poniedziałek, 26 listopada 2018

"Sto porad dla nieśmiałych"

Pierwsza z serii książek o Rolfie, który jest bardzo nieśmiały. Książka autorstwa Evy Susso i ilustratora Benjamina Chauda to propozycja dla wstydliwych i pozbawionych pewności siebie młodych czytelników. Oczywiście jeśli nasze dzieci są odważne i śmiałe to również spodoba im się ta pozycja 😀. Idealnie sprawdzi się dla dzieci, które zaczynają samodzielne czytanie - duża czytelna czcionka i piękne ilustracje ułatwiające czytanie 😀.

Niestety bardzo dużo dzieci zmaga się z problemem nieśmiałości (jedni mają mniejsze problemy inni trochę większe) i ta książka wychodzi im na przeciw i pokazuje na przykładzie Rolfa jak sobie radzić 😀.
Nasz bohater ma bardzo zamożną rodzinę z którą mieszka w centrum Paryża. Ma wszystko (ale tylko rzeczy materialne) o czym marzą dzieci - duży dom z pięknym widokiem, rodziców którzy spełniają wszystkie zachcianki i nawet każdy z domowników ma swoją własną toaletę. Pomimo niby dobrego dzieciństwa Rolf ma jedno ogromne marzenie a mianowicie chciałby być odważnym i bardzo śmiałym chłopcem 😀

Szczególnie zależy mu na poznaniu Ofelii, która pracuje w sklepie u swojego taty a nasz bohater lubi ją podglądać z okna swojej prywatnej łazienki. Nawet kiedy dziewczynka sama rozpoczyna rozmowę to chłopiec jest niestety tak nieśmiały, że niestety nie nawiązuje kontaktu. Czy chłopiec zdoła przełamać swoją nieśmiałość i jeśli tak to w jaki sposób to zachęcam Was do lektury żeby za dużo nie zdradzić 😁. 

Po wewnętrznej stronie okładki z przodu znajdziemy ilustrację z postaciami (wiemy kto jest kim), a na końcu z mapą pokazującą Paryż i możemy poznać trasę spacerów Rolfa. Duża czytelna czcionka i dobrze rozmieszczony tekst sprawiają, że całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Książka poza problemem nieśmiałości porusza wiele innych bardzo ważnych zagadnień. Pokazuje  że nie zawsze rzeczy materialne dają szczęście szczególnie jeśli chodzi o dzieci  Zachęcam także rodziców do lektury "Sto porad dla nieśmiałych" 😁Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki 😀

5 komentarzy:

 1. Ile bym dała by mieć taka książkę jako dziecko. Byłam nieśmiała, mój syn za to jest bardzo śmiałym chłopcem. Fajnie ze ksiazka ma dobra czcionkę do nauki czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa pozycja dla dzieci. Szkoda, że jak ja byłam dzieckiem to nie było tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta książka. Ciekawe ma ilustracje. Okładka zdecydowanie zachęca:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla nieśmiałych brzmi lepiej niż dla niepewnych siebie - ciekawa propozycja

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety