piątek, 17 lipca 2020

Jestem leworęczny... i co mi zrobisz? - Nasza Księgarnia

 Jestem leworęczny... i co mi zrobisz? - Nasza Księgarnia


Ciekawe czy wiecie, że wszyscy żyjemy w świecie stworzonym dla praworęcznych? Oczywiście większość z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, bo jest praworęczna. Problem widzą za to osoby leworęczne, a szczególnie dzieci. Dzisiaj przedstawimy Wam świetną książkę Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która porusza właśnie ten temat - "Jestem leworęczny... i co mi zrobisz?"

Jestem leworęczny... i co mi zrobisz - recenzja książki

Książka ta adresowana jest głównie do leworęcznych dzieci i młodzieży, choć my uważamy, że jest to świetna lektura dla wszystkich. A nawet, że powinni ją przeczytać wszyscy rodzice, a także dzieci. Ta książka pozwoli zrozumieć dzieciom, że leworęczność to nic złego, a można z tego zrobić także bardzo dużo atutów. Co prawda życie leworęcznego dziecka w świecie wymyślonym dla praworęcznych łatwe nie jest - wiemy to z naszego doświadczenia, ale i tak jest łatwiej niż kiedyś 🙂.


Autor na początku książki próbuje wyjaśnić, jak to się dzieje, że część z nas jest lewo, a część praworęczna. Czy się z tym rodzimy? A może wpływ na to ma nasze wychowanie? Ostatnie badania mówią, że może by tak to także w genach. Szacuje się, że osób leworęcznych jest około 15% i jest ich coraz więcej ponieważ odchodzi się od przeorientowania z lewej ręki na prawą. 


Ciekawe czy kiedyś zastanawialiście się jak ciężko osobie leworęcznej otworzyć okno, używać noża do tapet, używać myszki do komputera, robić zdjęcia, czy rzucić kulą do bowlingu 🙂. Oczywiście pojawia się coraz więcej ułatwień dla takich osób i bardzo dobrze 👍.  


Kiedyś bardzo mocny był nacisk na przeorientowanie i wszystkie osoby, które zaczynały pisać lewą ręką były uważane za gorsze i na siłę próbowano zmieniać rękę, którą się pisze. Powodowało to bardzo wiele problemów, na szczęście odstąpiono już od takich działań 🙂. 

Na końcu książki mamy także mały test, możemy sprawdzić, czy aby nie jesteśmy też leworęczni 🙂, dowiemy się także jakie sławne osoby były leworęczne 🙂.


Książka, która jest obowiązkowa dla wszystkich leworęcznych, a naszym zdaniem warto w nią zaopatrzyć każde dziecko 🙂

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie