środa, 5 grudnia 2018

"O czym myślisz?" i "Złota rybka" czytamy z dziećmi

Dwie książki Przemysława Wechterowicza, które uważam, że zdecydowanie warto przeczytać i pooglądać (bo ilustracje są wyśmienite) 😁 wydane przez Wydawnictwo Mando.


"O czym myślisz" to książka stworzona z myślą głównie o młodszych dzieciach. Specjalnie dla nich przygotowane są grube tekturowe strony a także zaokrąglone rogi aby było bezpiecznie 👍. Jak w książce dla maluchów treści jest mało za to są super ilustrację, a także to co lubimy w książkach najbardziej czyli pobudzanie wyobraźni małego czytelnika 😁. 


Na czym to polega - na jednej stronie mamy obrazek jakiegoś zamyślonego zwierzątka i próbujemy odgadnąć o co może chodzić - jeśli się nie uda to na kolejnej stronie mamy podpowiedź 😁. Jak już wcześniej wspominaliśmy bardzo dużym atutem książki są jej ilustracje, które potrafią zaciekawić dzieci, ich autorem jest Marcin Minora 👍. 


Na końcu książki na najmłodszych czeka świetna niespodzianka żeby się dowiedzieć jaka trzeba książkę przeczytać  my oczywiście nie zdradzimy co to) 😁


Drugą pozycją,  Wydawnictwa Mando, którą chcemy dzisiaj przedstawić to "Złota rybka" - dla trochę starszych dzieci (mogą ją samodzielnie czytać). 
Jest to piękna prosta historia z bardzo mądrym przesłaniem dla dzieci. Oczywiście jak tytuł wskazuje główną bohaterką będzie złota rybka, ma ona bardzo dużo pracy ponieważ musi spełnić bardzo dużo życzeń innych zwierząt 😀.  


Bardzo lubi pomagać wszystkim którzy do niej przyjdą i nawet jeśli jakieś życzenie jest trudne do spełnienia to złota rybka na pewno coś wymyśli 😁. Książka bardzo fajnie może przygotować dziecko do rozmowy z rodzicem o tym co jest ważne w życiu i czy warto być bezinteresownym. Świetna pozycja z przepięknymi ilustracjami gdzie dziecko poznaje różne zwierzątka 😁. 


Koniec przynosi miłą niespodziankę ponieważ nie zamyka całej historii 👍Za egzemplarze recenzenckie książek dziękujemy Wydawnictwu Madno
1 komentarz:

  1. Lubimy z dziećmi wspólnie czytać, wię te pozycje są zdecydowanie dla nas :)

    OdpowiedzUsuń

Etykiety