Dbamy o formę - hula hop
Jak pamiętacie pisaliśmy Wam jakiś czas temu, że musimy odpowiednio przygotować się do wakacyjnych podróży i być w formie. Dużo ćwiczymy z gumami, ale chcieliśmy jeszcze bardziej urozmaicić nasze treningi i po długich poszukiwaniach wybór padł na hula hop.
Hula hop - obręcz gimnastyczna z obciążeniem
Nie będzie to takie zwykłe kułeczko do kręcenia jakie chyba każdy z nas zna z dzieciństwa. My postawiliśmy na obręcz z obciążeniem 🙂, aby efekty przyszły jeszcze szybciej. Jeśli zdecydujecie się na zakup takiego koła, kiedy dotrze do Was paczka, to na pewno będziecie zdziwieni jej rozmiarem 👍. Koło zapakowane jest w małą, zgrabną paczkę, a to za sprawą faktu, że jest ono składane. Także jeśli w domu nie macie za dużo miejsca, to właśnie takie koło trzeba wybrać. Koło składa się z kilku elementów, które możemy ze sobą połączyć w kilka sekund 🙂, przystąpić do treningu i zaraz po, w kilka sekund złożyć i schować do pudełka na półeczkę. Tu już nie pomogą żadne wymówki, że nie mamy miejsca na sprzęt sportowy 😁. Nasza obręcz waży prawie 1,5 kg i początkowo trening nie należy do najłatwiejszych i muszę przyznać, że nie należy do najłatwiejszych. Po kilku jednostkach treningowych i oswojeniu się z kołem jest już ok. Jest ono wykonane w bardzo ciekawy sposób, we wnętrzu jest piasek (nasze obciążenie), a całe koło jest wzmocnione miłą w dotyku pianką, dzięki czemu nie odczuwamy dyskomfortu podczas ćwiczeń. Obwód koła to 90cm, a średnica rurki to 3cm. Bardzo ważny jest również fakt, że hula hop wykonane jest z bezpiecznego materiału 👍.
Hula hop - jak ćwiczyć z obręczą?
Jak już wspomnieliśmy wczesniej, taki tradycyjny hula hop zna chyba każdy z nas z dzieciństwa, gdzie nawet były zawody, kto dłużej będzie kręcił 😁. Tu otrzymujemy zupełnie inny produkt i w innym celu. Nasz trening będzie dużo intensywniejszy, ale i efekty przyjdą dużo szybciej 🙂. Najważniejszą zasadą jaką musimy stosować, to zawsze kręcimy kołem tyle samo czasu w każdą stronę. Ciekawe czy wiecie ile kalorii można spalić podczas kręcenia zwykłym kołem - według badań przez 30 min ponad 200kcal, a naszym kołem z obciążeniem dużo więcej 😁. Przy rozpoczynaniu treningu z kołem pamiętajcie o zachowaniu rozsądku - zaczynamy od kilku minut i dopiero po kilku, nawet kilkunastu dniach zwiększamy czad, kiedy nasz organizm już się przyzwyczai 😁. Jak poczujcie już po pierwszym treningu najbardziej będą pracowały mięśnie brzucha, ale przy okazji także mięśnie pośladków i nóg. To jakie będą efekty zależy tylko od nas i naszej sumienności. Ćwiczenia z hula hop są wskazane dla wszystkich, są to ćwiczenia o małej intensywności i nawet osoby mniej sprawne nie powinny mieć większych problemów z rozpoczęciem ćwiczeń.
A Wy lubicie ćwiczenia z hula hop? Ćwiczycie tylko brzuch, czy może inne partie mięśniowe też?
Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam w ręku hula hop, chyba jako dziecko, w podstawówce. Muszę poczytać więcej o ćwiczeniach z jego wykorzystaniem.
OdpowiedzUsuńHula fajnie modeluje talie. Dobrze ze nie jest z wypustkami bo to uszkadza ciało
OdpowiedzUsuńBardzo praktyczne jest to, że można to hula hop rozmontować np. zaraz po ćwiczeniach! Ja bardzo lubie ćwiczyć z tego typu sprzętem, ale z moim wcześniejszym hula miałam mały problem bo było jednoczęściowe, a moje mieszkano nie należy do największych i ciężko było je zawsze gdzieś upchnąć.
OdpowiedzUsuń