piątek, 10 lipca 2020

Przekroje owoce i warzywa - Nasza Księgarnia

Przekroje owoce i warzywa - Nasza Księgarnia


Warzywa i owoce są zdrowe, o tym wiemy wszyscy. Tylko jak zrobić aby uświadomić to dzieciom. Tu z pomocą przychodzi nam jedna z najnowszych książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia - Przekroje owoce i warzywa 🙂.

Przekroje owoce i warzywa recenzja książki


Książka obrazkowa, która połączy naukę i zabawę. To właśnie tutaj dzieci będą miały okazję zobaczyć jak wyglądają owoce i warzywa w środku. Na pierwszych dwóch stronach znajdziemy trochę informacji, których przeczytaniem zająć muszą się rodzice. To właśnie tu dowiemy się podstawowych wiadomości o witaminach, oprócz tego poznamy też inne składniki, które znajdziemy w owocach i warzywach 🙂. W krótki i jasny dla dzieci sposób pokazane jest działanie poszczególnych witamin. I tak no witamina K przedstawiona jest jako pełna energii i zawsze chętna do pomocy, witamina A jest ciekawa świata i dostrzega to czego nie widzą inni. Wszystkie przedstawione są w ciekawej i zabawnej formie graficznej 🙂, a zadaniem dzieci jest ich odszukanie na kolejnych stronach książki. W taki właśnie sposób, w formie zabawy poprzez szukanie różnych bohaterów, dzieci dowiedzą się jakie witaminy są w jakich owocach i warzywach 👍.

Przekroje owoce i warzywa


Na kolejnych stronach zobaczymy owoce i warzywa przekrojone w poprzek, a w środku będziemy obserwować prawdziwy dom, gdzie rządzą witaminy i składniki mineralne. W każdym warzywie i owocu znajdziemy innych mieszkańców 🙂. Poznamy tu pomidora 🍅, paprykę 🌶️, jabłko 🍎, buraka i wiele innych 🙂.Na końcu czeka na dzieci jeszcze jedno zadanie. Trzeba przeprowadzić warzywa i owoce poprzez labirynt i doprowadzić je do odpowiedniego zdrowego dania 🙂.

Przekroje owoce i warzywa

Pięknie wydana, na grubych kartonowych stronach, w dużym formacie, i z pięknymi ilustracjami. Będzie to wspaniały pomysł na książkowy prezent. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety