sobota, 1 lutego 2020

Encyklopedia Ciało ludzkie. Świat bez tajemnic

Encyklopedia Ciało ludzkie. Świat bez tajemnic - Wydawnictwo Olesiejuk

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju leksykony i encyklopedie dla dzieci, ale trzeba być tu uważnym ponieważ nie wszystkie zawierają prawdziwe i sprawdzone informację. My dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę - "Encyklopedia. Ciało ludzkie. Świat bez tajemnic" - Wydawnictwa Olesiejuk. Przepięknie wydana, w sztywnej, ale miękkiej oprawie, a najważniejsze i tak, to co jest w środku 🙂.


Encyklopedia Ciało ludzkie Świat bez tajemnic, to nie jest zwykła książka, której zadaniem jest przedstawienie tego co jest w środku naszego ciała. Owszem poznamy też co mamy w środku, ale dowiemy się także po co są nam potrzebne dane rzeczy, do czego służą i jak dbać o nasze ciało 🙂. Jest to prawdziwy zbiór najważniejszych rzeczy, o które dzieci będą pytać. Co ciekawe i nam się bardzo podoba, to poszczególne wyrazy w książce są pogrubione - te najważniejsze 👍. I tak dowiemy się co to gęsia skórka, dlaczego się pocimy, oraz dlaczego na skórze są bakterie i czy należy ich się bać 🙂. A może Wasze dzieci są ciekawe jak powstają guzy, które można sobie nabić podczas zabawy? - też się tego dowiemy z lektury. Poza naszym ciałem poznamy też owady, które mogą ugryźć lub użądlić. Dzieci będą mogły zobaczyć w książce jak wygląda wizyta u lekarza, w szpitalu, czy u dentysty , poznamy także temat niepełnosprawności. A na końcu książeczki będzie specjalny dział, który mówi, ci trzeba zrobić aby być w doskonałej formie 🙂.Jak widzicie na ponad 90 stronach książki jest zawarte bardzo dużo ważnej treści. Dzieci samodzielnie czytając tą książkę będą w stanie dużo się dowiedzieć, a dzięki temu, że język pisania jest specjalnie przystosowany do nich, to na pewno bardzo dużo zapamiętają 👍. Oczywiście oprócz tekstu znajdziemy tu bardzo dużo ilustracji - jak wiadomo te najbardziej przemawiają do dzieci 🙂. No i po każdym temacie mamy mały quiz w formie zabawy, który utrwala poznany temat 👍.


Książkę znajdziecie na stronach księgarni Świat Książki i Wydawnictwa OlesiejukZa egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Olesiejuk 🙂 

13 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie publikacje, z których można dowiedzieć się wielu informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna propozycja dla przyszłych lekarz :P A tak serio, to znam kilkoro dzieciaków, którzy uwielbiają zabawy w lekarza i chętnie poznają ciekawy świat ciała ludzkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książka dla dociekliwych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozwijająca książeczka :) takie mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilustracje są świetne. Ja również kocham wszystkie encyklopedie, atlasy, chociaż mój syn jest za mały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapamiętam :) Kiedyś się na pewno przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam takie książki, moje dzieciaki mają przy nich dużo zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie że dziecko już od małego zdobywa wiedzę

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubiłam tego typu encyklopedie jak byłam mała, to świetna opcja, aby dziecko mogło uczyć się z przyjemnością. Quiz na pewno spodoba się dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię tak bogato ilustrowane książeczki popularnonaukowe dla dzieci. Sama pamiętam, że wiele mnie nauczyły, więc moim dzieciom często takie właśnie jak ta tematyczna encyklopedia kupuję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię usiąść z dziećmi do tego typu książek. Bawią i uczą, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo przydatna książeczka, na pewno ułatwi tłumaczenie dzieciom różnych rzeczy i odpowiadanie na ich pytania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzieciom czasem jest trudno wytłumaczyć pewne rzeczy, a taka książeczka może być bardzo pomocna

  OdpowiedzUsuń

Etykiety