wtorek, 7 lipca 2020

ZOO we Wrocławiu - rodzinna atrakcja

ZOO we Wrocławiu - Rodzinna atrakcja Dolnego Śląska

Tak, jak wcześniej Wam zapowiadaliśmy w tym roku odwiedzamy Dolny Śląsk. Postaramy się Wam pokazać miejsca, które musicie koniecznie zobaczyć będąc na tym terenie. My zaczęliśmy od Wrocławia i chyba najbardziej znanego, a na pewno najstarszego zoo w Polsce 🙂. Odwiedziliśmy już kilka ogrodów zoologicznych w naszym kraju - nasze dzieciaki bardzo lubią obserwować zwierzęta więc wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wakacji i wizyty we Wrocławiu 🙂


Zoo Wrocław zwiedzanie

Zoo Wrocław informacje praktyczne


ZOO Wrocław - informacje podstawowe 

ZOO Wrocław to chyba najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce, a wszystko zapewne za sprawą programu telewizyjnego, który był tu kręcony. "Z kamerą wśród zwierząt" był to program, który gościł w naszych domach przez ponad 30 lat - widzieliście jakieś odcinki? Prowadzący Henryk Gucwiński był także do 2007 roku dyrektorem tutejszego zoo. 

W ZOO Wrocław mieszka obecnie ponad 12000 zwierząt, które reprezentują ponad 1100 gatunków. Jeśli natomiast chodzi o liczby odwiedzających osób, to jest to niemal 2 miliony osób rocznie. Daje to miejsce w ścisłej europejskiej czołówce zarówno pod względem hodowlanym i frekwencyjnym.

Teraz będzie kilka wskazówek organizacyjnych 🙂. Jak wiecie do Wrocławia mamy trochę drogi i nie znany miasta jakoś super. Dlatego kierowaliśmy się na miejsce według nawigacji, która świetnie zdała swoją rolę - doprowadziła nas do samego zoo. My byliśmy w niedzielę i zdecydowaliśmy się na pozostawienie samochodu na parkingu przy Hali Stulecia - ogromny parking i chyba najdroższy, ale zawsze jest miejsce 🙂. Następnie trzeba przejść kilkaset metrów i już dochodzimy do bram zoo. I tu kupujemy bilety według cennika, lub jeśli zrobiliśmy to wcześniej online kierujemy się w stronę wejścia i zaczynamy już nasz spacer i zwiedzanie 🙂.


ZOO Wrocław i Afrykarium

Afrykarium informacje

Kiedy już wejdziemy na teren zoo, warto zdecydować się na zakup papierowej mapki, która zdecydowanie ułatwi nam zwiedzenia, tego jakże rozległego terenu. Dostępna jest także aplikacja, która będzie nas prowadzić przez kolejne alejki. Bardzo fajną opcją dla dzieci są ZOOZAGADKI - to takie karty pracy, które można sobie wydrukować w domu, a następnie rozwiązywać zadania na terenie zoo. Taka forma zwiedzania, to ulubiony sposób naszych dzieci i zdecydowanie zwiększa ich zainteresowanie 🙂. Oczywiście jest też opcja spacerowania bez mapki - wszędzie są kierunki do danych zwierząt więc wszędzie traficie 🙂.

My swoje pierwsze kroki skierowaliśmy oczywiście do Afrykarium, które jest obecnie jedną z największych atrakcji całego zoo. Na szczęście byliśmy dość wcześnie i nie było jeszcze kolejek 🙂. Plany powstania Afrykarium pojawiły się wraz z nastaniem nowej ery we wrocławskim zoo, kiedy nastąpiła zmiana dyrektora. Oczywiście od pomysłu do realizacji tak dużego przedsięwzięcia upłynęło trochę czasu, ale obecnie możemy podziwiać piękny świat Afryki. 

Co można zobaczyć w zoo Wrocław

Najlepsze zoo w Polsce

Tunel z rekinamiJest to chyba jedyna tego typu atrakcja w Polsce, gdzie w jednym miejscu możemy zobaczyć zwierzęta z Afryki mieszkające w bardzo zbliżonych warunkach do naturalnych. Całość podzielona jest na kilka stref i dzięki temu można stworzyć najlepsze warunki dla zwierząt. Zaczynamy od Morza Czerwonego, gdzie znajduje się ponad milion litrów wody, a w zbiorniku mamy rafę koralową i ponad 60 gatunków kolorowych ryb. Dalej poznamy Afrykę Wschodnią wraz z hipopotamem nilowym i mrównikami. Następną atrakcją jest Kanał Mozambicki gdzie będziemy przechodzić 18 metrowym tunelem i będziemy podziwiać rekiny, żółwie, płaszczki i ryby. Jest także Wybrzeże Szkieletów, gdzie poznamy kotiki, meduzy, mureny. Następnie przenosimy się do dżungli nad rzeką Kongo. Tu czekają na nas krokodyle, manaty i wiele gatunków ptaków. 

Nam zwiedzanie tego miejsca zajęło ponad dwie godziny i nawet nie wiemy kiedy ten czas upłynął. Dzieci były zachwycone ilością i mnogością kolorów ryb jakie mogły zobaczyć. Ogromne wrażenie zrobiły także te największe okazy, które podpływają do samych szyb lub przepływają nad głowami 🙂. Z informacji praktycznych, to przygotujcie się na dużą liczbę osób odwiedzających to miejsce i wysoką temperaturę i wilgotność - jak to w dżungli 🙂. 


Po odwiedzeniu najnowszej atrakcji ZOO Wrocław ruszyliśmy na spacer alejkami spacerowymi w poszukiwaniu ulubionych zwierząt 🙂. Tu oczywiście wszystkich nie będziemy Wam opisywać, ale będziecie mieli możliwość zobaczenia ich na zdjęciach 🙂. Tak naprawdę są wszystkie, które chcieliśmy zobaczyć i te najbardziej lubiane przez dzieci. Niewątpliwym atutem podczas letnich spacerów po zoo jest liczba drzew i krzewów, dzięki którym możemy spacerować w cieniu 🙂👍. Na terenie zoo odbywają się także pokazowe karmienia - podczas niektórych z nich możemy wysłuchać także ciekawych informacji od opiekuna zwierząt. Pełny harmonogram karmienia znajdziecie 👉 tutaj 🙂

Dzieci bardzo lubią oglądać duże zwierzęta więc ogromną popularnością cieszą się np. słonie - udało nam się trafić kiedy stały blisko nas i korzystały z ochłody 🙂. Pięknie prezentowały się także żyrafy wraz z zebrami, a także liczne mniejsze gatunki. Z niecierpliwością czekaliśmy także na wizytę w terrarium - nasz syn uwielbia wszelkiego rodzaju takie stworzenia. Same żółwie oglądaliśmy chyba dwie godziny, a jest tam dużo więcej, innych ciekawych zwierząt - pająki, węże i inne gady i płazy. W tym miejscu poza Afrykarium spędziliśmy zdecydowanie najwięcej czasu 🙂.
Bardzo ciekawym miejscem we wrocławskim zoo jest również Odrarium i jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tu wszystko co związane z Odrą. Są to cztery zbiorniki wodne prezentujące florę i faunę naszej drugiej, co do długości rzeki w Polsce. Często zdarza się tak, że znamy egzotyczne zwierzęta, a nie wiemy co znajduje się u nas 🙂. Tu właśnie mamy okazję to zmienić 👍.
Wycieczka do ZOO Wrocław to punkt obowiązkowy kiedy tylko odwiedzacie Dolny Śląsk, nawet mogę stwierdzić, że warto wybrać się tu, tylko dla tego miejsca. Jeśli chcecie wiedzieć ile czasu poświęcić na zwiedzanie zoo, to niestety nie znajdziecie odpowiedzi na to pytanie u nas na blogu. Są osoby, które przejdą wszystko w dwie godziny, a są takie osoby którym zabraknie dnia 🙂. My spędziliśmy tu prawie 7 godzin, a moglibyśmy jeszcze więcej. Jest to idealne miejsce na spacery z dziećmi - prawie wszędzie wjedziemy z wózkiem dla maluszka. Na miejscu znajdziemy także bogatą ofertę gastronomiczną i pełny węzeł sanitarny, także przystosowany dla maluszków 🙂. Przygotujcie się na długi spacer, ubierzcie wygodne obuwie i ruszajcie do ZOO we Wrocławiu 🙂


A może już odwiedziliście to miejsce? Jakie są Wasze wrażenia? 

40 komentarzy:

 1. Potwietdzam. To świetne miejsce. Córka odwiedza je z moją wnuczką regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie odwiedzaliśmy wrocławskiego ogrodu zoologicznego, warto by było wybrać się tam w ten wakacje, całą rodzinką. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zdjęcia mocno przekonują do zorganizowania takiej wycieczki. :)

   Usuń
 3. Afrykanarium to chyba najciekawsza część zoo we Wrocławiu

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie parę dni temu, mówiłam tacie, byśmy się wybrali do ZOO

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycje Obowiązkowe7 lipca 2020 10:18

  Uwielbiam to zoo i afrykarium :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam możliwości być we Wrocławiu, ale na pewno jak będę, to odwiedzę zoo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak byłam mała to uwielbiałam zoo, teraz to widzę te wszystkie zwierzęta w swoim prawdziwym domu czyli na wolności...

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam kilka razy w Zoo we Wrocławiu i bardzo mi się podobało. Świetne miejsce na miłe spędzenie czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 9. byłam tam już kilka razy i za każdym jestem zachwycona! super miejsce! uwielbiam
  P.s ogrody botaniczne we Wrocławiu też są boskie

  OdpowiedzUsuń
 10. O rany ile zdjęć! Płaszczka skradła całe show, ona się normalnie uśmiecha :D Byłam w zoo we Wrocławiu chyba 20 lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka wycieczka do Zoo to bardzo ciekawa atrakcja dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dawno nie byłam w ZOO, czas to chyba naprawić, zainspirowałeś mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Od dawna się tam wybieram, to takie moje małe, skromne marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Już od dłuższego czasu próbuję wybrać się tam z rodziną :) dzięki za przypomnienie i mobilizację!

  OdpowiedzUsuń
 15. Super zdjęcia i dużo przydatnych informacji. Na pewno skorzystam ze wskazówek i pojadę zobaczyć to piękne ZOO.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przepiękne zoo❤będę kiedyś musiała się tam do Was wybrać z rodzinką

  OdpowiedzUsuń
 17. Mamy plany na najbiższy czas, dzięki :)! Dzieciaki jakie szczęśliwe!

  OdpowiedzUsuń
 18. Super, ja pamietam "Z kamerą wśród zwierząt" :) fajnie się oglądało. do zoo na pewno sie wybierzemy rodzinnie, dzieki za relacje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepiękne zdjęcia :) Zgadzam się, zoo we Wrocławiu uważam za jedno najlepszych w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam to zoo :d swego czasu mialam roczny karnet :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Super miejsce i piękne zdjęcia ��

  OdpowiedzUsuń
 22. Wow. Super miejsce. Chyba trzeba zapakować dzieci do auta i jechać.

  OdpowiedzUsuń
 23. Byłam kiedyś we wrocławskim zoo, aż dwa razy i bardzo mi się podobało. Ciekawe miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 24. Byliśmy dwa razy i pewnie kiedyś wrócimy, bo to naprawdę piękne i warte odwiedzenia miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 25. Byłam i polecam! Najlepsze zoo! Największe wrażenie zrobił na nas podwodny świat!
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 26. Klimat w tym miejscu jest niesamowity i widać dbanie o szczegóły i zwierzęta i odwiedzających.

  OdpowiedzUsuń
 27. Mam ogromną ochotę się tam wybrać z dziećmi, może w końcu się uda.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mamy bilet roczny dla całej rodziny :) We wrocławskim ZOO jesteśmy 2-3 razy w miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Od dawna planujemy tam wycieczkę ale zawsze kolejki nas odstraszają.

  OdpowiedzUsuń
 30. Byłam w tym zoo i polecam. Jako dziecko często tam jeździłam m. BarfO często ze szkoły mieliśmy tam organizowane wycieczki szkolne :-) choć ostatnio nie było mnie tam troszkę czasu! P

  OdpowiedzUsuń
 31. słyszałam, że to Zoo jest najlepsze w Polsce, bardzo chciałabym je odwiedzić, bo jak na razie byliśmy tylko w Zamościu i Warszawie, najlepsze przed nami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Wygląda obiecująco, koniecznie muszę tam się wybrać! M.K.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ooo, my się wybieramy do wrocławskiego ZOO, ja tam nigdy nie byłam (nie wiem jak to możliwe!) i chcę tam teraz zabrać mojego 2-latka. Mam nadzieję, że mu się spodoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. Super zoo na pewno się tam wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 35. Marzę, żeby odwiedzić wrocławskie zoo. Dzięki za namiastkę atrakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Jeszcze tam nie byłam.

  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 37. Super miejsce warto odwiedzic kg

  OdpowiedzUsuń
 38. Niestety nie wiadomo, jak to będzie wszystko wyglądało, jeśli chodzi o zwiedzanie, dlatego chciałabym świetnie zaaranżować przestrzeń w ogrodzie. Zerknijcie sobie na stronę http://www.borowka.pl/ jeśli poszukujecie borówki do swojego ogrodu. Pewnie traficie swoją ulubioną odmianę.

  OdpowiedzUsuń
 39. Nie byłam tam, ale słyszałam o tym miejscu dużo dobrego.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie