niedziela, 4 listopada 2018

"Jednym słowem" zagramy z wydawnictwem Rebel

Dzisiaj przychodzę do Was aby przedstawić Wam grę "Jednym słowem" Wydawnictwa Rebel. Jest to rewelacyjna gra stworzona wprost dla miłośników krzyżówek, zagadek, rebusów i kalamburów😀. Gra bardzo prosta w zasadach ale podczas gry nie wydaje się już taka łatwa. Sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek ze starszymi dziećmi (trzeba umieć pisać) jak i w rozgrywkach dorosłych (idealnie nadaje się ponieważ trzeba współpracować).


Gra jest pięknie zapakowana w wytrzymałym kartonowym opakowaniu z ciekawą grafiką. W wewnątrz znajdziemy :

 • 110 kart
 • 7 tabliczek
 • 7 ścieralnych mazaków
 • instrukcja
Co ważne instrukcja, która jest dołączona do gry jest bardzo jasna, czytelna i bardzo dobrze tłumaczy zasady gry 😀. Dla dzieci na początku oczywiście największą atrakcją są tabliczki i ścieralne mazaki więc przed rozpoczęciem gry musimy dać im trochę czasu na zapoznanie się z zestawem 😁.


Jednym słowem to gra towarzyska w której gracze współpracują ze sobą aby osiągnąć cel gry (odgadnięcie jak największej ilości słów). Wszystkie grające osoby wspólnymi siłami starają się tak podpowiedzieć aby osoba zgadująca odgadła tajemnicze hasło, które umieszczone jest na karcie. Podpowiedzi muszą się składać tylko z jednego słowa i najlepiej aby nie powtarzały się ponieważ wtedy osoba, która odgaduje ma jedną podpowiedź mniej.
Grę rozpoczynamy od przetestowania wszystkich kart i następnie losujemy 13 z nich, które kładziemy na środek stołu (resztę odkładamy potrzebne będą do następnej rozgrywki), każdy z graczy musi otrzymać także tabliczkę i mazaki do pisania podpowiedzi 😀. Grę rozpoczyna dowolna osoba (my robiliśmy losowanie), a następnie idziemy według ruchu wskazówek zegara. 


Każdą rozgrywkę możemy podzielić na cztery etapy:

 1. Wybieramy hasło 
 2. Piszemy podpowiedzi 
 3. Porównujemy podpowiedzi 
 4. Zgadujemy hasło 😀
Osoba, która rozpoczyna grę bierze pierwszą kartę że stosu i tak żeby nie zobaczyć haseł umieszcza ją na swojej tabliczce. Następnie aby wybrać konkretne hasło podaję cyfrę od 1-5 i już wiemy co będziemy zgadywać😀.  Wtedy pozostali gracze bez porozumiewania się piszą swoje podpowiedzi (każda może składać się tylko z jednego słowa). Ważne aby były napisane bez błędów ortograficznych, nie może być to też wyraz w języku obcym ani identycznie brzmiące (trochę tych warunków jest ale jest to konieczne aby gra miała sens). I na koniec zostaje jedna szansa na odgadnięcie hasła z widocznych podpowiedzi 😀, jeśli się uda gracz umieszcza kartę z odgadniętym hasłem obok stosu. Jeśli się nie udało odkładamy tą kartę  oraz jeszcze jedną ze stosu do pudełka, natomiast jeśli osoba zrezygnuje z odgadywania odkładamy tylko tą kartę, która nie została odgadnięta.  Grę kończymy kiedy znikną wszystkie karty że stosu i liczymy wszystkie odgadnięte karty i porównujemy nasz wynik z tabelką w instrukcji 😁. 
Gra jest świetna i pomaga rozwijać kreatywność zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Pomimo swojej prostoty tak naprawdę wcale nie jest taka łatwa (sami się przekonacie podczas gry) i mogę Wam zagwarantować, że będziecie się wyśmienicie bawić 😀. Dla dzieci bardzo fajne jest również to, że tak naprawdę nikt nie przegrywa tylko trzeba razem dążyć do jak najlepszego wyniku😁. 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Rebel
23 komentarze:

 1. Mam kilka gier Rebel, ale tej jeszcze nie widziałam, a zapowiada się bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW, to coś dla nas! Mam kilka gier tego wydawnictwa, ale tę widze pierwszy raz! To coś w sam raz dla Zwykłęj Rodzinki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem co kupie dzieciom na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej grze jeszcze nie słyszałam, kupie komuś na święta:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna ! :) Sama bym w nią zagrała, uwielbiam takie gry.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na grę. Na pewno pomaga wzbogacać słownictwo i rozwija umiejętność szybkiego kojarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo się cieszę że ludzie znajdują kreatywne sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem, to naprawdę rozwija o wiele bardziej niż tablet czy telefon.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się przyjemny sposób spędzenia rodzinnego czasu, zwłaszcza w jesienne wieczory. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze kilka lat musimy poczekać zanim zaczniemy grać w tego typu gry rodzinne ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super zabawa na długie jesienne wieczory

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo ciekawa propozycja^^ na jesienne wieczory jak znalazł

  OdpowiedzUsuń
 12. Seems like an interesting game for children and even grown ups can play... nice will check out if its available in our place

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam wszelkie słowne gierki, dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa gra słowna, takiej jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. O rany! Pamiętam czasy dzieciństwa. Różne gry zajmowały mi wtedy czas,mam miłe wspomnienia. Bardzo fajna gra i pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszy raz widzimy taką gierkę :) Fajna zabawa i nauka!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie widziałam jej jeszcze, lubie takie gry.

  OdpowiedzUsuń
 18. Swietna gra i z pewnoscia mile spedzone rodzinne chwile :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeszcze nie widziałam takiej gry, chętnie bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama chętnie bym się pobawiła w takie coś ;)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie