piątek, 10 lipca 2020

Przekroje owoce i warzywa - Nasza Księgarnia

Przekroje owoce i warzywa - Nasza Księgarnia


Warzywa i owoce są zdrowe, o tym wiemy wszyscy. Tylko jak zrobić aby uświadomić to dzieciom. Tu z pomocą przychodzi nam jedna z najnowszych książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia - Przekroje owoce i warzywa 🙂.

Przekroje owoce i warzywa recenzja książki


Książka obrazkowa, która połączy naukę i zabawę. To właśnie tutaj dzieci będą miały okazję zobaczyć jak wyglądają owoce i warzywa w środku. Na pierwszych dwóch stronach znajdziemy trochę informacji, których przeczytaniem zająć muszą się rodzice. To właśnie tu dowiemy się podstawowych wiadomości o witaminach, oprócz tego poznamy też inne składniki, które znajdziemy w owocach i warzywach 🙂. W krótki i jasny dla dzieci sposób pokazane jest działanie poszczególnych witamin. I tak no witamina K przedstawiona jest jako pełna energii i zawsze chętna do pomocy, witamina A jest ciekawa świata i dostrzega to czego nie widzą inni. Wszystkie przedstawione są w ciekawej i zabawnej formie graficznej 🙂, a zadaniem dzieci jest ich odszukanie na kolejnych stronach książki. W taki właśnie sposób, w formie zabawy poprzez szukanie różnych bohaterów, dzieci dowiedzą się jakie witaminy są w jakich owocach i warzywach 👍.

Przekroje owoce i warzywa


Na kolejnych stronach zobaczymy owoce i warzywa przekrojone w poprzek, a w środku będziemy obserwować prawdziwy dom, gdzie rządzą witaminy i składniki mineralne. W każdym warzywie i owocu znajdziemy innych mieszkańców 🙂. Poznamy tu pomidora 🍅, paprykę 🌶️, jabłko 🍎, buraka i wiele innych 🙂.Na końcu czeka na dzieci jeszcze jedno zadanie. Trzeba przeprowadzić warzywa i owoce poprzez labirynt i doprowadzić je do odpowiedniego zdrowego dania 🙂.

Przekroje owoce i warzywa

Pięknie wydana, na grubych kartonowych stronach, w dużym formacie, i z pięknymi ilustracjami. Będzie to wspaniały pomysł na książkowy prezent. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie