wtorek, 11 grudnia 2018

"Ale cyrk" Granna

Dzisiaj zaprezentuje Wam bardzo interesującą grę Wydawnictwa Granna - Ale Cyrk 😀. Jak zapowiadają autorzy przenosimy się do XIX wiecznego cyrku a naszym zadaniem będzie zaprezentowanie skomplikowanych układów akrobatycznych. Brzmi ciekawie? Aby tego wszystkiego dokonać, będziemy układać drewniane klocki z postaciami akrobatów, próbując spełnić warunki zapisane na naszych kartach. Jak wszyscy wiemy w cyrku liczy się równowaga i precyzja ruchów i podobnie będzie w grze 👍. Jesteście ciekawi na czym polega gra? Wszystko dokładnie opiszemy.


W pudełku znajdziemy


 • 9 drewnianych klocków z postaciami
 • 53 karty z układami akrobatycznymi
 • 3 areny cyrkowe 
 • instrukcja - najważniejsza część każdej gry 😀

Jak się przygotować do gry

Kładziemy trzy areny cyrkowe na środek miejsca rozgrywki, układamy je w odległości około 5 cm od siebie. Klocki z akrobatami rozstawiamy wokół aren cyrkowych. Następnie tasujemy wszystkie karty i rozdajemy dla każdego gracza po 4 i każdy tak trzyma swoje karty aby pozostali ich nie widzieli. Resztę kart układamy na stosie - tak aby podczas gry każdy miał do nich swobodny dostęp ponieważ będziemy dobierać karty.


A teraz najważniejsze o co w tym chodzi? Będzie cyrk 😀

Chodzi o to aby zdobyć siedem punktów i wygrać grę. Punkty zdobywamy poprzez odpowiednie ułożenie różnych wyznaczonych akrobacji. Wydaje się banalnie proste ale tak nie jest. Musimy pamiętać, że każdy z graczy może położyć tylko jeden klocek w dowolnym miejscu podczas swojego ruchu i tak robi każdy kolejny i tworzą się różne układy na poszczególnych scenach 😀. I teraz najciekawsze, jeśli w jakimkolwiek momencie okaże się, że na jakiejś arenie jest taki układ jaki mamy na jednej ze swoich czterech kart szybko krzyczymy "Ale Cyrk" i jeśli wszystko się zgadza zdobywamy punkt. Jeśli punkt zdobędziemy pamiętajmy o dobraniu karty tak żeby mieć znowu cztery.  Musimy pamiętać jednak o tym, że inni grający mogą nam przeszkodzić w ułożeniu naszej wieży ale także pomóc - dlatego trzeba być cały czas czujnym i obserwować co się dzieje 😁.


Klocki możemy przenosić podczas swojego ruchu na dowolną arenę ale musimy pamiętać o kilku utrudnieniach:
przenosząc klocki możemy trzymać tylko za jeden klocek, klocki muszą być stawiane w pozycji pionowej i nie można ich obracać, nie można cofnąć ruchu poprzedniego gracza i najważniejsze - jeśli jakiś gracz strąci bądź przewróci wieże to nie dość, że traci kolejkę to jeszcze musi oddać jedną ze swoich odkrytych kart 😞. I tak sobie gramy aż jeden z graczy odsłoni 7 kart i zostaje zwycięzcą 👍.


Co nam się podoba w grze.
Przede wszystkim fakt bardzo dobrej zabawy w trakcie gry. Nieregularne kształty klocków z akrobatami potrafią robić psikusy i wywracać się w najmniej odpowiednich momentach. Jak pisaliśmy wcześniej można przenosić wieże trzymając tylko jeden klocek a w momencie kiedy przenosimy 6 innych wymaga to nie lada spokoju i równowagi 😀. Czasami wydaje nam się, że już za chwilę będziemy mieli nasz układ z karty a tu nasz przeciwnik w ostatnim ruchu wszystko pomiesza (a nie można cofnąć jego ruchu). Gra zapewnia bardzo dużo emocji i śmiechu i zabawy. Wymaga skupienia i kombinowania co i jak ułożyć aby było dobrze dla nas. Gra jest bardzo ładnie wykonana i myślę, że nawet przy rozgrywkach z dziećmi przetrwa bardzo długo. Bardzo ładne grafiki na klockach a także kartach i dobrze dobrane kolory sprawiają, że gra jest bardzo przyjemna. Wszystkim polecamy "Ale Cyrk"  😀Za możliwość recenzji gry dziękujemy Granna

13 komentarzy:

 1. Czuję, że spodobałaby się moim dzieciom!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale sympatyczna gra :) Kojarzy mi się z grą karcianą "kuku" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. MOja córka pokochałą by tą grę, ostatnio lubi takie zabawy

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna jest ta gra. Mój synek bardzo lubi tego typu układanie. Mamy nawet grę o podobnych zasadach tyle że od innego producenta. Ta naprawdę świetna jest. Zapisuję! Być może już na te święta jej nie kupię, no ale może po Nowym Roku się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa gra 👍 myślę że to coś dla mojego malucha 💚

  OdpowiedzUsuń
 6. Tej gry nie znam, ale z GRANNA miałam dużo świetnych pomocy dla Juniorka

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra gra na niejeden świąteczny wieczór z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja córka napewno świetnie by się bawiła przy tej grze

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie wygląda ta gra i chętnie kupię ją moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Może być całkiem fajna gra :)) Tym bardziej na zimowe wieczory, które miały być co prawda długie, a nie wiadomo kiedy uciekają haha

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomysł na przyjemne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety