sobota, 3 listopada 2018

ChciejoSztuczki Wydawnictwa Dreams

"ChciejoSztuczki" Wydawnictwa Dreams to idealna pozycja, która pokazuje dzieciom ale i także dorosłym jak możemy być manipulowani w dzisiejszym świecie i na ile pokus jesteśmy narażeni 😏.

Główna bohaterka Mania bardzo lubi zabawki (jak każde dziecko) a najbardziej na świecie kocha kucyki. Pewnego dnia od swoich rodziców dziewczyna otrzymuje w prezencie jedną z jej ulubionych zabawek - kucyka. W pudełku jest jeszcze jedna mała niespodzianka a mianowicie mały gnom, który jak się okazało żyje 😀. Nowy przyjaciel dziewczynki uciekł z firmy Chciejokrop gdzie odpowiadał za stosowanie chciejosztuczek na dzieciach i teraz musi się ukrywać przed swoim szefem. Dziewczynka szybko zaprzyjaźniła się ze stworkiem a ten zaczął jej zdradzać sekretne sztuczki jakie są stosowane aby zachęcić do zakupów 😁. Gnomy, które są zatrudnione u swojego szefa Chciejka mają za zadanie aby wzbudzać w dzieciach chęć posiadania nowych rzeczy. Metody mogą być dowolne (czasami nieuczciwe) a liczy się tylko zrealizowany cel czyli większa sprzedaż. Mały gnom pokazuje dziewczynce świat sklepowych niby okazji, np.  widniejące tabliczki z informacją promocja, gdzie wykorzystane zostało porównanie większej ceny (skreślonej) z niższą (niby) aktualną, stojące kosze z informacją wszystkie ceny zaczynają się od pięciu złotych (ale w koszu jest dużo rzeczy droższych) czy wykorzystanie nie pełnej liczby podając cenę np. 9.99. Wszystko to i dużo więcej tłumaczy w bardzo ciekawy i prosty sposób. Myślę, że każdy z nas podczas lektury tej książki nie raz pomyśli sobie "ale dałem się zrobić" czy "sam się na to nabrałem".Książka sądząc po okładce skierowana jest do dzieci (piękna, kolorowa, z wytłoczeniami) ale my polecamy ją do przeczytania rodzinnie i przemyśleń razem z dziećmi jak często ulegamy właśnie takim sztuczkom marketingowym i ile niepotrzebnie wydajemy pieniędzy. Jest wydana na bardzo ładnym papierze, ma bardzo ładne ilustracje (idealnie oddające klimat książki) i co dość ważne dla dzieci - jest duża czcionka i łatwo się czyta 👌.

Polecam wszystkim lekturę tej książki, którą zakupicie Tutaj👈

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu DREAMS

15 komentarzy:

 1. Bardzo fajna propozycja choć dla nieco starszych dzieci niż moje

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama chętnie przeczytałabym tę książkę, by być bardziej świadoma. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostaliśmy ostatnio tą książkę, jeszcze się do niej nie zabrałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dziecko bardzo lubi tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka dla dzieci. Może polece kuzynce

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba się nią zainteresować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ilustracje robią ogromne wrażenie

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię bajki z wplecionym morałem. Naprawdę fajnie trafiają do dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę rzec że jak na mój 'stary' wiek - chętnie posiadałabym taką pozycję - czyżby gnom mnie już zaczarował? hihihi

  OdpowiedzUsuń
 10. To powinna być lektura obowiązkowa :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ilustracje od razu wpadają w oko :)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie ilustracje! bardzo często zwracam na to uwagę wybierając ksiażkę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. kreska zapowiada niezłych łobuziaków, lubię bajki w takim klimacie

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie