sobota, 7 grudnia 2019

Edukacja z Wydawnictwem Kapitan Nauka

Edukacja z Wydawnictwem Kapitan Nauka


Gra żaba czy kraby. Gra piraci kapitan nauka


Dzisiaj przychodzimy do Was z nowościami edukacyjnymi od Wydawnictwa Kapitan Nauka i przedstawimy 3 gry,  dwie z nich będą związane z matematyką, a jedna z nauką języka angielskiego 😀. Gry edukacyjne, to świetny pomysł aby niepostrzeżenie wprowadzać dzieci w świat nauki i aby zobaczyły, że nauka może być fajna, ciekawa i mimo wszystko może być dobrą zabawą. Gry, które dzisiaj opiszemy to:

 • Na tropie angielskich słówek
 • Gra matematyczna Piraci
 • Gra na mnożenie Żaby czy kraby

Na tropie angielskich słówek - Kapitan Nauka 


O tym, że czym wcześniej rozpoczniemy naukę angielskiego tym dzieciom będzie łatwiej nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tylko zawsze pojawia się pytanie, jak to zrobić aby była to dla dziecka przyjemność, a nie typowa nauka. I właśnie tu z pomocą przychodzi nam Kapitan Nauka ze swoją grą "Na tropie angielskich słówek". W skład naszej gry wchodzi:

 • rozkładana plansza
 • 44 niebieskie karty z pytaniami
 • 10 pomarańczowych kart
 • karta odpowiedzi
 • 4 pionki i kostka
Aby rozpocząć grę wystarczy rozłożyć planszę, ułożyć karty w dwóch stosach i ustawić pionki.. Grę rozpoczynamy od rzutu kostką i aby wejść na pole start, trzeba wyrzucić 1 albo 6. Następnie poruszamy się o ilość oczek, jakie wyrzucimy na kostce. W zależności od tego na jakie pole trafimy, musimy wykonać taką czynność. Mamy pola koloru białego, niebieskiego i pomarańczowego. W trakcie gry należy odpowiadać na pytanie, które się pojawią, bądź trzeba też szukać zwierzątek na planszy i to w jak najszybszym tempie 😀. Oczywiście gra przeznaczona jest dla całych rodzin, a to głownie z tego względu, że najmłodsze dzieci nie potrafią jeszcze czytać i rodzice muszą im pomóc. Ciekawym rozwiązaniem jest również karta odpowiedzi i jeśli tylko nie jesteśmy pewnie czy dobrze odpowiedzieliśmy można sprawdzić 😀. Jest też dodatek do gry - nagrania słówek z wymową profesjonalnego lektora - w środku gry znajdziecie kod aby pobrać 👍. 


Gra matematyczna Piraci  - Kapitan Nauka 


Drugą grą, jaką dzisiaj Wam pokażemy to "Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie Piraci" Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4 - 8 lat, co oczywiście nie oznacza, że starsi nie mogą w nią grać 😀. Do rozgrywki potrzeba od 2 do 4 graczy - można grać rodzinnie. W pudełku na którym wita nas sylwetka pirata znajdziemy:

 • 4 plansze do gry
 • 48 kwadratowych żetonów
 • 48 prostokątnych żetonów 


Podczas przygotowania do gry każdy z graczy zostaje piratem i wybiera sobie jedną planszę. Kwadratowe żetony należy rozłożyć tak żeby wszyscy widzieli wyniki, a prostokątne rysunkami do góry. Następnie każdy z zamkniętymi oczami musi wylosować 6 kwadratowych żetonów z wynikami  i ułożyć je na swojej planszy - tak żeby nie podglądać rysunków skarbu z drugiej strony. Kiedy już jesteśmy przygotowani do gry, możemy rozpocząć grę, a zaczyna ją najmłodszy ze wszystkich piratów 😀. Odwraca on prostokątny żeton - nie pokazując innym i sprawdza jakie działanie znajduje się po drugiej stornie. Wtedy ma tez dwie możliwości, jeśli uważa, że ma wynik pośród swoich żetonów, odwraca żeton na planszy i sprawdza, czy skarby są takie same, natomiast jeśli uważa, że na swojej planszy nie ma prawidłowego wyniku, może odłożyć żeton z działaniem z powrotem na miejsce i ruch przechodzi dalej. Gra kończy się w momencie kiedy wszystkie skarby zostaną zdobyte 😀. Oprócz dodawania i odejmowania gra uczy odpowiadania pod presją, a także koncentracji i myślenia logicznego. Jest to świetna zabawa dla dzieci rozpoczynających swoja przygodę z matematyką - jednym z najważniejszych przedmiotów 😀.   


Gra na mnożenie Żaby czy kraby - Kapitan Nauka 


Ostatnia dzisiaj gra jaką chcemy Wam pokazać jest już dla bardziej zaawansowanych matematycznie, bo chodzi o tabliczkę mnożenia. Mowa tu o "Żaby czy kraby gra na mnożenie". Na pudełku mamy wiek graniczny 6 lat, można spróbować ale jest jeszcze ciężko 😀. W pudełku znajdziemy:

 • plansze do gry
 • plansze działań
 • żetony do gry
 • żetony działań
Przed przystąpieniem do pierwszej rozgrywki żetony trzeba wypchnąć - jedno z ulubionych zadań dzieci 😀. Należy także zdecydować się na rodzaj planszy do gry - do wyboru są albo morska, albo łąka. Wybrać trzeba także planszę działań albo łatwiejszą (sześciokąt), albo trudniejsza (prostokąt). Następnie każdy z graczy otrzymuje 10 żetonów ze zwierzakiem w jednym kolorze i kładziemy je na stosie na polu startowym. Nie będziemy Wam wszystkiego zdradzać ale gra poza tabliczką mnożenia uczy strategii i przewidywania - czyli takich rzeczy jakie są bardzo potrzebne w nauce. Bardzo ważne aby w tej grze grać z osobami o podobnych umiejętnościach - inaczej osoby słabsze szybko się zniechęcą i nie będzie to dla nich dobra zabawa. Jeśli gramy rodzinnie, to pamiętajmy o fakcie, że dzieci dopiero się uczą i będą robić na początku błędy 😀.


Edukacyjne gry  - Kapitan Nauka 

Jak widzicie Wydawnictwo Kapitan Nauka postawiło na dobrą zabawę, a efektem tej zabawy ma być przyswojenie pewnej wiedzy. Nic tak nie cieszy dzieci, jak zabawa, a jeśli podczas tej zabawy można się jeszcze czegoś nauczyć, to szczęśliwy jest także rodzic. Bardzo wysoka jakość wykonania sprawi, że gry posłużą bardzo długo. Na uwagę zasługuje także świetna grafika i ilustracje, które potrafią zaciekawić dziecko. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą tego wydawnictwa 😀. 


12 komentarzy:

 1. Jakbym miała w podstawówce taką grę, to może nauka tabliczki mnożenia nie byłaby dla mnie traumatycznym przeżyciem, przez które płakałam w poduszkę, za cholerę nie mogąc się tego nauczyć na pamięć :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Żaby i Kraby mamy i my :) Świetna gra wspomagająca naukę matematyki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam , że to są książki, ale gry też mi się podobają:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Doskonale znamy Kapitana Naukę i bardzo lubimy, gry i zestawy kreatywne często goszczą u nas w domu, tych jednak nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię gry planszowe, w szczególności takie dzięki którym można zdobywać wiedzę. Maluch nie tylko fajnie spędza czas, ale i czerpie z zabawy naukę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda świetnie a teraz to już w ogóle pozycja obowiązkowa na prezent

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam jak nauka staje się zabawą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny pomysł na nauke matematyki, szkoda że kilka lat temu tego nie było

  OdpowiedzUsuń
 9. rewelacyjne te gry! przetestowalismy na sobie

  OdpowiedzUsuń
 10. Super! Już złożyłam zamówienie na ta z nauka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne propozycje w gąszczu dostępnych gier;) thx!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wyglądają na naprawdę ciekawe gry i pewnie sprawiają też wielką frajdę dzieciom.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie