środa, 30 stycznia 2019

Pod ziemią. Pod wodą

Dzisiaj chcemy Wam pokazać książkę, którą pokochają zarówno dzieci jak i ich rodzice 😁.  Jeśli Wasze dzieci lubią zadawać liczne pytania a Wy nie zawsze znacie na nie odpowiedź to ta książka jest idealna dla Was 👍. Na wszystkie pytania odnośnie tego co znajdziemy pod ziemią bądź pod wodą  odpowiedzi odszukamy w tej książce.


Znani autorzy 😁


Autorami książki są Aleksandra i Daniel Mizielińscy, których pewnie większości przedstawiać nie trzeba. Znani są na całym świecie że względu na "Mapy", które okazały się hitem i są wydane już w ponad 20 krajach 😁.


Książka dwustronna 


"Pod ziemią. Pod wodą." to naładowany dużą liczbą informacji album dla dzieci o bardzo dużych rozmiarach. Idealnie nadaje się do przeglądania na podłodze (jest dość ciężki dla dzieci). Książka jest dwustronna i ma dwie okładki, z jednej strony części związana z ziemią a z drugiej ta związana z wodą.. Na środku dwie części się łączą i mamy tam zaprezentowane jądro naszej Ziemi 👍. 


My zaczęliśmy naszą lekturę od strony związanej z ziemią. Znajdziemy na tych stronach zwierzątka żyjące pod ziemią ale także i rośliny jak np znane wszystkim bardzo dobrze warzywa. Poznamy schemat kopalni a także najgłębszą kopalnie na świecie. Co to są skamieniałości? I gdzie znajdziemy dinozaury? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi w tej książce. A czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda mrowisko - tu macie bardzo dobre wyjaśnienie 😁. 

I druga część książki jest równie ciekawa. Odwiedzamy tutaj wszystko co pod wodą bądź co związane jest ze środowiskiem wodnym. To właśnie tutaj poznamy różnego rodzaju zwierzęta zamieszkujące płytkie akweny ale też i te najgłębsze czyli oceany.  Zapoznamy się również z nurkowaniem i jego historią (są zdjęcia starych okrętów podwodnych) a to wszystko dzięki wspaniałym ilustracjom 😁. Poznamy też legendarny już statek Titanic.Dzięki tej książce ani świat, który jest pod wodą ani pod ziemią nie będzie miał już przed nami żadnych tajemnic 😁. Dużo ciekawostek  przepiękne ilustrację to moim zdaniem główne zalety tej książki. Dzieci uwielbiają ją przeglądać i wszystkim się interesują 👍. 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy księgarni internetowej Megaksiążki 😁
7 komentarzy:

 1. Interesująca propozycja dla dzieci, które lubią zwierzęta

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki na prawdę świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy spodobałaby się corkce ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektóre książki są prawdziwym majstersztykiem w dziedzinie literatury naukowej dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej no te książki wyglądają super tez bym cchciała na półce hi

  OdpowiedzUsuń
 6. To moi ulubieni autorzy książek dla dzieci. Szczególnie ta seria skradła mi serce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapiszę sobie tytuł! Myślę że to będzie świetny pomysł na prezent dla malucha który lubi czytać książki z rodzicami a powoli uczy się sam i w cale nie chce tego robić na bardzo prostych książeczkach.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety