poniedziałek, 10 grudnia 2018

"On, Strejlau"

Dzisiaj na blogu przedstawimy coś dla starszych czytelników i to raczej dla pasjonatów piłki nożnej "On Strejlau" 😁.

Chyba nie ma w Polsce osoby, która interesuje się piłką nożną i nie znała by Andrzeja Strejlau, starsi pamiętają jak był asystentem Kazimierza Górskiego, młodsi jak był selekcjonerem a co najmłodsi kojarzą go z pracy komentatora sportowego.Książka o której dzisiaj chcę Wam opowiedzieć ma formę wywiadu a jej autorem jest Jerzy Chomik, znany i ceniony dziennikarz sportowy. Zadaje pytania na, które nasz główny bohater książki odpowiada, raz są to krótkie i zwięzłe odpowiedzi a innym razem Pan Andrzej się bardziej rozwija (z tego go znamy podczas komentowania męczy 😁). Jak dowiemy się już na początku książka powstawała aż trzy lata tyle czasu trwały rozmowy autora z bohaterem i ich spiasnie w formie książki.


Prawie 80 letni obecnie trener zabiera na można powiedzieć w podróż przez swoje życie. Z kolejnych stron dowiemy się np. Jak wyglądało jego dzieciństwo, jakie relacje miał z ojcem, opowiada o relacjach z żoną (oblany egzamin na uczelni), czy o swoim ślubie. Jednak to co interesuje prawdziwych fanów piłki nożnej to historie związane właśnie z tym sportem.


I oczywiście masa takich historii w książce się znajdzie od zabawnych sytuacji związanych z młodzieżową reprezentacją Polski, po ekipę seniorów i co bardzo ciekawe opowiada o środowisku sędziowskim. Poruszony zostanie oczywiście wątek korupcji w piłce nożnej a także konflikt z inną gwiazdą polskiej piłki nożnej - Jackiem Gmochem.


Jeśli chcecie poznać więcej ciekawych faktów z życia jednego z najlepszych polskich trenerów, poznać ciekawe historie z jego życia i ciekawostki ze świata piłki to koniecznie musicie zapoznać się z tą książką. Zakupicie ją tutaj 😁
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu SQN

15 komentarzy:

 1. Przyznam bez bicia, że ja akurat o tym Panu nie słyszałam - ale generalnie niezbyt interesuje mnie piłka nożna, więc są to tematy dość odległe dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mojego męża, zresztą, często widzę Pana Andrzeja w boksie recenzenckim jako gość telewizyjny, podczas większych wydarzeń piłki nożnej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię biografię zasłużonych sportowców, to dobra motywacja do pracy nad sobą. Często dochodzili do wielkich sukcesów pomimo wszystko

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno polecę siostrze- uwielbia biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mój tata byłby tą książką zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie powinni przede wszystkim robić to, na czym znają się najlepiej. Przykładem tego jest niezapomniany duet Górski - Strejlau. A potem jest już tylko czas na komentarze i pasje. Dziękuję za ciekawą propozycję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może wreszcie zainteresowałabym mojego męża czytaniem dzięki tej książce:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie tematyka nie dla mnie, jednak znam osobę, która by była mega zainteresowana tą pozycją

  OdpowiedzUsuń
 9. Generalnie to trener, który pojechał na mistrzostwa z najsilniejsza chyba w historii polskiej piłki reprezentacją. Doświadczeni piłkarze z kadry orłów Górskiego z kilkoma talentami z młodego pokolenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem fanem piłki nożnej, w ogóle się nią nie interesuję - być może dlatego też nigdy o tym Panu nie słyszałam wcześniej. Ale być może faktycznie kogoś ze starszego pokolenia książka mogłaby zainteresować 🙂

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznam, że zupełnie nie rozumiem fenomenu piłki nożnej, no chyba że w ujęciu komercyjnym i biznesowym. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety to by mnie raczej nie zainteresowało ;c

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam niestety tego pana, więc po biografię bym nie sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla fanów piłki nożnej zdecydowanie fajna pozycja.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety