środa, 4 grudnia 2019

Akademia Mądrego Dziecka - Egmont

Akademia Mądrego Dziecka - "Na farmie", "W Arktyce", " W oceanie" - Egmont

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Kolejne książki z naszej ulubionej serii Akademii Mądrego Dziecka pojawiły się nakładem Wydawnictwa Egmont 😀. Tym razem w ramach akademii będziemy poznawać nasze środowisko, a także liczne zwierzątka. My dzisiaj chcemy Wam pokazać trzy książeczki, które wchodzą w skład całej serii, są to:
 • Na FARMIE
 • W ARKTYCE
 • W OCEANIE
Wszystkie pozycje z tej serii, jak już nas zresztą przyzwyczaił Wydawca, są bardzo starannie wydane, na grubych kartonowych stronach, z zaokrąglonymi rogami - czyli idealnie przystosowane dla dzieci. To co wyróżnia te książki, to dodatek przezroczystych okienek, które zachęcają do poznawania książki 👍. Z każdą otwieraną stroną poznajemy coś nowego. 

Na FARMIE - Akademia Mądrego Dziecka Egmont

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Jako pierwszą przedstawimy Wam książeczkę "NA FARMIE". Wszystkie dzieci będą tu miały okazję poznać zwierzątka gospodarskie, a także takie, które zamieszkują tereny wiejskie. Jak dobrze wiecie, nie jest już tak jak było kiedyś, że każdy z nas miał rodzinę na wsi i znał wszystkie zwierzęta. Teraz niektóre dzieci nie widziały nawet krowy na żywo 😀. I właśnie dzięki takim książeczkom nasze maluchy mają okazję poznać zwierzątka. Znajdują się tu takie większości znane jak kury, świnki, kaczki, krowy ale będą także mniej popularne jak indyk, kozy czy króliki. Mało tekstu, piękne ilustracje zachęcają dziecko do poznawania 👍.

W OCEANIE - Akademia Mądrego Dziecka Egmont

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Drugą książeczką wartą naszej uwagi jest "W OCEANIE". Tu już chyba wszystkie dzieci będą oglądać książkę z otwartą buzią 😀. O ile zwierzęta mieszkające na wsi część z nich znała, to te, które mieszkają w oceanie, dzieci znają tylko z telewizji, bądź książek. Poznamy tu przeróżnych mieszkańców oceanów i także ich florę. Będą przedstawieni najmniejsi mieszkańcy i ci najwięksi. Poznamy rekiny, wieloryby, żółwie, ośmiornicę. Oczywiście będzie też kilka podstawowych informacji na temat oceanów - takie ciekawostki, które dzieci mogą zapamiętać 😀.

W ARKTYCE - Akademia Mądrego Dziecka Egmont

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem blog


Ostatnią książeczką jaką dzisiaj w ramach tej serii przedstawimy to "W ARKTYCE". Będziemy tu odkrywać przeróżne środowisko naturalne, zobaczymy jak zmieniają się pory roku, a także poznamy mieszkańców tego regionu. Większość z nich ma zupełnie inny kolor niż znane nam zwierzątka, a wynika to z faktu, że mieszkają na śniegu 😀. Poznamy takie zwierzęta jak lis polarny, wilk polarny, niedźwiedź polarny, czy białucha 😀.


Akademia Mądrego Dziecka Egmont

Kolejne książki z serii Akademii Mądrego Dziecka bardzo zachwyciły zarówno nas, jak i nasze dzieci. I co ciekawe, to zainteresowały one i tych starszych i tych młodszych 😀. Przepiękne ilustracje pozwalają na poznanie zwierząt tych znanych i tych zupełnie dla nas nowych. To co dzieciom oprócz przezroczystych stron się bardzo spodobało, to zagadki - na każdej stronie trzeba poszukać konkretnego zwierzątka. Pięknie wydana seria, zachwyci wszystkie dzieci 👍.

Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Egmont

16 komentarzy:

 1. To obecnie ulubiona seria mojego 14 miesięcznego bobasa

  OdpowiedzUsuń
 2. Już gdzieś widziałam te książeczki, bardzo ładne. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne i przyjazne ilustracje. Bardzo lubię takie kolory. A do tego nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Akademia małego dziecka od Egmont jest fenomenalna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne książeczki edukacyjne, świetne na prezenty :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne są te książeczki, bardzo rozwijające. KasiaK

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe pozycje i mają piekną grafikę ! Idealne na prezent pod choinkę

  OdpowiedzUsuń
 8. Ładna grafika, świetny prezent dla malutkiego skrzata :) ja jednak szukam dalej dla małej panienki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dziewczynki też byłyby zadowolone z tych książeczek 😀

   Usuń
 9. Poszukuję właśnie jakiś fajnych produktów dla naszego dziecka i przyznam, że rozglądam się za różnymi propozycjami. Na mojej liście na pewno można znaleźć książki i jakieś nosidło, bo takowe muszę kupić i nie wiem, które wybrać. Mam sprawdzone dwa sklepy i jednym z nich na pewno jest Ekomaluch Mają świetną ofertę, dobre ceny, no i oczywiście świetne opinie, dzięki którym można się wiele dowiedzieć. Nosidło wybieram właśnie na podstawie opinii innych rodziców, który już mają przetestowane różne rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety