czwartek, 13 lutego 2020

Żubr Pompik - Wydawnictwo Media Rodzina

Żubr Pompik - Wydawnictwo Media Rodzina

Recenzja książki


Dzisiaj chcieliśmy Wam przedstawić świetną serie książeczek dla dzieci, ale tak naprawdę nie są one skierowane tylko dla dzieci. Mówimy tu o serii wydanej przez Wydawnictwo Media Rodzina - "Żubr Pompik. Wyprawy" 😀. My dzisiaj pochwalimy się trzema częściami ale na rynku jest już dostępnych więcej części 😀. Dzisiaj będzie o:
 • Żubrza Góra
 • Jaskinia Nietoperza 
 • Nieśmiała salamandra
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej seria przygotowana jest z myślą o dzieciach, ale kiedy zaczniecie przeglądać i czytać poszczególne pozycje, spodoba się zarówno Wam i dowiecie się na pewno czegoś nowego 😀. W każdej z części otrzymujemy zbiór informacji na temat jednego z parków narodowych naszego kraju, tu dowiemy się o:
Nieśmiała salamandra - Gorczański Park Narodowy
Żubrza Góra - Babiogórski Park Narodowy
Jaskinia nietoperza - Ojcowski Park Narodowy    

W każdej z części tytułowy żubr zabiera nas na wycieczkę po danym Parku Narodowym, dokładnie nam go opisując i pokazując na co zwrócić uwagę jeśli kiedyś uda nam się odwiedzić te miejsca. Autorem serii jest doktor Tomasz Samojilk, który świetnie wie jak przekazać dziecku podstawy wiedzy. Podczas czytania książeczek jest miejsce na naukę, zabawę, a także sprawdzenie swojej wiedzy - na końcu znajdują się quizy wiadomości 😀.    

Żubr Pompik - nieśmiała salamandra 

Autor przenosi nas w Gorce, gdzie w wilgotnych lasach możemy spotkać symbol tego parku - salamandrę plamistą. Dowiemy się także gdzie dokładnie znajduje się ten jeden z mniej znanych parków w Polsce. A może zastanawialiście się kiedyś dlaczego salamandra ma takie jaskrawe kolory - odpowiedź znajdziecie w tekście 😀. 

Żubr Pompik - Żubrza Góra 

W tej części Pompik zabiera nas w okolice Babiej Góry, gdzie będziemy mogli obserwować jak zmienia się krajobraz wraz ze zmianą wysokości. Poznamy lasy regla dolnego, kosodrzewinę i wysokogórskie krzewinki. Zauważycie też, że wraz ze wzrostem wysokości na jaką wchodzimy robi się zdecydowanie zimniej. A zastanawialiście się skąd pochodzi nazwa tego parku - jak się domyślacie od nazwy góry - ale lepiej sprawdźcie to w tekście 😀. 


Żubr Pompik - Jaskinia nietoperza 

Wraz z rodzinką żubrów udajemy się na spotkanie z nietoperzami, które są symbolem Ojcowskiego Parku Nagrodowego - w tym roku tam byliśmy i rzeczywiście tak jest 😀. Znajdziemy tam także Jaskinię Nietoperzową o której przeczytacie na naszym blogu 👍. Poznamy także najbardziej charakterystyczne formy skalne, które są wizytówką tego miejsca.  


Każda z książeczek opisuje miejsca w taki sposób, że nasze dzieci od razu chcą wyruszać w podróż do tych miejsc w których jeszcze nie były. Ukazane są małe rzeczy - właśnie takie, które potrafią cieszyć dzieci 😀. Niewątpliwym atutem edukacyjnym jest tez mapa w środku każdej z książeczek z wskazanym miejscem gdzie znajdują się dane parki w Polsce. Do dzieci trafiają także piękne ilustracje, które ukazują piękno przyrody. My jesteśmy tą serią zachwyceni, a Wy co myślicie na temat takich książeczek?


Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina 👍    
   10 komentarzy:

 1. Te mapy w książeczkach to znakomite rozwiązania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają na naprawdę ciekawe książeczki. Pewnie bardzo podobają sie dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna seria i mądra przede wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki, bo można również dowiedzieć się z nich ciekawe rzeczy o zwierzątkach, takich rzadziej pokazywanych...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy wersję z okienkami i córka jest naprawdę zachwycona! Bardzo fajna seria, sięgniemy po więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko jest już za duże na takie książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta seria jeszcze nie wpadła w moje ręce, choć gdzieś ją widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne! Co prawda jestem za stara, ale mam sąsiadów w odpowiednim wieku. Może zrobię prezent?

  OdpowiedzUsuń
 9. Super sprawa, książki, które uczą i bawią! :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie