czwartek, 9 maja 2019

Palce w pralce - Wydawnictwa Rebel

Palce w pralce - Wydawnictwa Rebel


Dzisiaj na blogu zagości rewelacyjna gra rodzinno- imprezowa i będzie to gra Wydawnictwa Rebel - "Palce w pralce"  😁. Jak wszyscy wiemy dobra gra imprezowa powinna się charakteryzować prostymi zasadami i dynamiczną rozgrywką 😁.


Palce w pralce recenzja na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Palce w pralce - gra imprezowa 

Grę otrzymujemy w małym metalowym pudełku, w którym znajdziemy:
 • 40 kart gestu
 • 10 kart kula 
 • Instrukcja
Jak widzicie mało elementów, a jeśli chodzi o rozmiary, to spokojnie zmieści się do kieszeni, a dzięki metalowemu opakowaniu nie zniszczy się 😁. Gra przeznaczona jest dla minimum 4 osób a maksymalnie może grać 12 osób. Poznanie zasad zajmie nam naprawdę chwilkę, ale uprzedzam, że jeśli do rozgrywki przystąpią gracze którzy już kiedyś grali w tą grę, to będzie im łatwiej.


Rebel na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem, współpraca z Wydawnictwem Rebel,

Najlepsze gry na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Palce w pralce - rozgrywka

Cała gra polega na wyszukiwaniu rytmu piosenki Queen - We will rock You i pokazywaniu odpowiednich gestów 😁. Na początku każdy z graczy ma jedną kartę z gestem i powinien go zapamiętać 😁. Zaczynamy grę od dwóch klaśnięć o uda i jednego w dłonie, później dwa razy w uda i pokazujemy swój gest, później dwa razy w uda i gest tego kogo wywołujemy i w tym momencie on przejmuje łańcuch ruchu 😁. I w taki sposób bawimy się aż do momentu kiedy jeden z graczy pomyli się w sekwencji. Wtedy oddaje jedna ze swoich kart wybranemu przez siebie graczowi, sam bierze nową kartę że stosu i to będzie jego nowy gest 😁. Dodatkowo bierze jedną kartę że stosu kart z kulą i odczytuje co tam jest 😁 (może być np. zmiana miejsc 😀). Grę kończymy w momencie kiedy stos kart z kulami się skończy i wygrywa gracz, który ma najmniej kart z kulą 👍.

Palce w pralce - czy warto?


Naszym zdaniem jest to bardzo interesująca gra imprezowa ale przy kilku założeniach 😀. Najlepiej aby każdy z graczy nigdy w nią nie grał, bądź żeby wszyscy wiedzieli już o co chodzi. Jeśli połączymy osoby, które grają pierwszy raz, z takimi  które już grały, to na początku gra może być trochę frustrująca. Jedni będą się cały czas mylić a drudzy nie będą mogli się rozwinąć 😁. Kiedy będziemy mieli w miarę wyrównane towarzystwo gra zapewni mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu 😁. Osoby z poczuciem rytmu będą miały dużo łatwiej 😁.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍13 komentarzy:

 1. Świetna nazwa i super grafiki ! Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo! Ciekawe! Znałam z podwórka kiedyś podobna grę, tylko bez kart. Fajna opcja na letnie wyjazdy z rodziną ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba kiedyś grałam w coś podobnego, ale zamiast gestów były słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł jak w thrillerze :-))) Można się wystraszyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym się notorycznie myliła :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna gra, grałem i dobrze się bawiłem na miłych, nieco zakrapianych imprezach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja nie muzyczna, ale gra brzmi ciekawie :-))

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się interesująca. Dzięki za recenzję i wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Idealna na piątkowy wieczór ze znajomymi!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nazwa może zbić z tropu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam imprezy z grami ;)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie