wtorek, 28 stycznia 2020

Przygotowanie do wakacji

Przygotowanie do wakacji - trzymaj formę

Jak dobrze wiecie bardzo lubimy podróżować, ale przy trójce dzieci wymaga to utrzymania dobrej formy - szczególnie jeśli chodzi o lato i spacery w górskiej scenerii 🙂. Jeszcze dokładnie nie wiemy w które góry w tym roku wyjedziemy, czy będą to Tatry, czy może Beskidy, a może pierwszy raz Bieszczady. Jedno jest pewne, forma musi być 👍.


Gumy do ćwiczeń - idealne na budowanie dobrej formy


Jednym ze sposobów przygotowania formy mogą być ćwiczenia z gumami. Jest to o tyle fajna forma, że nie potrzeba zbyt dużo miejsca, możemy ćwiczyć w domu, tak naprawdę nie każdej wolnej chwili. Niewątpliwym atutem jest również fakt, że guma ta nie zabiera nam miejsca w domu - można ją schować do szuflady 🙂.


Jeśli będziecie decydować się na zakup gumy dla siebie, to pamiętajcie, że są różne kolory i to nie jest po to aby ładnie wyglądały - każdemu kolorowi gumy odpowiadają inne parametry 🙂. Dla początkujących oczywiście wystarczą te z najmniejszym oporem, jednak w miarę naszego postępu będą nam potrzebne też te o większym oporze. 


Gumy do ćwiczeń alternatywą dla klubu fitness


Ćwiczeń jakie możemy wykonywać z gumami jest naprawdę dużo. Fajnie jeśli mamy w domu drążek - można wtedy naprawdę bardzo intensywnie popracować nad mięśniami tułowia i rąk - te, które będą potrzebne do noszenia naszego malucha podczas podróży 😀.

Tak naprawdę dzięki gumom możemy ćwiczyć każdą partię mięśniową i to niezbyt dużym nakładem pracy. Jeśli odpowiednio dobierzemy gumę i ćwiczenia do tego, co chcemy osiągnąć, to będzie to dobra zabawa 😀. Co ważne ćwiczenia z gumami dają dość szybko efekty - jest to bardzo ważne wśród początkujących, którzy nie widząc efektów potrafią się niestety zniechęcić.My naszą pracę bez gumami zaczęliśmy jakieś trzy tygodnie temu, a pierwsze efekty są już widoczne. Jeśli marzycie o płaskim brzuchu, wzmocnieniu mięśni rąk i nóg, to koniecznie musicie się zaopatrzyć w zestaw takich gum 😀. Jest to rewelacyjna alternatywa na codzienne wizyty w klubie fitness, tu w domowym zaciszu możemy wykonać taką samą pracę 👍.


Jeśli uda nam się utrzymać częstotliwość ćwiczeń, to o formę na wakacje możemy być spokojni 😀. Oczywiście po powrocie z wakacji podzielimy się z Wami informacją, czy ćwiczenia przyniosły odpowiednie efekty 🙂.

2 komentarze:

  1. Super sprawa :) zdecydowanie skorzystam, ale w tym roku zacznę przygotowywanie formy ze sporym opóźnieniem :) będę wracała do formy po urodzeniu synka w maju :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nigdy z gumą nie ćwiczyłam, ale rzeczywiście może to być lepsze niż np. ćwiczenia z ciężarkami, a tak samo wymagające.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety