środa, 28 listopada 2018

Idą mrozy - wymień opony na zimowe

Rola opony w dzisiejszych czasach jest bardzo często niedoceniana przez kierowców co wynika z faktu, że mamy kontrolę trakcji czy ABS, które mają nam pomagać, wielu kierowców uważa również, że kiedyś nie było opon zimowych i też wszyscy "jakoś" jeździli.  I tu trzeba podkreślić słowo "jakoś" - ponieważ samochodów było mniej, miały mniejszą moc i wszyscy jeździli "jakoś" co nie znaczy, że bezpiecznie. Należy jednak pamiętać, że opony to są jedyne części samochodu, które stykają się z nawierzchnią więc moim zdaniem jest to jeden z bardziej istotnych elementów samochodu, który zdecydowanie wpływa na nasze bezpieczeństwo. 

My jako rodzina z trójka dzieci nie wyobrażamy sobie żeby jeździć zimą na zwykłych oponach tym bardziej  że dużo podróżujemy i w niektórych państwach opony zimowe to obowiązkowy element wyposażenia w czasie zimowym za którego brak nawet turyści mogą zapłacić mandat. 

Przedstawię Wam jak to wygląda w niektórych Państwach  europejskich:

Austria w okresie od listopada do 15 kwietnia ale tylko w przypadku wystąpienia warunków typowo zimowych, 

Czechy w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia w przypadku warunków typowo zimowych oraz na drogach specjalnie oznaczonych, 

Estonia od 1 grudnia do 1 kwietnia i muszą opony zimowe posiadać także turyści, 

Finlandia podobnie jak w Estonii z tymże tylko do końca lutego, 

Francja nie ma obowiązku stosowania opon poza terenem Alp, 

Litwa od 1 listopada do 1 kwietnia 

Łotwa od 1 grudnia do 1 marca, 

Niemcy nie ma obowiązku posiadania opon zimowych chyba, że będą warunki typowo zimowych, 

Słowacja podobnie jak Niemcy, 

Słowenia w okresie od 15 października do 15 marca, 

Szwecja od 1 grudnia do 31 marca. 

Więc jak widzicie podróżując po Europie warto dla swojego bezpieczeństwa zaopatrzyć się w opony zimowe 😁. Na dzień dzisiejszy w Polsce nie mamy jeszcze takiego obowiązku ale w trosce o nasze bezpieczeństwo zawsze wymieniamy opony kiedy temperatura spada poniżej 4 stopni Celsjusza. Bardzo często kupujemy opony online ponieważ jest taniej i wygodniej 😁. 

Jeśli ktoś preferuje polskie produkty to zdecydowanie możemy polecić opony Dębica, których stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Zapewniają one bardzo dobry komfort podróżowania 😁

Klasa premium w oponach to najlepsze opony a do nich należą opony Nokian. Ich producentem jest firma, która jest wysuniętym na północ producentem opon. Jest to skandynawska firma, która działa w oparciu o tradycyjne wartości. Co również ważne przy produkcji opon firma dba o środowisko a także z dbałością projektuje każdy szczegół opon co czyni je bardzo bezpiecznymi 👍. 


Jeden z największych producentów ogumienia na świecie to firma Hankook. Jest najstarszą firmą oponiarską w Korei Południowej a od jej założenia minęło ponad 50 lat. Opony Hankook dzięki dużemu doświadczeniu ich producentów zapewniają nam bezpieczeństwo podczas codziennych podróży. Jest to szczególnie ważne przy oponach zimowych gdy na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. 

Pamiętajcie że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od opon ale i od nas samych i tego jak jeździmy 👍


0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie