sobota, 11 lipca 2020

Gry i zabawy dla dzieci - Nasza Księgarnia

Gry i zabawy dla dzieci - Nasza Księgarnia 


Dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę, która na pewno Wam się przyda jeśli macie dzieci 🙂. Jest to książka Wydawnictwa Nasza Księgarnia - "Gry i zabawy dla dzieci" 👍. 


U nas w domu przy trójce dzieci raczej nudy nie ma, tym bardziej, że mamy bardzo żywe dzieci. Ale czasami i i nas zdarzają się takie dni i dzieci przychodzą z pytaniem co mają robić, albo stwierdzają "ale nuda". I tu zdecydowanie najlepszym sposobem na takie nudne dni jest wspólne spędzanie czasu i wymyślanie jakichś gier i zabaw 🙂. O ile początkowo pomysłów każdy będzie miał sporo, to z czasem one się kończą. Wtedy właśnie możemy sięgnąć po książę autorstwa Małgorzaty Cieślak, która zaproponuje nam zabawy dla wszystkich dzieci. Są przygotowane zabawy i dla tych najmniejszych po skończonym pierwszym miesiącu życia, tych trochę starszych dzieci i tych najstarszych po 6 roku życia. 


To co nam się bardzo podoba w książce, to właśnie podział wiekowy i krótka charakterystyka, co dziecko już potrafi. Wtedy kiedy dziecko rozwija się najszybciej czyli do pierwszego roku, to mamy opisy zabaw z podziałem na miesiące, kolejne kategorie to już po roku, półtorej roku i po skończonym drugim roku życia 🙂. 


Co bardzo ciekawe, do większości tych zabaw nie potrzeba żadnych zabawek, ewentualnie jakieś rzeczy, które w każdym domu są dostępne. Naszym zdaniem świetnie wpłynie to na kreatywność dzieci w przyszłości. Zobaczą, że zabawki nie są konieczne do dobrej zabawy, wystarczy trochę chęci i dobry pomysł 👍. Bardzo podoba nam się również zwracanie uwagi na bezpieczeństwo podczas zabawa z maluchami. Tak naprawdę każda zabawa może być niebezpieczna i to tylko od nas rodziców zależy, jak to wszystko będzie wyglądać 🙂.


Świetne pomysły, dobre rady, które może wykorzystać każdy rodzic i starsze dzieci podczas zabawy 🙂.

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 👍0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety