poniedziałek, 10 grudnia 2018

"On, Strejlau"

Dzisiaj na blogu przedstawimy coś dla starszych czytelników i to raczej dla pasjonatów piłki nożnej "On Strejlau" 😁.

Chyba nie ma w Polsce osoby, która interesuje się piłką nożną i nie znała by Andrzeja Strejlau, starsi pamiętają jak był asystentem Kazimierza Górskiego, młodsi jak był selekcjonerem a co najmłodsi kojarzą go z pracy komentatora sportowego.Książka o której dzisiaj chcę Wam opowiedzieć ma formę wywiadu a jej autorem jest Jerzy Chomik, znany i ceniony dziennikarz sportowy. Zadaje pytania na, które nasz główny bohater książki odpowiada, raz są to krótkie i zwięzłe odpowiedzi a innym razem Pan Andrzej się bardziej rozwija (z tego go znamy podczas komentowania męczy 😁). Jak dowiemy się już na początku książka powstawała aż trzy lata tyle czasu trwały rozmowy autora z bohaterem i ich spiasnie w formie książki.


Prawie 80 letni obecnie trener zabiera na można powiedzieć w podróż przez swoje życie. Z kolejnych stron dowiemy się np. Jak wyglądało jego dzieciństwo, jakie relacje miał z ojcem, opowiada o relacjach z żoną (oblany egzamin na uczelni), czy o swoim ślubie. Jednak to co interesuje prawdziwych fanów piłki nożnej to historie związane właśnie z tym sportem.


I oczywiście masa takich historii w książce się znajdzie od zabawnych sytuacji związanych z młodzieżową reprezentacją Polski, po ekipę seniorów i co bardzo ciekawe opowiada o środowisku sędziowskim. Poruszony zostanie oczywiście wątek korupcji w piłce nożnej a także konflikt z inną gwiazdą polskiej piłki nożnej - Jackiem Gmochem.


Jeśli chcecie poznać więcej ciekawych faktów z życia jednego z najlepszych polskich trenerów, poznać ciekawe historie z jego życia i ciekawostki ze świata piłki to koniecznie musicie zapoznać się z tą książką. Zakupicie ją tutaj 😁
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu SQN

15 komentarzy:

 1. Przyznam bez bicia, że ja akurat o tym Panu nie słyszałam - ale generalnie niezbyt interesuje mnie piłka nożna, więc są to tematy dość odległe dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mojego męża, zresztą, często widzę Pana Andrzeja w boksie recenzenckim jako gość telewizyjny, podczas większych wydarzeń piłki nożnej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię biografię zasłużonych sportowców, to dobra motywacja do pracy nad sobą. Często dochodzili do wielkich sukcesów pomimo wszystko

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno polecę siostrze- uwielbia biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mój tata byłby tą książką zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie powinni przede wszystkim robić to, na czym znają się najlepiej. Przykładem tego jest niezapomniany duet Górski - Strejlau. A potem jest już tylko czas na komentarze i pasje. Dziękuję za ciekawą propozycję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może wreszcie zainteresowałabym mojego męża czytaniem dzięki tej książce:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie tematyka nie dla mnie, jednak znam osobę, która by była mega zainteresowana tą pozycją

  OdpowiedzUsuń
 9. Generalnie to trener, który pojechał na mistrzostwa z najsilniejsza chyba w historii polskiej piłki reprezentacją. Doświadczeni piłkarze z kadry orłów Górskiego z kilkoma talentami z młodego pokolenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem fanem piłki nożnej, w ogóle się nią nie interesuję - być może dlatego też nigdy o tym Panu nie słyszałam wcześniej. Ale być może faktycznie kogoś ze starszego pokolenia książka mogłaby zainteresować 🙂

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznam, że zupełnie nie rozumiem fenomenu piłki nożnej, no chyba że w ujęciu komercyjnym i biznesowym. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety to by mnie raczej nie zainteresowało ;c

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam niestety tego pana, więc po biografię bym nie sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla fanów piłki nożnej zdecydowanie fajna pozycja.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie