piątek, 17 lipca 2020

Jestem leworęczny... i co mi zrobisz? - Nasza Księgarnia

 Jestem leworęczny... i co mi zrobisz? - Nasza Księgarnia


Ciekawe czy wiecie, że wszyscy żyjemy w świecie stworzonym dla praworęcznych? Oczywiście większość z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, bo jest praworęczna. Problem widzą za to osoby leworęczne, a szczególnie dzieci. Dzisiaj przedstawimy Wam świetną książkę Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która porusza właśnie ten temat - "Jestem leworęczny... i co mi zrobisz?"

Jestem leworęczny... i co mi zrobisz - recenzja książki

Książka ta adresowana jest głównie do leworęcznych dzieci i młodzieży, choć my uważamy, że jest to świetna lektura dla wszystkich. A nawet, że powinni ją przeczytać wszyscy rodzice, a także dzieci. Ta książka pozwoli zrozumieć dzieciom, że leworęczność to nic złego, a można z tego zrobić także bardzo dużo atutów. Co prawda życie leworęcznego dziecka w świecie wymyślonym dla praworęcznych łatwe nie jest - wiemy to z naszego doświadczenia, ale i tak jest łatwiej niż kiedyś 🙂.


Autor na początku książki próbuje wyjaśnić, jak to się dzieje, że część z nas jest lewo, a część praworęczna. Czy się z tym rodzimy? A może wpływ na to ma nasze wychowanie? Ostatnie badania mówią, że może by tak to także w genach. Szacuje się, że osób leworęcznych jest około 15% i jest ich coraz więcej ponieważ odchodzi się od przeorientowania z lewej ręki na prawą. 


Ciekawe czy kiedyś zastanawialiście się jak ciężko osobie leworęcznej otworzyć okno, używać noża do tapet, używać myszki do komputera, robić zdjęcia, czy rzucić kulą do bowlingu 🙂. Oczywiście pojawia się coraz więcej ułatwień dla takich osób i bardzo dobrze 👍.  


Kiedyś bardzo mocny był nacisk na przeorientowanie i wszystkie osoby, które zaczynały pisać lewą ręką były uważane za gorsze i na siłę próbowano zmieniać rękę, którą się pisze. Powodowało to bardzo wiele problemów, na szczęście odstąpiono już od takich działań 🙂. 

Na końcu książki mamy także mały test, możemy sprawdzić, czy aby nie jesteśmy też leworęczni 🙂, dowiemy się także jakie sławne osoby były leworęczne 🙂.


Książka, która jest obowiązkowa dla wszystkich leworęcznych, a naszym zdaniem warto w nią zaopatrzyć każde dziecko 🙂

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety