piątek, 7 grudnia 2018

Zamki Caladale

Dzisiaj na naszym blogu prezentujemy Wam grę Zamki Caladale, a jako, że wszyscy lubimy zwiedzać prawdziwe zamki gra zaciekawiła nas jeszcze bardziej 😁.Dawno, dawno temu, Królestwo Caladale było domem dla wielu fantastycznych ras, zamieszkujących przepiękne zamki. Pewnej feralnej nocy lekkomyślny uczeń czarodzieja, pragnąc ujarzmić potęgę wiatru, przywołał magiczną burzę, która zniszczyła zamki i rozrzuciła ich fragmenty po całej krainie. W powstałym chaosie mieszkańcy Caladale będą musieli odnaleźć znajome fragmenty zamków, odbudować swoje domostwa i tym samym przywrócić królestwu dawną chwalę!“ to opis gry z pudełka 😁

W niewielkim pudełku z pięknym zamkiem znajdziemy:
 • 80 kafelków Zamku
 • 4 pasy trawy
 • 1 plansza zasobów 
 • 4 pionki
 • Instrukcja 

O co chodzi w tej grze 😁
Teraz będziemy się Wam starali przedstawić zasady tej gry choć nie są one jakieś wyjątkowo trudne 😁. Gra bazuje na łączeniu kafelek ale nie ma jednego ostalonego wzoru jak musi wyglądać efekt końcowy. Grać możemy w maksymalnie 4 osoby i znajdzie się też wariant jednoosobowy 😁. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 8 roku życia ale jeśli chcecie pograć z mniejszymi dziećmi też się uda ale bardziej na zasadzie układania puzzli 😀. Celem gry w wersji standardowej jest skonstruowanie zamku, który na koniec rozgrywki da nam najwięcej punktów. Przy budowie zamku musimy pamiętać aby poszczególne kafelki pasowały do tych już ułożonych 😀. 


Na początku gry każdy z graczy otrzymuje po jednym kafelku bramy oraz pionek, do tego pas trawy i jeden kafelek rusztowania (wszystko to przyda nam się podczas rozgrywki). Pomiędzy wszystkimi graczami w centralnym miejscu umieszczamy planszę i 9 losowo wybranych kafelków zamku, resztę kładziemy z boku zakryte. Każdy gracz w swojej kolejce może dobrać sobie jeden kafelek. 

Zasady, których należy przestrzegać podczas budowy to np. stykające się krawędzie kafelków muszą mieć ten sam rodzaj zabudowy, należy pamiętać, że w zamku nie może być pustych pól, kafelki z zamkiem nie mogą wychodzić poza pas trawy. Najważniejsza zasada jest jednak taka, że ułożenie nie jest ostateczne i gracz może zmieniać ułożenie przez całą rozgrywkę 👍. Przy swojej kolejce gracz bierze jeden kafelek z puli i może albo umieścić go w zamku, zatrzymać do późniejszego dołożenia bądź odwrócić i na koniec zyskać punkt.

Grę kończymy w momencie kiedy wsyyskie kafelki z dobieranej puli znikną. I wtedy przystępujemy do liczenia punktów. Punkty dodatnie otrzymujemy za każdy kafelek, który został użyty do budowy zamku (oczywiście zgodnie z instrukcją) a także za otoczenie zamku niebem, za każdy niewykorzystany kafelek, który jest odwrócony. Można także otrzymać punkty ujemne - kiedy krawędź zamku jest niedokończona a także za każde użycie kafelka rusztowania. 


Nasze wrażenia
Zarówno nam jak i dzieciom gra bardzo się spodobała i możemy ją polecić do rodzinnych rozgrywek 👍. Dla dzieci idealny jest fakt, że mogą prawie dowolnie budować swój zamek, tylko i wyłącznie w zależności od swojej wyobraźni 😁. Jedyne czego się obawiamy to jak długo gra przetrwa przy dziecięcych rozgrywkach. 


Jeśli chcecie zakupić tą grę zapraszamy Was 👉 tutaj, świetne miejsce gdzie znajdziecie zarówno tą grę jak i wiele innych 😁

19 komentarzy:

 1. Nie znałam tej gry. Ja jak i mój chłopak kochamy zamki. Naszym planem na najbliższy czas jest cały Szlak Orlich Gniazd. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze widze ta gre ale mnie zaciekawila :) U mnie za moment ferię wiec jak znalzła na długie wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy gry planszowe, to super sposób na spędzenie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamki uwielbiam zwiedzać, więc chyba i gra by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie wygląda :) Mnie ostatnio kusi, żeby kupić sobie i mężowi jakąś planszówkę typowo dla dorosłych, ale nie wiem na razie jaką ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy moja by juz to ogarnela :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super gra! Planszówki same w sobie mają swój urok a teraz jest tyle z ciekawym pomysłem, że można spędzić świetne rodzinne chwile na zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno nie grałam w żadne planszówki. Najchętniej to bym sobie poukładała puzzle

  OdpowiedzUsuń
 9. Gra, wyjątkowa, ma zabarwienie bajkowe, a to uwielbiam, małe elementy 3d dodają atrakcyjności. A sam zamek wyglada zjawiskowo po kazdej rozgrywce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Coś dla Was bo zamki to wasz "konik"

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy wpis - dobrze,że tak dokładnie opisaliście o co w tej grze chodzi.:)*

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny zabawa dla miłośników historycznych zagadek.

  OdpowiedzUsuń
 13. O jaka fajna gra! Lubię planszówki, najbardziej Dixi.

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę że planszówwki są coraz bardziej popularne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Znam kilka osób , które będą tą grą zachwycone.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety