wtorek, 14 lipca 2020

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie poradzić z niektórymi emocjami - Nasza Księgarnia

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami. - Nasza Księgarnia

Dzisiaj przychodzimy do Was z nowym wydaniem bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke w której poruszany jest temat emocji. Mowa tu o książce "Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami


Wszyscy dobrze wiemy, że radzić sobie z emocjami trzeba się nauczyć i najlepiej robić, to jak najszybciej. Sposobów na poznanie emocji z dziećmi jest bardzo dużo. Jednym z naszych ulubionych jest czytanie książek o emocjach i później rozmawianie o nich i dzielenie się swoimi doświadczeniami 🙂.


W książce znajdziemy kilka opowiadań, pokażą one nam przeróżne emocje, które towarzyszą dzieciom i nam podczas każdego dnia. Będziemy czytać o tych negatywnych emocjach i pozytywnych. Zaczynamy od tęsknoty, chyba każde dziecko rozpoczynające swoją przygodę w przedszkolu i szkole bardzo dobrze wie, co znaczy tęsknota za mamą i tatą. W kolejnych rozdziałach poznamy takie emocje jak wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy i radość. 


Po każdym opowiadaniu widzimy osobną stronę, gdzie opisane są emocję o których przed chwilą czytaliśmy, są także rady dla dzieci, co mogą zrobić? jak się zachować w danej sytuacji. Są także rady dla dorosłych, które pomagają w zrozumieniu, co w danej sytuacji może przeżywać dziecko. Naszym zdaniem rozmowa jest najlepszym sposobem, aby poznać emocje swoje i dziecka. Jeśli często będziecie spędzać czas, czytać właśnie takie książki jak "Tylko bez całowania. Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami" to dzieci będą wiedziały jakie sytuację mogą je spotkać i jak zareagować na towarzyszące im w danej sytuacji emocje. 


Oprócz wspaniałych opowiadań, które przybliżą nam temat emocji wewnątrz książki czekają na nas także rewelacyjne ilustracje autorstwa Pauliny Daniluk 👍.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


1 komentarz:

  1. Tylko bez całowania, świetny tytuł. ❤️��Kak

    OdpowiedzUsuń

Etykiety