poniedziałek, 3 lutego 2020

Nauka jazdy na nartach z Przedszkolem Narciarskim Dimbo

Nauka jazdy na nartach z Przedszkolem Narciarskim Dimbo - gdzie na narty z dzieckiem

Gdzie z dzieckiem na narty


Jak już wszyscy zapewne wiecie z mediów społecznościowych, w tym roku postanowiliśmy wyjechać zimą w góry. Jako, że do wszystkich ośrodków narciarskich mamy bardzo, bardzo daleko, wszystko trzeba było odpowiednio zorganizować i dobrze zastanowić się gdzie jechać na narty z dzieckiem😁. Było to oczywiście nie lada wyzwanie, ale na szczęście wszystko się udało. Zdecydowaliśmy się na wyjazd do Krynicy, pod uwagę braliśmy również okolice Zakopanego - tu ze względu na tłumy ludzi nie zdecydowaliśmy się. Oczywiście jechaliśmy głównie z myślą, o tym aby dzieci nauczyły się jeździć na nartach i pod tym względem szukaliśmy odpowiednich miejsc 🙂. I tu także po długich poszukiwaniach, ważne dla nas były dobrze przygotowane stoki i kadra trenerska przyjazna dzieciom trafiliśmy na Przedszkole Narciarskie Dimbo 👍. Opinie bardzo dobre, stoki odpowiednio przygotowane, zostało tylko wybranie stoku - pracują w kilku różnych miejscowościach na południu. My zdecydowaliśmy się na pobyt w Krynicy i Przedszkole Narciarskie Dimbo na Jaworznie Krynickiej.

Kiedy uczyć dziecko jazdy na nartach

Atrakcje dla dzieci


Przedszkole Dimbo Jaworzyna Krynicka

Tak, jak już Wam wspominaliśmy wcześniej ośrodki Przedszkola Dimbo znajdują się w różnych miejscowościach, pięć z nich zlokalizowanych jest w Małopolsce, a cztery w województwie śląskim. W Krynicy mamy dostępne dwie możliwości, jedna to Góra Parkowa, a druga, to właśnie Jaworzyna Krynicka 🙂. 


Wyciąg taśmowy dla dzieci

Krynica Zdrój z dzieckiem


Najlepsza szkoła narciarska dla dzieci


Przedszkole Narciarskie Dimbo - Jak się zapisać

Tu zdecydowanie najłatwiejszym sposobem jest oczywiście kontakt e-mailowy i telefoniczny. Pamiętajcie, że ilość miejsc jest też ograniczona i warto zrobić to trochę wcześniej 🙂. Decydując się na naukę, musicie także się zdecydować na opcję z jakiej będziecie korzystać. Do wyboru jest naprawdę bardzo dużo możliwości, choć my najbardziej polecamy kurs tygodniowy i tu także do wyboru mamy albo 3 godzinny, albo 5 godzinny.  W przypadku kiedy jedziemy na narty z dziećmi pierwszy raz uważamy, że 3 godzinki w zupełności wystarczą - choć pod koniec kursu dzieci mogą mieć inne zdanie na ten temat 😁, ale o tym w dalszej części wpisu. Jeśli nie jesteście pewni jak dziecku będzie się podobało i czy złapie bakcyla, to można wykupić jeden dzień szkoleniowy, lub nawet lekcje indywidualną a później zdecydować się na więcej. Cennik różni się oczywiście od wybranej opcji i tak w roku 2020 przedstawia się on następująco:

 • Kurs 5 dniowy 5 godzin 10.00-15.00 - koszt 890 złotych
 • Koszt 5 dniowy 3 godziny 10.00-13.00 - koszt 750 złotych
 • Kurs 5 dniowy 2 godziny 13.00-15.00 - koszt 490 złotych
Plus wszystkie opcje dodatkowe o których przeczytacie na stronie 👉Przedszkole Narciarskie Dimbo. Cena obejmuje szkolenie narciarskie w wyznaczonych godzinach, opiekę instruktora, opiekę w pokoju zabaw, a do tego przy wykupieniu dowolnego kursu 5-dniowego dzieci mogą wystartować w zawodach o medal misia Dimbo, otrzymają dyplom i upominek 😁. Do ceny kursów należy doliczyć także koszt wyciągów - 8 złotych na godzinę dla osób korzystających z przedszkola i opcjonalnie wypożyczenie sprzętu. No to już wiemy, jak się zapisać i ile wszystko kosztuje, to teraz Wam odpowiemy jak wygląda nauka 😁. Tym co śledzili nasze relację na Facebooku tu pokażemy jeszcze więcej zdjęć 🙂.


Dimbo Przedszkole NarciarskiePierwszy raz na narty z dzieckiem - Przedszkole Narciarskie Dimbo

Kiedy już się zdecydowaliśmy na konkretny wariant i nadszedł ten pierwszy dzień nauki naszych dzieci, to zdecydowanie warto pierwszego dnia pojawić się jakieś 30-40 minut wcześniej, szczególnie jeśli wypożyczacie sprzęt narciarski. Na miejsce traficie bez żadnych problemów - jest bardzo dobrze oznakowane 👍. Po przybyciu udajemy się do kasy, opłacamy wybrany przez siebie kurs, następnie udajemy się do wypożyczalni i tam jest odpowiednio dobierany sprzęt i ustawiane wiązania. Następnie dzieci udają się do pomieszczenia przedszkola, gdzie sprawdzana jest obecność i każde dziecko otrzymuje kamizelkę i czapkę misia Dimbo 😁👍. I tak ubrane dzieci wędrują na wyznaczone miejsce spotkań z instruktorem 😁.

Jak przygotować dziecko do nauki jazdy na nartach
Pierwszy dzień nauki jazdy na nartach z Dimbo

Na początku zajęć obowiązkowa rozgrzewka z misiem Dimbo, który bawi się z dziećmi, a ich organizm przygotuje się w ten sposób do wysiłku, który zaraz się rozpocznie 😁. Są tańce, berki, śpiewy i różne zabawy w których uczestniczą dzieci, instruktorzy i miś Dimbo. Następnie dzieci przeszły szybki kurs nauki zakładania nart i od razu rozpoczęły swoją przygodę jazdą. I tu kolejny atut Przedszkola Dimbo, dla wszystkich dzieci na początku jest dostępny wyciąg taśmowy 👍. To bardzo duże ułatwienie przy stawianiu pierwszych kroków na nartach. Instruktorzy dbali o prawidłowe ułożenie nóg i odpowiednią pozycję podczas pierwszych zjazdów 😁. Początkowo instruktorzy uczyli każde dziecko po kolei, a na koniec pierwszego dnia, już pojawiły się pierwsze grupy 🙂. Wszystkie dzieci bardzo szybko złapały podstawy i chętnie korzystały z wiedzy instruktorów. Już pierwszego dnia odbyły się pierwsze próby na orczyku i zjazdu z większej górki 😁.


Wyciąg talerzykowy


Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Kolejne dni nauki z Przedszkolem Dimbo 

Każdy kolejny dzień zaczynał się w podobny sposób, czyli przygotowanie - tu bardzo fajna opcja - wypożyczony sprzęt został podpisany i do końca tygodnia dzieci jeździły na tych samych nartach, czyli drugiego i kolejnego dnia można przyjechać już troszkę później 😁. Następnie pobranie czapeczek i kamizelek i udanie się na miejsce spotkań z instruktorem. Tu już grupy były ustalone więc dzieci jeździły już ze swoim trenerem. Oczywiście obowiązkowa rozgrzewka na której codziennie inne ćwiczenia i zabawy 😁. Z każdą godziną dzieci jeżdżą coraz ładniej i szybciej, jazda płógiem zmienia się już na jazdę na krawędziach, a prędkości uzyskiwane przez dzieci są już spore 😁. I tutaj wspomnę o tym, o czym wcześniej pisałem czyli, że trzy godziny wystarczą. Od środy kiedy dzieci już poczuły się rozluźnione, to pytały czy mogą samodzielnie zostać jeszcze trochę na stoku - oczywiście taka możliwość istnieje, trzeba tylko wykupić skipass. W ostatni dzień kursu na dzieci czekały zawody i to takie bardzo profesjonalne 😁. Na trasie były ustawione bramki, na końcu ogromna bramka "meta", no i profesjonalny elektroniczny pomiar czasu 👍. Po dwóch przejazdach na wszystkie dzieci czekały medale i dyplomy na zakończenie kursu 😁. Jak widzicie na zdjęciach dzieci były przeszczęśliwe i jeszcze dobrze nie zdążyliśmy wyjechać z Krynicy, a już pytały kiedy jedziemy na narty 😁😁.Informacje praktyczne dla rodziców Dimbo Jaworzyna Krynicka

Teraz czas na kilka informacji praktycznych. Jak już pisaliśmy wcześniej na miejsce traficie bez problemu. Wystarczy kierować się na Kolej Gondolową na Jaworzynie Krynickiej, bądź Hotel Czarny Potok - zaraz obok niego znajduje się Przedszkole Narciarskie Dimbo. Na miejscu dostępny jest duży i darmowy parking 👍. Jeśli chodzi o płatności, to odbywają się tylko gotówką - w razie czego w niedalekiej odległości są bankomaty 🙂. Jeśli nie chcecie dojeżdżać własnym samochodem, to od 1 stycznia 2020 roku w Krynicy jest darmowa komunikacja, którą dojedziecie także do tego miejsca 👍. Na miejscu jest ciepłe pomieszczenie gdzie można oczekiwać na dzieci, które uczestniczą w kursie, jest ono pięknie przeszkolone i z okien można obserwować postępy dzieci. Jest też miejsce gdzie rodzic może sobie zakpić kawkę, a dzieciom ciepłą czekoladę 🙂. No i jeszcze jedna bardzo ważna informacja - rodzice którzy chcą także pojeździć na nartach zostawiają tu swojego malucha na 3 lub 5 godzin pod opieką wykwalifikowanych trenerów i instruktorów, a sami mogą skorzystać ze stoków Jaworzyny Krynickiej i później wrócić po dziecko 🙂. A za rok już wszyscy razem będą zjeżdżać z tych większych stoków 👍.

Mamy dla Was jeszcze kilka cennych informacji 🙂. Jeśli jesteście ciekawi kiedy rozpocząć naukę jazdy na nartach, to zapraszamy Was tutaj. I zapraszamy Was jeszcze na wpis "Jak ubrać dziecko na narty", my kupiliśmy dzieciom czapki z pomponami, a pod kask to trochę słabo 😀. A że nie samymi nartami dzieci żyją, to na miejscu znajdziemy wiele innych atrakcji. Są zjazdy na mini pontonach z małej górki i snowtubing z dużej góry 😁, do tego poza wyciągami można pozjeżdżać na sankach, skorzystać z mini lodowiska, czy tyrolki 👍.
Jeśli szukacie idealnego miejsca do nauki jazdy na nartach, to zapewniamy Was, że nie znajdziecie lepszego miejsca 😀. Dobrze przygotowane stoki, wyciągi dostosowane do dzieci, zapewnione bezpieczeństwo - na stoku nie ma prawie w ogóle osób dorosłych - poza trenerami 😁, no i chyba najważniejsze - odpowiednie podejście do dzieci 👍. To jest z tego wszystkiego chyba najważniejsze, tu nauka staje się przyjemnością i dzięki temu efekty przychodzą tak szybko. Jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener i instruktor - co prawda nie narciarstwa mogę polecić Przedszkole Narciarskie Dimbo i metody w nim stosowane, a najlepszym dowodem są uśmiechy na twarzach dzieci 👍😁😀.
A Wy już jeździcie na nartach? Jak podoba się Waszym dzieciom na nartach? Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to my oczywiście chętnie odpowiemy, a Was zapraszamy do korzystania z najlepszego miejsca do nauki jazdy na nartach - Przedszkola Narciarskiego Dimbo 👍.32 komentarze:

 1. Ja jeszcze nie miał okazji jeździć na nartach, ale kto wie, może spróbuję swoich sił. Tym bardziej, że wiele osób poleca. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. sama chciałabym się nauczyć jazdy na nartach :) może kiedyś się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie że od najmłodszych lat kładziecie nacisk na sport i pobyt dzieci na powietrzu. A narty to świetna sprawa, uwielbiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda to ciekawie :) Nasze maluchy muszą jednak jeszcze troszkę podrosnąć zanim zabierzemy je na narty :) Ale miejsce warte zapamiętania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dorosła jestem, a w życiu na nartach nie jeździłam. Dzieci to mają teraz fajnie. Zawsze mogą sie uczyć nowych umiejętności. A jazda na nartach to taka fajna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Choć nie jestem miłośniczką jazdy na nartach to dzieci i mąż bardzo lubią spędzać czas na stoku. I pierwszy raz widzę taką tematyczną szkolę jazdy. Jak oni się uczyli to nie było. Super pomysł i relacja że zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja wstyd się przyznać, nie miałam nart na nogach i trochę żałuję,że w takiej szkółce nie uczestniczyłam jak byłam mała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój synek zaczął uczyć się jeździć na nartach w wieku pięciu lat i uważam, że był to bardzo dobry moment, że podjąć naukę. Teraz uwielbia narty i z niecierpliwością czeka na kolejny wyjazd. Nie znałam oferty Dimbo, więc dziękuję za informacje!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mega fajnie to wygląda. Jeszcze w górach nie byłyśmy, ale może kiedyś się wybierzemy :) Będzie zabawnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł na zachęcenie dzieci od jeżdżenia na nartach, po minach widać,że zadowolone bardzo były :-)
  Juliusz Cesar

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością dzieci zapamiętają te doświadczenie na długo :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Za rok będziemy szukać czegoś podobnego, bo córka chce nauczyć się jeździć na nartach:)

  OdpowiedzUsuń
 13. widziałam relację na facebooku. Ile zabawy i frajdy <3 Może tematycznie maskotka nie bardzo pasuje do nart, ale jest tak sympatyczna, że na pewno zwróciłabym uwagę na tę szkołę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam o tym Wasze wpisy na fanpage, wyglądało nie tylko na fajną naukę ale i zabawę A to też ważne. Sama panicznie boję się upadku, więc pewnie bym nie dała rady.

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetnie spędzony czas! Ja jeszcze nie miałam okazji spróbować jazdy na nartach. :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny pomysł na spędzenie ferii, zabawa i nauka jazdy - niezapomniane przeżycia :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fantastyczna przygoda dla najmłodszych:) żałuję, ze ja ucze się dopiero teraz

  OdpowiedzUsuń
 18. Naprawdę świetna sprawa! Naprawdę uwielbiam jeździć na nartach. Moim kuzynkom mogłoby się to spodobać!

  OdpowiedzUsuń
 19. Koszt tygodniowy wcale nie jest wysoki :) Ja osobiście wolę bardziej ciepłe klimaty, ale w przyszłym roku chciałabym, żeby dzieciaki sprobowały jazdy na nartach, bedą miały wtedy 3 i 8 lat, więc wiek w sam raz. A skoro w województwie śląskim są też te przedszkola to muszę się zainteresować, w końcu z Katowic to w góry już blisko :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mega kolorowo i radośnie. Widać szczęście na bużkach. I przede wszystkim to Wasza Rodziców zasługa. Brawo Wy

  OdpowiedzUsuń
 21. Rosną młodzi narciarze, ja nie miałam okazji uczyć się w dzieciństwie jazdy na nartach i bardz tego żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 22. Fajnie, że maluchy mogą nauczyć się jeździć na nartach. Ja jestem stara i nie umiem :(

  Pozdrawiam,
  Karolina z TAMczytam

  OdpowiedzUsuń
 23. Nauka na nartach na pewno jest ciekawa. Ważne też aby sprawiała przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 24. Duża frajda takie zajęcia dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 25. Super zabawa dla maluchów. Fajnie, że istnieją takie szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Fajnie jest rozwijać w dzieciach pasję do aktywnego spędzania czasu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak wcześnie pokaże się dzieciom,że można jeździć na nartach, to potem będą chętnie wracały do tego sportu, warto zachęcić do nauki...

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetnie, że są takie szkoły dla dzieci! Dla nich to frajda i zabawa

  OdpowiedzUsuń
 29. Jak najbardziej popieram taką formę wypoczynku, daje tyle możliwości dzieciakom, aż chce się kilka turnusów zaliczyć.

  OdpowiedzUsuń
 30. Takie przedszkole to bardzo fajna sprawa - dzięki instruktorom dzieciaki nie wpajają sobie złych nawyków. Wiem coś o tym, bo uczyłam się szusowania sama, bez instruktora, i teraz jeżdżę jak pokraka ;)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie