środa, 16 stycznia 2019

13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice

Dzisiaj na blogu książka - poradnik "13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice". Jeśli chcecie wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych to zapraszam Was do lektury. 

Autorką tego tytułu jest Amy Morin, która jest psychoterapeutką i wykładowcą psychologii. Nam jeszcze przed lekturą nasunęło się pytanie czy będzie to miało przełożenie na nasze polskie warunki bo przecież każde środowisko jest inne 😁. 


Poradników w kwestii wychowania dzieci na rynku jest bardzo dużo a wybrać te najlepsze jest bardzo trudno bo każdy z nas jest inny i ma inny system wychowania 😁. Myślę  że większość rodziców jest też zdania, że tylko ich model jest najlepszy i nie przyjmują nic innego do wiadomości 😀. Myślę, że racja jak zwykle jest gdzieś w środku 😀. Co nam się w tym poradniku podobało, to fakt, że autorka nie mówi nam jak mamy postępować i co jest najlepsze ale pokazuje błędy jakie każdy z nas może popełnić przy wychowaniu dziecka. Pokazuje, że nie zawsze otaczanie dziecka kloszem przed wszystkimi złymi rzeczami tego świata jest dobre (choć ja uważam, że są dzieci, które tego wymagają). 


Według autorki silni psychicznie rodzice to tacy którzy: 

 • Nie akceptują mentalności ofiary
 • Nie kierują się poczuciem winy
 • Nie traktują dziecka jako najważniejszego na świecie 
 • Nie dopuszczają dzieci do rządzenia 
 • Nie chronią dzieci przed bólem 
 • Nie mylą dyscypliny z karą 
 • Nie prowadzą dzieci na skróty 
 • I mają swoje wartości 


My się z niektórymi punktami nie zgadzamy ale dużo zależy od charakteru i dziecka i rodzica. A Wy co sądzicie o tych punktach? 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Galaktyka 👍

10 komentarzy:

 1. Zgadzam sie z nimi i nie... każde dziwcko jest inne, nie z kazdy nalezy postępować w ten sam sposob ;) Poradniki dlaczego nie,można przeczytać, ale to życie wszystko weryfikuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma to sens i logikę ale jest za bardzo ogólne. Do kazdego dziecka trzeba podejść indywidualnie. Takie suche 'zasady' mogą okazać się krzywdzące nawet jeśli na takie nie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem mocno uczuciowa - jak jestem zadowolona to na całego , niestety ze złością jest podobnie. ;)Słychać mnie w promieniu kilku km;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Na rynku faktycznie jest całe mnóstwo poradników jak wychowywać dziecko, ale każdy z nas jest inny i każde dziecko jest inne i wymaga to indywidualnego podejścia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapewne prawdy i rację o rodzicielstwie leżą gdzieś pośrodku. Bo czyż istnieją złote zasady?

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie jestem silna bo na niektóre te rzeczy pozwalam swojemu dziecku

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawiam się nad praktycznym rozdzieleniem dyscypliny i kary, dlatego z zainteresowaniem sięgnę po książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielkopolski Instytut Psychoterapii http://wip-poznan.pl/psychoterapia pomógł mojemu mężowi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie