środa, 19 grudnia 2018

Kreatywnie z dziećmi

Dzisiaj na blogu przedstawię Wam ciekawe kreatywne zabawy, które można wykorzystać także podczas podróży 😁. Wszystkie pomoce pochodzą od znanej i cenionej marki Djeco 👍.


Jest to znana francuska marka, która zabawki dla dzieci produkuje już ponad pół wieku. Misją firmy jest przede wszystkim jakość wykonanych zabawek plus stawianie na kreatywność i edukację. Firma stawia na wzbudza ie zainteresowania u dziecka i wzbogaca ich wyobraźnię 👍My mieliśmy okazję pobawić się trzema zestawami:

Wszystkie gry i zabawki zakupicie w Sklepie Francuskim 👈Mini Logix - znajdziemy w środku 39 kart a naszym zadaniem będzie odgrodzenie kurek od lisa, na dole każdej karty mamy informację ile i jakie płotki możemy do tego wykorzystać 😁. Gra świetnie rozwija myślenie i wymaga od gracza kombinowania jak odwrócić każdy płot żeby było dobrze. W zestawie otrzymamy także ołówek, którym będziemy zakreślać płotki a w razie potrzeby można wymazać (jeśli coś nam nie wyjdzie) 😁. 


Mini Games - to znana już od bardzo dawna zabawa polegająca na łączeniu poszczególnych kropek według wzoru i z tego później powstaje jakiś rysunek (zwierzę bądź inny obrazek). Nasze dzieci uwielbiają ta zabawę m, która ćwiczy także trzymanie ołówka i prowadzenie od punktu do punktu. 


Mini Grafic - tu oprócz kart musimy mieć kredki i kolorujemy według wzoru. Jest to też taki wstęp do kodowania (bardzo modne ostatnio). Podobne zadania dzieci robią na informatyce w pierwszej klasie szkoły podstawowej 😁. 
Wszystkie te gry-zabawy idealnie sprawdzą się podczas podróży z dziećmi kiedy nie będzie pogody a czymś dzieci trzeba zająć. Nam przydały się także podczas podróży na wakacje pociągiem (ale musi to być taki w którym nie trzęsie). Uważamy  że każdy sposób jest dobry aby dziecko nie siedziało przed telewizorem czy komputerem. Te gry a także inne ciekawe zabawki i gry znajdziecie 👉Tutaj 👈


10 komentarzy:

 1. Nie mogę się doczekać, aż będę grała z synem w takie gry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokażę Twój post bratowej, może z czegoś skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne ciekawe propozycje, które na pewno przypadną do gustu niejednemu maluchowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kreatywność i zabawa są bardzo ważne :) Rodzice powinni o to zadbać. Fajnie, że są tak pomocne wpisy. ;) Ja mamą jeszcze nie jestem, ale gdy będę to zacznę zwracać uwagę na to aby dziecko pod każdy względem rozwijało się prawidłowo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz więcej na rynku fajnych gier jest dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne propozycje. Dzieci mają tyle fajnych zabawek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, myślisz, że sprawdziłoby się w podróży??

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety