czwartek, 24 stycznia 2019

Zwierzęta z Kart Ewangelii i Cudowne Boże Narodzenie

Dzisiaj na blogu opiszemy dla Was dwie jakże piękne książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Promic 👍.


Pierwszą będzie "Zwierzęta z kart Ewangelii". To książka, która zawiera 12 barwnych opowieści o życiu Jezusa ale opisanych nietypowo bo z pozycji zwierzątek. Każda opowieść to inne zwierzę, które spotyka na swojej drodze Jezusa i opowiada o różnych historiach biblijnych 👍. 
Spotkamy tam między innymi psa, woła, rybkę, liska, osiołka, kwokę, koguta. Każda opowieść jest bardzo ciepła, napisana idealnym językiem dla dzieci (mogą samodzielnie czytać) i wzbogacona pięknymi ilustracjami. 


Książka ta idealna jest dla maluszków na wieczór do czytania przez rodziców ale także i dla troszkę starszych dzieci, które same są już ciekawe świata i lubią poznawać historię i życie Jezusa😁.


Druga książka jest "Cudowne Boże Narodzenie". Piękna, urzekająca i z głębokim przesłaniem tak można w skrócie opisać tą książkę 😁. Myślę, że większość z nas lubi świąteczny czas i klimat a także same Święta Bożego Narodzenia - a dzieci w szczególności 😁. Jest to wyjątkowy czas, który spędzamy rodzinnie kolędując, czytając i odpoczywając. Niektórzy z nas w tym świątecznym pośpiechu zapominają, że to wszystko jest na pamiątkę narodzin Jezusa.I tu z pomocą nam i przede wszystkim dzieciom przychodzi Wydawnictwo Promic i książka "Cudowne Boże Narodzenie" gdzie każde dziecko dowie się jaki jest tak naprawdę sens Świąt Bożego Narodzenia. W przystępny dla dziecka sposób jest wszystko opisane a duże litery pomagają nawet dzieciom dopiero uczącym się czytać w zrozumieniu tekstu. Małe elfy w 14 opowieściach pokażą nam magię tych świąt i to na czym najbardziej powinno nam zależeć 😁. Naszym zdaniem najlepiej przeczytać sobie jedno opowiadanie każdego wieczora i warto z dziećmi rozmawiać i rozwinąć każdy z tych rozdziałów 😁. Bardzo dużym atutem są przepiękne ilustrację  które potrafią oddać świąteczny klimat 👍. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Promic 😁
14 komentarzy:

 1. Podoba mi się bardzo w jaki sposób zostały zilustrowane te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne książeczki, lubimy takie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki są wydane bardzo starannie i przyciągają wzrok. Zapewne to nie lada gratka dla małego czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książeczki dla dzieci. Mój D ma ich chyba ze 20 i codziennie mu czytam coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo piękne książki dla dzieci, zawsze je lubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne obrazki, a historie opisane z perspektywy zwierząt pewnie zainteresują dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealne książki na świąteczne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla dzieciaków i taka tematyka bardzo jest przydatna w kolorowych książeczkach :) Choć ich nie czytałam to po zdjęciach widzę, że są pięknie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne książki. Ja mam dość spora biblioteczke Ale tych pozycji nie znałam

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córka lubi zwierzęta i na pewno pierwsza książka by się jej podobała

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się ta książka o zwierzętach!

  OdpowiedzUsuń
 13. Obie książeczki są pieknp i wartościowe.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie