sobota, 11 lipca 2020

Gry i zabawy dla dzieci - Nasza Księgarnia

Gry i zabawy dla dzieci - Nasza Księgarnia 


Dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę, która na pewno Wam się przyda jeśli macie dzieci 🙂. Jest to książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Gry i zabawy dla dzieci" 👍. 


U nas w domu przy trójce dzieci raczej nudy nie ma, tym bardziej, że mamy bardzo żywe dzieci. Ale czasami i i nas zdarzają się takie dni i dzieci przychodzą z pytaniem co mają robić, albo stwierdzają "ale nuda". I tu zdecydowanie najlepszym sposobem na takie nudne dni jest wspólne spędzanie czasu i wymyślanie jakichś gier i zabaw 🙂. O ile początkowo pomysłów każdy będzie miał sporo, to z czasem one się kończą. Wtedy właśnie możemy sięgnąć po książę autorstwa Małgorzaty Cieślak, która zaproponuje nam zabawy dla wszystkich dzieci. Są przygotowane zabawy i dla tych najmniejszych po skończonym pierwszym miesiącu życia, tych trochę starszych dzieci i tych najstarszych po 6 roku życia. 


To co nam się bardzo podoba w książce, to właśnie podział wiekowy i krótka charakterystyka, co dziecko już potrafi. Wtedy kiedy dziecko rozwija się najszybciej czyli do pierwszego roku, to mamy opisy zabaw z podziałem na miesiące, kolejne kategorie to już po roku, półtorej roku i po skończonym drugim roku życia 🙂. 


Co bardzo ciekawe, do większości tych zabaw nie potrzeba żadnych zabawek, ewentualnie jakieś rzeczy, które w każdym domu są dostępne. Naszym zdaniem świetnie wpłynie to na kreatywność dzieci w przyszłości. Zobaczą, że zabawki nie są konieczne do dobrej zabawy, wystarczy trochę chęci i dobry pomysł 👍. Bardzo podoba nam się również zwracanie uwagi na bezpieczeństwo podczas zabawa z maluchami. Tak naprawdę każda zabawa może być niebezpieczna i to tylko od nas rodziców zależy, jak to wszystko będzie wyglądać 🙂.


Świetne pomysły, dobre rady, które może wykorzystać każdy rodzic i starsze dzieci podczas zabawy 🙂.

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 👍0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie