sobota, 15 lutego 2020

Atlas cudów świata - Nasza Księgarnia

Atlas cudów świata - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Recenzja książki atlas Cudów świata

Chyba każdy z nas będąc małym dzieckiem uwielbiał podróżować palcem ma mapie i zwiedzać wszystkie kontynenty w ten sposób w poszukiwaniu swoich cudów świata. Teraz dzięki Wydawnictwu Nasza Księgarnia i książce "Atlas cudów świata" w taką podróż możemy zabrać także nasze dzieci. Na ponad 80 stronach odwiedzimy wszystkie kontynenty i poznamy te wszystkim już znane cuda, jak i te mniej znane. Odwiedzimy miejsca bliskie nam i te dalekie, będziemy w górach, na morzach i lodowcach, poznamy cuda natury i te wytworzone przez człowieka.


Recenzja książki na blogu Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Jak na prawdziwy atlas przystało zaraz na początku znajdziemy mapę świata, z podpisanymi kontynentami i wstępnymi grafikami, które obrazują nam, co gdzie możemy zobaczyć. Na kolejnych stronach poznamy wszystkie 31 cudów, które są podpisane i czekają na odkrycie przez nasze dzieci. Ciekawe czy rodzice znają wszystkie 31 cudów, które są przedstawione w tej książce? Następnie wędrujemy po wszystkich kontynentach, zaczynając od Australii i Oceanii - tu poznamy ducha prastarej krainy. W dalszej kolejności odwiedzamy nasz kontynent, czyli Europę, tu zawitamy do Norwegii, Francji, Włoch, Turcji, Niemiec odwiedzając w nich przeróżne cuda - wszystkich nie zdradzimy, bo nie będziecie mieć radości z samodzielnego odkrywania. I w taki sposób będziemy przemierzać przez wszystkie krainy, będziemy w najwyższym punkcie naszej planety i w tym najniżej położonym - i tu ciekawostka jeśli by wrzucić największa górę świata do oceanu, w tym najgłębszym miejscu, to jego szczyt znajdowałby się jeszcze 2 km pod wodą. Kiedy już poznamy wszystko, to na koniec czeka mała niespodzianka dla czytelników, specjalne zadanie, gdzie trzeba będzie odnaleźć wskazane elementy - dla ułatwienia jest podane na której stronie.Obok tej książki nie można przejść obojętnie z kilki względów, po pierwsze rozmiar - jest ogromna, a do tego w twardej oprawie - co sprawia, że może być świetnym prezentem dla każdego pasjonata podróży, bądź osób u których chcemy zaszczepić takie zainteresowanie. Kolejnym powodem dla którego warto się zainteresować jest sposób przekazania wiedzy - świetnie dopasowany do dzieci - sprawia, że dziecko czuje się jakby było w tym miejscu o którym właśnie czyta. No i ogromne wrażenie na nas zrobiły ilustracje, które często zajmują całą stronę. W serii widzieliśmy, że są jeszcze dwie pozycje i nasze dzieci już o nie pytają, są to "Atlas przygód zwierząt" i "Atlas przygód dinozaurów".
Za egzemplarz recenzencki dziękujmy Wydawnictwu Nasza Księgarnia            

15 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowa książka i pięknie wydana. Sama z ogromną przyjemnością bym ją przejrzała

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka idealna dla każdego młodego odkrywcy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten atlas wygląda naprawdę genialnie. Pewnie bardzo podoba sie dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama bym sobie taki atlas kupiła i przeczytała, tak mi się podoba. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Od podróży palcem po mapie wszystko się zaczyna. Bardzo podoba nam się ten atlas

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie jest mieć dzieci, bo przy nich człowiek ma okazję się bardzo dobrze dokształcić w każdym temacie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy już kilka książek podróżniczych w naszej dziecięcej biblioteczce. Takiego atlasu jeszcze nie widzieliśmy 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo... jak ja lubię takie książki! Z pewnością zainteresowanie wśród dorosłych murowane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z takim atlasem maluch może odbywać pierwsze podróże. I fajnie, gdyż zarówno czytanie, jak i podróżowanie wejdzie mu w krew :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny atlas i wspaniały pomysł na pobudzenie w dziecku duszy podróznika :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla waszych dzieciaków taki atlas to wspaniała sprawa, bo wiem, że lubią podróżować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubimy, szczególnie ja, takie książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie książki są dla dużych i małych :) Pamiętam, że miałam podobną, wartościowa publikacja do rozwijania wyobraźni :)

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo podobają mi się te ilustracje, sama z chęcią bym go przejrzała :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mieliśmy podobną książkę i dzieciaki ją uwielbiały.Takie pozycje pobudzają ciekawość i zachęcają do nauki geografii.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety