piątek, 2 listopada 2018

Księgarnie internetowe czy warto?

Czy zdarza się Wam jeszcze kupować książki w klasycznych księgarniach stacjonarnych? Czy raczej kupujecie książki w sieci?


My już od dłuższego czasu w większość pozycji książkowych zaopatrujemy się w księgarniach internetowych głównie ze względu na oszczędność czasu ale jest więcej powodów dla których właśnie tak robimy😀.Bardzo często kupujemy książki czy to dla dzieci czy dla nas na stronie niePrzeczytane.pl 👍
W przypadku księgarni online bardzo duże znaczenie ma możliwość bardzo szybkiego znajdowania interesującej nas pozycji według konkretnego kryterium (gatunek czy autor) . Dzięki temu możliwe jest proste oraz szybkie znalezienie książki, która najbardziej nas interesuje. Jest to możliwe dzięki bardzo zaawansowanym opcjom wyszukiwana i dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu na szukanie naszej książki.
Kolejną rzeczą, która przemawia na korzyść księgarni internetowej jest nasza wygoda 😀.  Zakupy możemy zrobić nie wychodząc z domu i nie trzeba nigdzie jechać tylko siadamy w wygodnym fotelu, pijemy ciepłą kawkę i wybieramy. Możemy to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie momencie (nawet w niedzielę wolną od handlu). 
Bardzo pomocną funkcją jaka jest dostępna w księgarniach online są recenzję książek co czasami może nas przekonać do zakupu bądź też ukierunkować nas na inną książkę  
No i chyba najważniejsza zaleta księgarnia internetowych to książki są po prostu tańsze. Do obsługi zatrudnionych jest mniej osób, nie trzeba wynajmować drogich pomieszczeń w centrum żeby mieć klientów a to przekłada się na niższą cenę książek 😀 no i dostarczone zostaną do domu. 

A Wy korzystacie z księgarni internetowych? 


11 komentarzy:

 1. w sumie nigdy nie korzystam z takiej , zawsze wole isc pochodzić po swoich w mieście- zawsze jak dotknę pooglądam zachęci bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. od kilku lat kupuję tylko w internetowych księgarniach, sporadycznie chodzę do tradycyjnej by najpierw obejrzeć to co chcę kupić :) niższe ceny i promocje są kuszące. stacjonarnie niestety rzadko zobaczymy niższą cenę

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę online, cena o połowę nizsza niż okładkowa, często darmowa wysylka, gratis albo nawet kod na przyszle zakupy ze zniżką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również wolę możliwość zakupu przez internet. Tym bardziej, że teraz "siedze w domu" z poltoramiesięcznym synkiem i nie zawsze mam możliwość wyjazdu do centrum miasta aby odwiedzić księgarnie. A tak, w domu przed laptopem wybieram i przeglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystam z tradycyjnej księgarni, dla jej niezwykłego klimatu, ale też lubię kupować w internetowej wersji, gdzie zyskuję mnóstwo czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam mega dobrze wyposażoną bibliotekę, ale jesli kupujemy ksiażki to właśnie przez internet ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jedna z bibliotek też świetnie wyposażona, uwielbiam ją, bo mnóstwo nowości kupują. :)

   Usuń
 7. A ja jestem staromodna i uwielbiam grzebać w książkach ☺. Kupuję najczęściej w wielkim antykwariacie. Jeśli czegoś nie mają w magazynach, to mi zanawiają i jest to jedyny kontakt ze strefą on-line😀

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dłuższego czasu kupuję już tylko w sieci. Jestem nauczycielką matematyki, moja praca polega więc na ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności. Książki dla nauczycieli zamawiam już tylko w drogeriach online, ponieważ to właśnie tam mogę liczyć na szeroki wybór interesujących mnie tytułów oraz bardzo konkurencyjne ceny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety