poniedziałek, 7 stycznia 2019

"Nela i wyprawa do serca dżungli"

Dzisiaj chcielibyśmy opisać Wam książkę jednej z ulubionych bohaterek naszych dzieci i mowa tu o Neli - zna ją chyba większość dzieci z kanału TVP ABC (program Nela Mała Reporterka). Książka wydana przez Burda Media Polska. Jest to już dwunasta książka dziewczynki, która opisuje w sposób wręcz idealny dla dzieci swoje przygody 😁. 


W tej części Nela zabiera nas do borneańskiej dżungli gdzie będziemy poznawać "łowców głów" i nie tylko ich 😀. W bardzo ciekawy sposób dla dzieci dziewczynka opisuje zarówno florę jak i Faunę tej trzeciej największej wyspy na świecie.


Wszystko zaczyna się od starych notatek, które zostają znalezione w antykwariacie i tak zaciekawiło to Nele, że postanowiła sprawdzić czy "łowcy głów" faktycznie istnieją 😀. Jeśli chcecie również dowiedzieć się jak wygląda spotkanie z wodzem tego plemienia? I czy w dalszym ciągu polują na ludzi? Tego wszystkiego dowiecie się oczywiście z książki 👍. Jedyne co możemy Was zapewnić to, że Nela będzie tam bezpieczna i pokaże nam ich codzienne życie.Książka zapozna nas także z licznymi zwierzątkami i roślinami, które spotkamy na tej odległej wyspie. My możemy je podziwiać tylko w zoo i to też nie wszystkie, a tam żyją sobie w warunkach naturalnych. Znajdziemy ich dokładny opis, czy są groźne i oczywiście zobaczymy je na zdjęciach 😀. Jeśli ktoś już wcześniej czytał książki Neli to zauważy, że ta wydana jest w bardzo podobny sprawdzony już sposób. Znajdziemy też tam coś co dzieci w dzisiejszych czasach lubią najbardziej czyli interaktywne odnośniki, które po ściągnięciu aplikacji przeniosą nas do wirtualnego świata 😀. Dzieci wprost uwielbiają takie gadżety i tylko zachęca je to do sięgnięcia po tą pozycję. 


Zapewniam Was, że zarówno dzieci jak i rodzice będą zafascynowani tą książką i ogromem informacji jaki ta książka nam przyniesie. Zachęca dziecko do podróży  do poznawania świata a przy okazji uczy i wyjaśnia dużo ciekawych problemów 😀. Pięknie wydana, w twardej oprawie, na bardzo wysokiej jakości papierze, a całość dopełniają rewelacyjne ilustracje 👍. Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Burda

18 komentarzy:

 1. Mamy kilka książek o Neli - są super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm a ja Neli jeszcze nie znam :) będę musiała nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzieciństwie uwielbiałam takie książki 💗💗 pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie ten przedział wiekowy ;) Choć zapewne jakbym miała dzieci to takze bym czytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno są to świetne książki, mogę komuś polecić chętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zazdroszczę jej podróży ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam podróże, moje dziecko również. Czytanie o nich też jest fajne

  OdpowiedzUsuń
 8. Nela jest świetna, super książki:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądra i interesująca propozycja. Takich nigdy dość.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo uwielbiam sposób, w jaki przybliża się nieznane kraje dzieciom w książkach tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja Maja uwielbia książki o Meli. Ostatnio poprosiła mnie o tablice przyrodnicze które namiętnie przegląda i czyta. Powiedziała, że chce zostać podróżnikiem ja Melcia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzieci bardzo lubią czytać ale i słuchać Neli podróżniczki

  OdpowiedzUsuń
 13. To dzieciaki przy takiej książeczce to będą chciały podróżować teraz:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę ,że dziewczynki z wielką przyjemnością czytają przygody Neli :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czeka w kolejce do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja córka bardzo ją lubi :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety