niedziela, 11 listopada 2018

Szybkie kolory - REBEL

Dzisiaj chcę Wam przedstawić grę, która idealnie sprawdzi się w rozgrywkach z dziećmi - Szybkie Kolory Wydawnictwa Rebel. Bardzo proste zasady gry sprawiają  że można spróbować zagrać już z 5 latkami i wszyscy będą zadowoleni i dzieci i dorośli 😀.

Zaraz po otwarciu pudełka dzieciom rzuca się w oczy pojemnik w którym można schować grę kiedy trzeba ją zabrać na wakacje (zamiast kartonu, który zajmuje dużo miejsca mamy zgrabny piórnik). W zestawie znajdziemy jeszcze suchościeralne pisaki, 55 kart rysunków i 5 dwustronnych kart punktacji. W grę możemy grać od 2 do 5 osób ponieważ tyle mamy przygotowanych kart (naszym zdaniem najlepiej się gra w grupie 4-5 osób). 


Karty rysunków są dwustronne - z jednej strony są pokolorowane a z drugiej strony mamy taką samą grafikę ale tylko z konturem bez wypełnienia kolorem. I właśnie naszym zadaniem w tej grze jest odwzorowanie kolorów na drugą stronę 😁. Oczywiście żeby nie było za łatwo to mamy określone zasady i reguły  które zdecydowanie to utrudniają 😁. 
Grę rozpoczynamy od rozdzielenia kart dla wszystkich graczy w taki sposób aby każdy widział karty z czarno-białym konturem, następnie wszyscy równocześnie odwracają karty i starają się zapamiętać kolory i ich ułożenie i później pozostaje tylko ich wierne odtworzenie. I tu pojawiają się te trudności o których pisałem wcześniej 😀

Po pierwsze podczas kolorowania musimy być bardzo staranni ponieważ jeśli dany obszar nie będzie w pełni pokolorowany bądź wyjedziemy za linie nie otrzymamy żadnego punktu. Pamiętać trzeba  że każdy kolor pisaka możemy do ręki wziąć tylko jeden raz podczas kolorowania jednej karty. I tak za właściwe użycie koloru i idealne pokolorowane pole uzyskujemy dwa punkty, jeśli pokolorowane pole ma inny kolor ale jest idealnie zrobione to dostajemy jeden punkt (kolory nie mogą się powtarzać). Natomiast jeśli mamy niepokolorowane całe pole albo wyjedziemy za linie nie otrzymujemy żadnych punktów. Zdobyte punkty  nanosimy na kartę z wężem bądź płatkami kwiatów. 
I to wszystko robimy jak najszybciej bo przecież pierwsza osoba, która skończy mówi stóp i wtedy możemy tylko dokończyć element, który w danej chwili kolorujemy 😁. 


Po zakończonej rundzie gracz, który uzyskał najmniej punktów może zadecydować, które dwa pisaki będą miały zmienione kolory zatyczek i wtedy zaczynamy drugą rundę 😁. Z każdą kolejną rundą zmieniamy zatyczki w kolejnych piaskach co zapewnia świetną zabawę 😁. 

Jest to tego rodzaju gra dzięki której możemy się pośmiać, pobawić rywalizować ale także poprzez zabawę uczyć siebie i dzieci zapamiętywaniea, koncentracji, staranności, dokładności a także rozwijać pracę ręki u dzieci co przyniesie efekty w szkole 😀


Gra Szybkie kolory została doceniona przez firmę Imagination Gaming, której celem jest odkrywanie nowych gier z całego świata, które angażują zarówno dzieci, jak i całą rodzinę, pomagają rozwijać nowe umiejętności kreatywne i społeczne.
W 2018 roku Imagination Gaming przyznała grze Szybkie kolory dwie wyjątkowe nagrody:
 • Cross-Curriculum Silver Award
 • Family Silver Award

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Rebel 😁15 komentarzy:

 1. I kolorowo i zabawnie, i nawet gra nagrodzona przez specjalistów, to musi byc rzeczywiście warta zakupu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne i bardzo pomysłowe :) Gralibyśmy !

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra napewno dla całej rodziny. No pod warunkiem że nikt z grających nie ma problemu z rozpoznawaniem barw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super propozycja na zbliżające się Mikołajki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś super dla najmłodszych :) Od małego uwielbiam grać w planszówki i to zostaje na całe życie, serio :D

  OdpowiedzUsuń
 6. To naprawdę super gra. Dzieci muszą być zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne, proste i nieskomplikowane :) Poszukam po sklepach przed Świętami - będzie na prezent dla najmłodszej siostrzenicy, jak znalazł :D Dzięki serdeczne! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysl z pojemnikiem "wakacyjnym". bO ZAWSZE TE GRY SA W WIELKICH PUDLACH wiec zabranie ich ze soba jest niemozliwe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny pomysł na grę, raczej dla tych młodszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa gra. Muszę sobie ją zapisać - Mikołajki blisko!

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie