wtorek, 4 grudnia 2018

Gra Wyścigi od Kukuryku

Dzisiaj opisujemy dla Was grę polskiego producenta Wydawnictwa Kukuryku - Wyścigi 😀. Jest to rewelacyjna gra dla wszystkich sympatyków wyścigów motocykli i nie tylko. 

W pudełku znajdziemy:
 • 20 puzzli, które są elementami toru
 • 36 kart zdarzeń
 • 4 prędkościomierze
 • 4 pionki
 • 4 motocykle 
Jak można się domyślać po zawartości pudełka gra jest przeznaczona dla maksymalnie 4 graczy a producent zaleca grę dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i myślę, że to jest optymalny wiek na tą grę. Przed rozpoczęciem gry wszyscy gracze muszą zbudować tor z dostępnych puzzli. Możemy wybrać trasy otwarte bądź zamknięte (przy zamkniętych można robić kilka okrążeni). Najkrótszy tor jaki możemy ułożyć to 5 elementów (czym dłuższy tor tym dłuższa rozgrywka). Oczywiście po ułożeniu trasy umawiamy się czy robimy jedno, dwa czy może aż trzy okrążenia. Możemy również wybrać tryb rozgrywki według którego będziemy grać 👍. Mamy do wyboru aż trzy różne:
 • pojedynczy wyścig
 • ostatni odpada
 • zawody
Każdy z trybów rządzi się swoimi prawami a nam najbardziej do gustu przypadł tryb zawody w którym rozgrywamy kilka wyścigów i każdy z nich na innej trasie. Za zwycięstwo otrzymujemy wtedy 8 punktów, drugie miejsce 5 punktów, trzecie trzy punkty i czwarte miejsce 2 punkty, Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych wyścigów punkty sumujemy i mamy zwycięzcę 😀


A teraz najciekawsze czyli jak gramy.

W trakcie gry na wykonanie ruchu składają się dwie czynności czyli akcja i ruch motocykla. W zależności od sytuacji jaką mamy na torze możemy zdecydować się na: przyspieszenie, zwolnienie, zmianę pasa bądź powrót na tor. Ruch motocykla na torze odbywa się według tego co wskaże nam prędkościomierz - czyli jeśli jest ustawiony na 3 to jedziemy 3 pola do przodu (pamiętajmy, że w trakcie ruchu nie możemy zmieniać już pasa ruchu). Jeśli ruch zakończymy na polu czerwonym lub żółtym do stosujemy się do danej instrukcji, a jeśli pole jest zajęte przez innego gracza niestety musimy się cofnąć na pierwsze wolne pole i dodatkowo zmniejszamy swoje przyśpieszenie o jeden punkt. Karty czerwone zwiastują problemy a z żółtymi to jest raz lepiej raz gorzej 😀Gra Wyścigi jest bardzo dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu dla dzieci kiedy się spotykają w jesienne długie wieczory a pogoda nie zachęca już do wychodzenia na dwór. Dzieci od początku są bardzo aktywne i żeby ułożyć tor do gry muszą ze sobą współpracować. Sama gra uczy taktyki i przewidywania co może się zdarzyć, a przy czytaniu kart dzieci dodatkowo doskonalą czytanie 😀. Gra bardzo starannie przygotowana, wszystkie elementy wyglądają na bardzo trwałe. Myślę, że wszyscy chłopcy i niejedna dziewczynka będą zachwyceni grając w Wyścigi😀Za możliwość recenzowania gry dziękujemy 7 komentarzy:

 1. Gier dla dzieci nigdy za wiele.one tak szybko się nudzą.Kiedy pojmą zasady?chcą nowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra - sama chętnie bym w nią pograła :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna.propozycja, szczególnie dla.meskiego grona:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna gra na deszczowe dni i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każda gra jest dobrą odskocznią w brzydką pogodę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się ta gra, była by fajnym rozwiązaniem na nudny wieczór

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie