sobota, 24 listopada 2018

Pamiętnik 8-bitowego wojownika

Dziś specjalnie coś dla fanów gry Minecrafta a mianowicie recenzja książek, których akcja rozgrywa się w świecie znanym nam z gry - Pamiętnik 8 bitowego wojownika 😁. Książki jak już sam tytuł wskazuje napisane są w formie pamiętnika i pierwsza część opowiada nam o mieszkańcu minecraftowej wioski, który marzy o karierze słynnego wojownika 😀. Co ciekawe ale dość typowe dla tego rodzaju historii to pamiętniki najpierw zdobyły dużą popularność w sieci a dopiero później zostały wydane w formie papierowej.  Dzięki temu, że autor jest także graczem idealnie potrafił przenieść na kartki książki tą historię dodatkowo nadając jej kolorytu 😁.


Bohaterem jest dwunastoletni chłopiec o imieniu Runt, którego największym marzeniem jest zostanie wojownikiem co niestety nie będzie takie łatwe ponieważ rodzice wybrali dla niego już ścieżkę jaką ma podążać. Jednak jak to bywa w takich historiach pojawia się nadzieja kiedy w szkole ogłoszono, że pięciu najlepszych uczniów zostanie wyszkolonych na wojowników 😁  Nasz bohater oczywiście będzie próbował ze wszystkich swoich sił aby spełnić swoje marzenia i dostać się do tej piątki 😀.  Czy mu się uda - o tym musicie przekonać się sami😁. Druga część jest kontynuacją przygód Runta. Opowiada o przygotowaniach do bitwy gdzie pojawią się zombiaki 😁. Jak to bywa w tego typu historiach pojawią się liczne perypetie, które nasz bohater będzie musiał pokonać. Pojawi się wróg, który za wszelką cenę będzie chciał zostać najlepszym wojownikiem w szkole a także pojawi się tajemnicza dziewczyna. Jak to wszystko się skończy? Czy Runt i jego przyjaciele pokonają moobow? - oczywiście wszystko dowiecie się kiedy dotrzecie do ostatniej strony książki 😀. 

Poza dużą dawką humoru, który książka wnosi to moim zdaniem warto zwrócić uwagę na te mniejsze sprawy, które są też tam poruszane. Dążenie do spełnienia marzeń to bardzo ważna rzecz u dzieci i te książki pokazują  że warto zrobić wszystko aby się udało 😁.


Jesteście ciekawi jak potoczą się dalsze losy Runta - jeszcze w tym roku pojawią się kolejne dwa tomy 😁Za egzemplarze recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Jaguar


4 komentarze:

Etykiety