piątek, 20 grudnia 2019

Świąteczne kolorowanki - Wydawnictwo MD

Świąteczne kolorowanki - Wydawnictwo MD

Wydawnictwo MD

Kiedy nadchodzi ten świąteczny czas pośpiechu i zdenerwowania warto zadbać o naszych najmłodszych członków rodziny 😀. Oczywiście najlepiej zaangażować ich do pomocy - u nas dzieci to uwielbiają - jednak są takie czynności przy których obecność dzieci ze względów bezpieczeństwa nie jest wskazana. Wtedy z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju kreatywne pomoce, które zapewnią dziecku dobrą zabawę, a rodzicowi chwilę czasu na ogarnięcie swoich spraw 😀. 

Dzisiaj do Was przychodzimy z zestawem świątecznych kolorowanek dla najmłodszych i tych trochę starszych. W naszym zestawie świątecznych kolorowanek znalazły się następujące pozycje:

Kolorowanka z reniferem i Kolorowanka "Kolorowa Zima"
Są to takie klasyczne kolorowanki jakie każdy z nas zna. Oczywiście są one związane z tematem świątecznym i tematem zimy więc idealnie wpasują się w budowanie świątecznego nastroju. W każdej z nich mamy 30 kartek superzabawy. Są rysunki łatwiejsze dla młodszych i trudniejsze dla starszych, do wyboru mamy bałwanki, choinki i oczywiście Mikołaja 😀.


Mikołajkowa kolorowanka,  kolorowanka na Boże Narodzenie, Świąteczna kolorowanka        Kolejne trzy kolorowanki oczywiście również związane są z wszechobecnym teraz tematem Świąt Bożego Narodzenia i zimy. Tu już mamy zupełnie inny układ, obrazków do pokolorowania jest mniej - za to są ze wzorem, jak można pokolorować dany rysunek. W środku dzieci znajdą także, to co lubią najbardziej, czyli naklejki - tu uwaga dla rodziców aby nie naklejały ich na meble 😀. Znajdziemy wśród nich prezenty, bałwanki, dzwoneczki, Mikołaja i życzenia Wesołych Świąt - można wykorzystać je np. podczas robienia swoich własnych kartek świątecznych.      

Gdzie jest Święty Mikołaj? Nadchodzą Święta!
To kolejne dwie kolorowanki - zeszyty zadań. Do wykonania mamy kilka zadań, między innymi; trzeba pokolorować Mikołaja, połączyć kropki i pokolorować obrazek, poszukać Mikołajów na obrazku czy znaleźć różnicę. Oczywiście po wykonaniu wszystkich zadań w środku kolorowanek na dzieci czekają piękne duże naklejki, które będzie można wykorzystać robienia szopki lub przesyłania komuś życzeń - choć dzieci pewnie znajdą jeszcze 100 innych pomysłów na wykorzystanie tych naklejek 😀.
Warto aby dzieci poczuły klimat świąt poprzez zabawę, dla niektórych dorosłych jest, to czas napięcia, pospiechu a nie o to przecież chodzi. Warto zwolnić, posiedzieć z dziećmi, zrobić z nimi jedną kolorowankę, a wtedy szybciutko zrobić swoje sprawy, a dzieci na pewno chętnie dokończą dzieło 😀. Po takie kolorowanki zapraszamy na stronę Wydawnictwa MD    


7 komentarzy:

 1. Faktycznie moje chłopaki uwielbiają kolorowanki - a można im podrzucić tematyczne i wprowadzać atmosferę dzięki temu - genialny pomysł - dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sposób na spędzenie świątecznego czasu z maluchem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolorowanki to ja uwielbiałam w dzieciństwie, ale nie były takie fajne jak teraz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa - idąc do Malucha zamiast czekoladowego Mikołaja lepiej wziąć taką kolorowanke :)

  OdpowiedzUsuń
 5. u nas obyło się bez kolorowanek, ale już widzę ile radości miałyby moje dzieci kolorując takiego mikołaja :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglądają na ciekawe książeczki dla dzieci ;) Pewnie bardzo im się podobają

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze lubiłam swoim dzieciom kupować takie różne kolorowanki, szkoda że dzieciaki tak szybko mi wyrosły, a te kolorowanki na pewno są super :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety