdzie dostępny jest także tryb jazdy po alkoholu - polecam wszystkim dorosłym 👍. 

Następnie nasze kroki skierowaliśmy w stronę wodnego świata 😁, chyba każde dziecko przechodziło etap gdzie uwielbiało zabawę z wodą. Tu na poszczególnych stanowiskach można się świetnie bawić a przy okazji zdobyć podstawy wiedzy hydrologicznej. Możemy zostać nawet inżynierami i skonstruować swoją tamę i później się przekonać jak ona działa 😀. Poznamy tu podstawowe prawa jakie rządzą środowiskiem wodnym. W prosty sposób można poznać działanie śruby Archimedesa, działanie śluzy wodnej i zobaczyć jak powstaje ogromny wir wodny 😁. Zarówno dzieci i dorośli mogą się przekonać jak wielką moc ma woda i jak trudno okiełznać ten żywioł. 
I tu jedna bardzo ważna rada dla rodziców których dzieci uwielbiają wodne zabawy - weźcie koszulkę na przebranie dla dzieci 👍👍👍, podczas wspaniałej zabawy będą cali mokrzy 😀.


Centrum Experyment i przyroda


Kolejnym punktem do którego się udaliśmy, to tzw Drzewo Życia - miejsce,  które przybliża nam wiadomości na temat przyrody, tego jakie prawa nią rządzą. Zastanawialiście się kiedyś jak widzą zwierzęta? Jeśli tak, to odpowiedź znajdziecie na kilku specjalnie przygotowanych stanowiskach - przekonany się jak widzi między innymi: koń, wiewiórka czy pies 😀. Znajdziemy także możliwość wirtualnego wyścigu ze zwierzętami i tymi bardzo szybkimi i tymi wolniejszymi. Znajdziemy tutaj także stanowisko paleontologiczne i puzzle dla najmłodszych. Ciekawą atrakcją dla dzieci jest również tropienie zwierząt po śladach 😀, na specjalnie przygotowanych kartkach muszą zebrać pieczątki wszystkich znalezionych zwierząt 😁. 


Znajdziemy tu też symulator trzęsienia ziemi, na którym sami możemy ustalić sobie skalę wstrząsu. Tu znajdziemy także strefę wypoczynku i relaksu 😁, a dla dzieci także zjeżdżalnie 👍. 
W kolejnych częściach wystawy poznamy nasze ludzkie ciało, a także poznamy niewidoczne siły, które w codziennym świecie otaczają nas ze wszystkich stron, a nie zawsze zdajemy sobie z tego nawet sprawę 😁. W prosty sposób zostanie pokazane wszytko na temat środka ciężkości, fal dźwiękowych, czy magnetyzmu i co ważne, wszystko to jest przedstawione w przystępny dla dziecka sposób. Teraz przechodzimy do działu związanego z człowiekiem 😁. Chyba każdy z nas interesuje się tym jak wygląda w środku i jak to wszystko działa 😀. Tu możemy się wybrać na wycieczkę w głąb naszego ciała 👍. Poznamy wszystkie narządy wewnętrzne, zobaczymy gdzie się znajdują i do czego służą. Ile mamy wody w organizmie? Jak robimy siusiu? Co jest w oku? Jak wygląda brzuch w środku? Czy jak powstaje dziecko? Na te wszystkie pytania znajdziemy tu odpowiedź 😀. Jest też ogromne serce ze zjeżdżalnią dla dzieci 👍. 


Centrum Experyment w Gdyni - czy warto? 

Odpowiedź może być tylko jedna - oczywiście tak 👍. Mało tego naszym zdaniem jest to miejsce  które po prostu trzeba odwiedzić. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich odwiedzających Gdynię i Trójmiasto w razie kiepskiej pogody. Słyszeliśmy opinię, że 3 godziny wystarczą na zwiedzenie tego miejsca, naszym zdaniem lepiej zarezerwować sobie zdecydowanie więcej czasu 😀. Dla naszych dzieci zdecydowanie największą atrakcją był tor wodny, przy którym mogliby stać aż do wieczora 😀. Bardzo fajnym pomysłem jest możliwość zrobienia sobie w kilku miejscach zdjęcia i przesłanie go na swój adres e-mail 👍. Jeśli szukacie ciekawych miejsc do odwiedzenia z dzieckiem, zapraszamy Was do Centrum Nauki Experyment w Gdyni 👍


Jeśli jesteście ciekawi kolejnych polecanych przez nas atrakcji obserwujcie nas, już niedługo kolejne ciekawe miejsca 😁😁. 


Komentarze

 1. Byłem tam 3 razy. Za każdym razem koło 10-15% ekspozycji uszkodzona i wyłączona z użytku (oczywiście bez informacji przed wejściem że coś nie działa). Fajnie ale bez szału.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mieliśmy jeszcze okazji odwiedzić to miejsce. Z czasem nadrobimy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne miejsce, powinnam je kiedyś odwiedzić, narazie nie bardzo mam z kim ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym tam kiedyś wpadła ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda naprawdę ciekawie!
  Musi sprawiać dzieciom sporo frajdy i się przy tym uczą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy następnym razem będziemy jechać w tamte okolice, koniecznie musimy się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam to u Was na facebooku, wygląda bardzo ciekawie i ja tam chcę! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie sama kiedyś skorzystam z atrakcji oferowanych przez to Centrum:)

  OdpowiedzUsuń
 9. O świetne to miejsce dla dzieciaków i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Będąc dzieckiem uwielbiałam takie połączenia. nauka wraz z zabawą, czego chcieć więcej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie się tam wybierzemy przy okazji naszej kolejnej wizyty w Trójmieście - bardzo ciekawe i inspirujące miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłam z mężem w tym Centrum i muszę Ci powiedzieć, że zdecydowanie wolę Centrum Nauki Kopernik. Tu nie było nic ciekawego dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzieciaki uwielbiają takie miejsca. Zawsze coś się dzieje i można spędzić czas z pożytkiem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Byłam tam pare razy. I za każdym razem coś nie tak...

  OdpowiedzUsuń
 15. wow, wiele ciekawostek, sama dobrze bawiłabym się w tym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 16. Oby więcej takich miejsc w Polsce:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie, że powstają takie miejsca! Edukacja przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nigdy nie byłam w takim miejscu, ale mam ogromną ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zamierzam się tam wybrać. I od razu do Akwarium Gdyńskiego!

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetna atrakcja nie tylko dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 21. Centrum Nauki Eksperyment mamy zamiar odwiedzić przy jakiejś dłuższej wycieczce do Trójmiasta. Potem jeszcze ZOO w Oliwie i może Akwarium w Gdyni plus statki w porcie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Żałuję że w moim mieście nie ma takich miejsc. Z chęcią w wakacje wybiorę się tam z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdynia jest piękna i jak widać, atrakcje znajdą się dla każdego!

  OdpowiedzUsuń
 24. Marzy mi się zabrać starszą córkę w takie miejsce. Byłaby zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 25. Tak myślałam, że to idealne miejsce na popołudnie z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Takie miejsca są super. Niestety w mojej okolicy brak takich atrakcji.

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie słyszałam o tym centrum, ale sądząc po zdjęciach jest tam bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. W wakacje jedziemy do Gdyni. Tam również mamy plan pojechać z dziećmi. 😉

  OdpowiedzUsuń
 29. Takie miejsca wprawiają mnie w zachwyt.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wiele niesamowitych atrakcji :) Sama najwięcej czasu spędziłabym pewnie przy Drzewie albo na sprawdzaniu trzęsienia ziemi :P

  OdpowiedzUsuń
 31. Byliśmy w warszawie i tu również. Emocje duże, zabawa przednia.

  OdpowiedzUsuń
 32. W Łodzi w Manufakturze też mamy miejsce dla małych odkrywców :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Fajne miejsce dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ciekawe miejsce. Mam nadzieję, że kiedyś nam się uda odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czytamy dzieciom z Wydawnictwem Media Rodzina

Biuro Detektywistyczne - książki dla dzieci

Cortex2 dla dzieci

Łączna liczba wyświetleń