wtorek, 14 lipca 2020

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie poradzić z niektórymi emocjami - Nasza Księgarnia

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami. - Nasza Księgarnia

Dzisiaj przychodzimy do Was z nowym wydaniem bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke w której poruszany jest temat emocji. Mowa tu o książce "Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami


Wszyscy dobrze wiemy, że radzić sobie z emocjami trzeba się nauczyć i najlepiej robić, to jak najszybciej. Sposobów na poznanie emocji z dziećmi jest bardzo dużo. Jednym z naszych ulubionych jest czytanie książek o emocjach i później rozmawianie o nich i dzielenie się swoimi doświadczeniami 🙂.


W książce znajdziemy kilka opowiadań, pokażą one nam przeróżne emocje, które towarzyszą dzieciom i nam podczas każdego dnia. Będziemy czytać o tych negatywnych emocjach i pozytywnych. Zaczynamy od tęsknoty, chyba każde dziecko rozpoczynające swoją przygodę w przedszkolu i szkole bardzo dobrze wie, co znaczy tęsknota za mamą i tatą. W kolejnych rozdziałach poznamy takie emocje jak wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy i radość. 


Po każdym opowiadaniu widzimy osobną stronę, gdzie opisane są emocję o których przed chwilą czytaliśmy, są także rady dla dzieci, co mogą zrobić? jak się zachować w danej sytuacji. Są także rady dla dorosłych, które pomagają w zrozumieniu, co w danej sytuacji może przeżywać dziecko. Naszym zdaniem rozmowa jest najlepszym sposobem, aby poznać emocje swoje i dziecka. Jeśli często będziecie spędzać czas, czytać właśnie takie książki jak "Tylko bez całowania. Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami" to dzieci będą wiedziały jakie sytuację mogą je spotkać i jak zareagować na towarzyszące im w danej sytuacji emocje. 


Oprócz wspaniałych opowiadań, które przybliżą nam temat emocji wewnątrz książki czekają na nas także rewelacyjne ilustracje autorstwa Pauliny Daniluk 👍.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


1 komentarz:

  1. Tylko bez całowania, świetny tytuł. ❤️��Kak

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie