Księgarnie internetowe czy warto?

Czy zdarza się Wam jeszcze kupować książki w klasycznych księgarniach stacjonarnych? Czy raczej kupujecie książki w sieci?


My już od dłuższego czasu w większość pozycji książkowych zaopatrujemy się w księgarniach internetowych głównie ze względu na oszczędność czasu ale jest więcej powodów dla których właśnie tak robimy😀.Bardzo często kupujemy książki czy to dla dzieci czy dla nas na stronie niePrzeczytane.pl 👍
W przypadku księgarni online bardzo duże znaczenie ma możliwość bardzo szybkiego znajdowania interesującej nas pozycji według konkretnego kryterium (gatunek czy autor) . Dzięki temu możliwe jest proste oraz szybkie znalezienie książki, która najbardziej nas interesuje. Jest to możliwe dzięki bardzo zaawansowanym opcjom wyszukiwana i dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu na szukanie naszej książki.
Kolejną rzeczą, która przemawia na korzyść księgarni internetowej jest nasza wygoda 😀.  Zakupy możemy zrobić nie wychodząc z domu i nie trzeba nigdzie jechać tylko siadamy w wygodnym fotelu, pijemy ciepłą kawkę i wybieramy. Możemy to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie momencie (nawet w niedzielę wolną od handlu). 
Bardzo pomocną funkcją jaka jest dostępna w księgarniach online są recenzję książek co czasami może nas przekonać do zakupu bądź też ukierunkować nas na inną książkę  
No i chyba najważniejsza zaleta księgarnia internetowych to książki są po prostu tańsze. Do obsługi zatrudnionych jest mniej osób, nie trzeba wynajmować drogich pomieszczeń w centrum żeby mieć klientów a to przekłada się na niższą cenę książek 😀 no i dostarczone zostaną do domu. 

A Wy korzystacie z księgarni internetowych? 


10 komentarzy:

 1. w sumie nigdy nie korzystam z takiej , zawsze wole isc pochodzić po swoich w mieście- zawsze jak dotknę pooglądam zachęci bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. od kilku lat kupuję tylko w internetowych księgarniach, sporadycznie chodzę do tradycyjnej by najpierw obejrzeć to co chcę kupić :) niższe ceny i promocje są kuszące. stacjonarnie niestety rzadko zobaczymy niższą cenę

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę online, cena o połowę nizsza niż okładkowa, często darmowa wysylka, gratis albo nawet kod na przyszle zakupy ze zniżką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również wolę możliwość zakupu przez internet. Tym bardziej, że teraz "siedze w domu" z poltoramiesięcznym synkiem i nie zawsze mam możliwość wyjazdu do centrum miasta aby odwiedzić księgarnie. A tak, w domu przed laptopem wybieram i przeglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystam z tradycyjnej księgarni, dla jej niezwykłego klimatu, ale też lubię kupować w internetowej wersji, gdzie zyskuję mnóstwo czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam mega dobrze wyposażoną bibliotekę, ale jesli kupujemy ksiażki to właśnie przez internet ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jedna z bibliotek też świetnie wyposażona, uwielbiam ją, bo mnóstwo nowości kupują. :)

   Usuń
 7. A ja jestem staromodna i uwielbiam grzebać w książkach ☺. Kupuję najczęściej w wielkim antykwariacie. Jeśli czegoś nie mają w magazynach, to mi zanawiają i jest to jedyny kontakt ze strefą on-line😀

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dłuższego czasu kupuję już tylko w sieci. Jestem nauczycielką matematyki, moja praca polega więc na ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności. Książki dla nauczycieli zamawiam już tylko w drogeriach online, ponieważ to właśnie tam mogę liczyć na szeroki wybór interesujących mnie tytułów oraz bardzo konkurencyjne ceny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń