poniedziałek, 17 grudnia 2018

Seria "Robak Lolek" Wydawnictwa Marruda

Dzisiaj przedstawiam Wam na blogu serię książeczek Wydawnictwa Marruda o Robaku Lolku 😁, która jest skierowana zdecydowanie do najmłodszych czytelników. Na serię składają się cztery książeczki i w skład zestawu wchodzą :


 • Robak Lolek 
 • Robak Lolek poznaje zwierzęta 
 • Robak Lolek w podróży 
 • Robak Lolek i przyjaciele 
Pierwsza książka z serii jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 miesiąca, a kolejne już dla trochę starszych, po 12 miesiącu, 18 miesiącu i po skończonym 2 roku życia.


Pierwszy Robak Lolek to książeczka czarno-biała, kontrastowa, która ułatwia maluchom skupianie i obserwację. Nie ma tam żadnej treści tylko i wyłącznie same obrazki co sprawia, że oglądający książkę z dzieckiem rodzic musi się wykazać nie lada wyobraźnią 😁. 


Następnie przechodzimy do kolorowej części z pięknymi ilustracjami ale jeszcze również bez tekstu - co znowu dla rodziców będzie nie lada wyzwaniem aby ułożyć ciekawe historyjki 👍. Robak Lolek Poznaje Zwierzęta to książka  która będzie się podobała chyba wszystkim maluszkom 😁. Pięknie wydana i co ważne bardzo wytrzymała. Na kolejnych stronach dzieci poznają różne zwierzątka o których rodzic może opowiedzieć wymyślone przez siebie historie. Co nam się podoba w książeczce to fakt, że im bardziej przyglądamy się ilustracjom tym więcej możemy tam zobaczyć 😁Kolejna z serii to Robak Lolek w Podróży. Przeznaczona dla maluchów, które skończyły 18 miesięcy. Tu już znajdziemy tekst - bardzo krótkie zdania do rozbudowania przez rodziców 😀. Razem z naszym głównym bohaterem Robakiem dzieci poznają różne środki lokomocji. Znajdziemy Lolka rowerzyste a także poznamy motocykl, wrotki, sanki i inne środki transportu. Podobnie jak w poprzednich książkach znajdziemy tu świetne ilustracje, które pokażą dziecku jak porusza się samolot, łódź czy kolejka😁
Ostatnia z serii to Robak Lolek i Przyjaciele. Tym razem poznajemy gdzie mieszka Robak, a także poznajemy jego przyjaciół Alę i Olka. Na kartach książki zobaczymy miejsce gdzie mieszkają a także gdzie się bawią i co jedzą 😀. Bardzo ciekawie jest tu przedstawiona różnorodność każdego z bohaterów co pozwala rozpocząć rozmowę z dzieckiem, że nasz świat jest różny i są różni ludzie, każdy ma inne zainteresowania i zwyczaje 😀. 
Całą serię polecamy zarówno rodzicom jak i dzieciom. Jest pięknie wydana m, na sztywnych kartach, oczywiście z zaokrąglonymi rogami dla bezpieczeństwa dziecka. Nas we wszystkich książeczkach ujęły przepiękne ilustrację  który na pierwszy rzut oka wydają się być delikatnie zamazane ale z każdą chwilą odkrywają przed nami więcej i więcej. Są to idealne pozycję dla rodziców chcących stosować metodę Montessori w wychowaniu dzieci. Każdą książeczkę można zakupić pojedynczo bądź w pakiecie - co może być dobrym pomysłem na prezent 😁

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Marruda 👍
10 komentarzy:

 1. Super :) Fajnie, że zostały tak dostosowane do wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oryginalne rysunki, podobają mi się całkiem ;) a książeczki dla dzieci teraz są ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka urocza ta seria! muszę upolować dla mojego malucha

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo szkoda ze teraz, bo juz mam cos dla Kajtuska :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna seria dla maluszków. Książek nigdy za wiele :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale urocze ilustracje - cudne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne książeczki. Mądrze dostosowane do wieku .

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się nazwa głównego bohatera. Od razu budzi sympatię. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie ilustracje! ;D Doskonałe propozycje dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super. Będzie to dobry prezent dla przyjaciółki i Jej brzdąca 🙂

  OdpowiedzUsuń

Etykiety