czwartek, 15 listopada 2018

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Tajemnica zamku

To już 25 książka z serii detektywistycznej z Lassem i Maią w roli głównej. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie chodzą do tej samej klasy ale także po szkole wspólnie spędzają dużo czasu i prowadzą małe biuro detektywistyczne. W każdym kolejnym tomie mierzą się z inną zagadką 😀Tym razem mamy do czynienia z hrabią Erykim von Farsenem, który do swojego zamku zaprasza mieszkańców Valleby na degustacje czekokalady. Oczywiście większość mieszkańców bardzo chętnie korzysta z zaproszenia i choć przez chwilę chcą poczuć się jak ktoś ważniejszy 😀. Oczywiście wszystkim gościom na zamku bardzo się podoba a sam hrabia pięknie ich ugościł - ale miał w tym swój inny cel 😀. Jak się okazuje całe zaproszenie i degustacja czekolady była tylko pretekstem aby znaleźć inwestorów żeby hrabia mógł założyć kolejną plantacje kakaowca. Zostało to wszystko tak przedstawione mieszkańcom jakby nie było żadnego ryzyka (tylko wpłacić pieniądze i czekać na zyski). Nasi bohaterowie jednak przeczuwają podstęp i postanawiają to sprawdzić 😀. Czy uda im się udowodnić źle zamiary hrabiego? Czy wszystko jednak okaże się w porządku? Tego dowiecie się czytając książkę 😀Poza bardzo fajnie opisanymi historiami, książki z tej serii charakteryzują się świetnymi ilustracjami 😀. Dzięki dużej czciconce poradzą sobie z tą książką także osoby rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem. 
Nasze dzieci już czekają na kolejną część w której będziemy rozwiązywać kolejne zagadki 😀

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki 😀 11 komentarzy:

 1. Książka w stylu obiecanek, całkowicie jak w życiu

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki przygodowe i detektywistyczne dla dzieci. Mamy nawet kilka. Tej serii nie znam. Zapowiada się ciekawa lektura, choć ilustracje do mnie nie trafiają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oryginalne ilustracje. Fajna książeczka na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas w domu chyba czas zacząć kupować książeczki dla dzieci. Ale te ilustracje i Twoją recenzja zrobiła mi smaka. Lektura idealna.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książeczka z obrazkami i opowiadaniami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje naprawdę charakterystyczne i bardzo fajne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedy moj synek trochę podrośnie, na pewno polubi takie książeczki :) Zakamarki jak zawsze oryginalne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I to są książki, które powinny czytać dzieci! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa oprawa graficzna. Dzieci muszą przepadać za tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety