poniedziałek, 10 lutego 2020

iRobot Roomba 676 - czy warto go mieć w domu?

iRobot Roomba 676 - Czy warto go mieć w domu?


Dzisiaj na blogu przedstawiamy Wam wspaniałego pomocnika każdej rodziny i będzie nim iRobot Roomba 676 🙂. Dlaczego uważam go za pomocnika rodziny? I czy warto zainwestować w dość drogi sprzęt - o tym wszystkim dowiemy się z dzisiejszego wpisu 😁. Już minęły czasy kiedy na rynku dostępny był model jednego odkurzacze i każdy miał taki sam, teraz mamy takie czasy, że każdy może wybrać sobie, to co dla niego będzie idealne 🙂. Choć my z naszego domowego odkurzacza jesteśmy bardzo zadowoleni - mamy odkurzacz centralny, to jednak trzeba mieć dużo czasu aby dokładnie odkurzyć cały dom. I dlatego szukaliśmy czegoś, co pomoże nam ten czas zaoszczędzić i spożytkować go w przyjemniejszy sposób niż codzienne odkurzanie. Jak zapewne wiecie, mieszkając na wsi i to z trójką dzieci, to czasami nawet i dwa razy dziennie trzeba odkurzać. 


iRobot Roomba - co w zestawie?


Część osób bardzo boi się nowości i postępującej techniki - przy tym odkurzaczu możecie być spokojni - jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a w razie czego jest dołączona czytelna instrukcja i wsparcie infolinii 🙂. Decydując się na zakup otrzymacie ważącego niecałe 4 kilogramy robota sprzątającego i stację dokującą - w której robot ładuje swój akumulator. Po naładowaniu robot może zacząć odkurzać, wystarczy wcisnąć przycisk clean i działamy 🙂. Przez kilka pierwszych dni z dużą uwagą obserwowaliśmy jak działa i przede wszystkim jak radzi sobie z różnego rodzaju brudem. I muszę Wam przyznać, że efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. 

iRobot Roomba 676 - odkurzanie przez smartfon 


Odkurzacz sprząta naprawdę bardzo dokładnie, a to co najlepsze w nim jest zostawimy na koniec. Ten robot wyposażony jest w specjalną szczotkę, która zagrania śmieci do głównego mechanizmu czyszczącego. Posiada także wbudowany czujnik zabrudzeń, dzięki czemu kiedy tylko poczuje, że tego brudu w jakimś miejscu jest więcej, to dużo intensywniej w tym miejscu odkurza 🙂. Choć początkowo wszystko wygląda bardzo chaotycznie i szczotka, która ma zagarnąć brudy, to czasami je rozrzuca, to i tak w końcu odkurzacz znajdzie ten brud i to wciągnie 👍. Samodzielnie wjeżdża pod kanapy, stoły czy krzesła i uwaga bardzo ważna funkcja dla osób posiadających schody w domu - tak jak my - robot ma specjalne czujniki i po schodach na pewno nie spadnie 😁. Jedyną rzeczą na którą musicie uważać szczególnie w pokojach dziecięcych, to na podłodze nie może być większych śmieci - podobnie jak przy klasycznym odkurzaczu. Jeśli chodzi o głośność odkurzacza, to pracuje podobnie jak klasyczne - dla nas dość głośno, bo przy centralnym odkurzaczu prawie nic nie słychać 😁. Ale teraz będzie o największej przewadze iRobot Roomba 676 nad innymi odkurzaczami 😁. Mowa tu o aplikacji, która dedykowana jest dla tego modelu, a dzięki niej możemy ustawić sobie tygodniowy harmonogram i odkurzacz będzie sam sprzątał 😁. Wyobraźcie sobie, wychodzicie rano do pracy, wracacie do domu i czeka na Was porządek 👍😁, czy to nie wspaniałe? Co prawda w pełni naładowana bateria pozwala na pracę urządzenia przez 90 minut, ale tu kolejna niespodzianka, potrafi on samodzielnie dotrzeć do stacji dokującej i rozpocząć proces ładowania 😁. Jedyną naszą rolą jest opróżnienie pojemnika na zabrudzenia 🙂. U nas jeździ jeden na dzień u góry, a jeden dzień na dole - oczywiście wszystko podczas naszej nieobecności, także przychodzimy do domu już na gotowe 🙂.


iRobot Roomba czy warto kupić?

Odpowiedzieć na to pytanie musicie sobie sami, nie jest to tani sprzęt, za to daje dużo czasu wolnego, który możemy spędzić z dziećmi. Na pewno sprząta dokładnie i jest to po prostu wygodne. Wrwcamy do domu, a tu nie ma kurzu, czy piasku w korytarzu. A Wy co myślicie o takim sprzęcie? Byłby to miły widok w Waszym domu? 


11 komentarzy:

 1. Mój kot były zachwycony takim towarzystwem. :) Jak dużo przestrzeni to naprawdę fajna sprawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę o zakupie takiego odkurzacza, ale nie wiem co mój kot na to ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Możliwe, że kiedyś kupię sobie taki sprzęt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę nad zakupem, bo faktycznie ułatwia życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pd dłuższego czasu marzę o takim :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałam się nad nią intensywnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Widok fajny i koty lubią jeździć na takim robocie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto! Wyręcza mnie w codziennym odkurzaniu, a nawet ogarnia chatę gdy jestem z dzieciakami na wyjeździe :) Najlepszy zakup ever

  OdpowiedzUsuń
 9. moim zdaniem warto, i to warto podwójnie. raz - mam porządek bez wysiłki, a dwa, skończyło się licytowanie, o to, kto dzisiaj odkurza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oprócz takiego odkurzacza myślę, że warto zainwestować też w jakiś ręczny model, jak na przykład odkurzacz pionowy - taki odkurzacz posprząta wszystkie zakamarki i ma się nad tym całkowitą kontrolę. Ja właśnie posiadam taki zestaw i jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety