DELI Park - Rodzinny Park w Wielkopolsce

DELI Park - Rodzinny Park w WielkopolsceDzisiaj chcemy Wam przedstawić Park Rozrywki DELI Park, tak naprawdę mieliśmy odwiedzić go już dawno, ale plany popsuł nam koronawirus. I w taki sposób nasza wizyta odbyła się w pierwszy dzień wakacji. Park znajduje się w Wielkopolsce w miejscowości Trzebaw - 15 minut jazdy od Poznania 🙂.

RODZINNY park rozrywki
Co zobaczyć w Wielkopolsce


DELI Park - rodzinne miejsce zabaw


Tak, jak już wcześniej Wam wspomnieliśmy nasz wyjazd planowany był od dawna, ale musieliśmy go przełożyć na wakacje ze względu na epidemię. Do parku mamy prawie 5 godzin jazdy więc trzeba było wszystko dobrze zaplanować 🙂. Dojazd nie powinien sprawić nikomu żadnego problemu - wystarczy podążać za wskazaniami nawigacji. Na miejscu czeka na nas ogromny i bezpłatny parking - można znaleźć zacienione miejsce 👍. Jeśli chodzi o bilety, to możecie zakupić je zarówno przez internet, jak i na miejscu - jest możliwość płatności kartą 🙂.


Ścieżka w koronach drzew


W Deli Parku znajdziecie wszystko czego można oczekiwać od parku rozrywki. Jest to doskonałe miejsce do zabawy, odpoczynku i nauki (oczywiście takiej w formie zabawy). Teren parku to 60000m2 na których znajdziemy między innymi; mini zoo, mini park linowy, dmuchańce, park miniatur plac zabaw krokodyl, kreatywną piaskownicę, czy podniebną eko-wioskę. Dzięki tak dużej powierzchni parku - nawet przy dużej liczbie odwiedzających możemy bez problemu zachować bezpieczną odległość 👍.

Zaraz po przekroczeniu linii kas macie co najmniej godzinę zajętą - tam właśnie znajdują się wszystkie dmuchańce 🙂. A jak wiadomo żadne dzieci nie odpuszczą takich atrakcji. Po zabawie na dmuchanych urządzeniach ruszyliśmy na zwiedzanie całego parku. Kawałek dalej wita nas Shrek wraz z Fioną i osłem, spotkamy tu także Kota w butach, Flinstonów i Boba Kanciastoportego - my nawet nie wiedzieliśmy jak on się nazywa, ale dzieci tak 🙂. Podążając dalej wytyczoną ścieżką widzimy mini zoo. Tu możemy spotkać prawdziwego osiołka, lamy i alpaki, natomiast po drugiej stronie ścieżki widzimy zwierzęta prehistoryczne. Znajdziemy tu takie zwierzęta jak; tygrys szablozębny, jeleń olbrzymi, nosorożec włochaty, tur, czy mamut. Przy każdym z nich warto się chwilę zatrzymać i zapoznać się z opisami danego gatunku.

Dmuchany zamek Poznań

Idąc dalej spotkamy się z owadami, ale nie takimi zwykłymi, tylko takimi ogromnymi 🙂. Bardzo często jest tak, że na co dzień ich po prostu nie zauważamy, bo są malutkie. Tu mamy je w dużo większych rozmiarach, co ułatwia ich poznanie i zobaczenie wielu szczegółów. Spotkamy tu; Jelonek Rogacz, Ważka żagnica, Szerszeń Europejski, Mrówki Rudnice i wiele innych ciekawych okazów - wszystkie w rozmiarze XXL 🙂.


Spacerując wśród alejek parkowych na pewno zwrócicie uwagę także na piękną roślinność znajdująca się przy ścieżkach. Piękne krzewy ozdobne i pole wrzosowe robią naprawdę ogromne wrażenie 🙂.

W taki sposób docieramy do kolejnych atrakcji dla dzieci. Tu znajdziemy właśnie park linowy, podniebną wioskę, piaskownicę i plac zabaw krokodyl 🙂. Niech rodzice się nie martwią i o nich tu pomyślano 👍🙂. Znajdziemy tu mnóstwo zacienionych miejsc, gdzie można usiąść, odpocząć i nadzorować zabawę dzieci. Są także przygotowane hamaki dla gości, gdzie można się zrelaksować 🙂. Z tych atrakcji dzieciom najbardziej spodobała się podniebna eko-wioska, którą przechodzili kilkanaście razy 🙂. Jest to specjalnie przygotowana trasa o długości 250 metrów i prowadzi ona wśród drzew, pokonując liczne mosty i domki. W każdym kolejnym domku czeka na nas jakieś zadanie do wykonania 👍🙂. Przejście całej trasy to naprawdę niebywała atrakcja, mogą z niej skorzystać zarówno ci najmłodsi i ci starsi. Jest ona w pełni bezpieczna, nie wymagają żadnej specjalnej siły 🙂. Jest także plac zabaw krokodyl, do którego wchodzimy do środka. Tam przechodzimy przez labirynty, sieć pajęczą. Można także się na niego wspiąć po przygotowanych ściankach wspinaczkowych i zjechać zjeżdżalnią 🙂. Jest też przygotowana piaskownica, ale nie taka zwykła klasyczna - tylko taka, która wymaga kreatywności 🙂.

Idąc dalej trasą spacerową możemy podziwiać park miniatur. Zobaczymy tu największe światowe atrakcję w miniaturze. W ten sposób docieramy do dmuchańców gdzie dzieci dalej ruszają do zabawy 🙂. 

Jak sami widzicie dzieci zdecydowanie będą miały co robić w Deli Parku, a rodzice na pewno odpoczną. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Jeśli będziecie śledzić stronę Deli Parku, to bardzo często odbywają się brak dodatkowe atrakcje. My trafiliśmy na występ Teatru Kurtynka, który poza przedstawieniem zorganizował także wiele zabaw dla dzieci 🙂. Na terenie parku dostępna jest także gastronomia, można tu spędzić cały dzień 🙂.A jeśli chcecie spędzić więcej czasu w parku, to polecamy Wam nocleg w hotelu Delicjusz, który znajduję się tuż obok Parku - o tym będzie w osobnym wpisie 🙂
3 komentarze:

  1. Byliśmy tam kilka razy, miejsce warte odwiedzenia zarówno latem, jak i zimą.

    OdpowiedzUsuń
  2. fantastycznie to wygląda! nigdy nie słyszałam o tym miejscu a widzę że to nawet na dwa dni wyprawa, by wszystko zobaczyć :D moje dzieciaki lubią dinozaury, edukacyjne place zabaw i chodzenie po lesie, więc miejsce idealne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ale super miejsce, z takimi atrakcjami tam nie można się nudzić! chętnie bym odwiedziła ten park

    OdpowiedzUsuń