niedziela, 1 grudnia 2019

Pytaki - niezwykła gra rodzinna

Pytaki - niezwykła gra rodzinna


Recenzja gry Pytaki Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Czytając naszego bloga zapewne wiecie, że bardzo lubimy spędzać czas rodzinnie, a kiedy nadchodzi jesień i zimna, jednym z naszych sposobów na wspólne spędzanie czasu są wszelkiego rodzaju gry, czy to planszowe, czy karciane 😀. Dzisiaj przychodzimy do Was z grą typowo rodzinną, inną niż wszystkie i są to "Pytaki". Na czym polega wyjątkowość tej gry napiszemy i pokażemy Wam w dalszej części wpisu 😀. Już pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, gra jest zapakowana w kartonowe pudełko w którym znajdziemy wszystkie potrzebne akcesoria do gry. I są to: 
 • Żetony z pytakami
 • Płócienny woreczek
 • Pionki
 • Kostka z oczami
 • Kostka uczuć
 • Karty uczuć
 • Zapamiętnik
 • Ołówek
 • Instrukcja
Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Przed pierwszą rozgrywką dzieci mogą wykonać także jedno ze swoich ulubionych zadań, czyli wypchnąć kartonowe elementy 😀, które później będziemy przechowywać w woreczku 👍. 

Pytaki - gra rodzinna

A teraz właśnie będzie informacja, dlaczego my tą grę uważamy na inną niż wszystkie. Każdy z nas uważa, że przystępując do gry będziemy rywalizować, bądź sobie pomagać ale w taki sposób, że na końcu ktoś wygrywa. A w tej grze nic takiego nie ma miejsca, nikt nie wygrywa, nikt nie przegrywa 😀. Celem gry nie jest zwycięstwo, czy korporacja, a poznanie swoich bliskich, utrwalanie więzi rodzinnych, integracja rodziny, ale także nauka wyrażania swoich uczuć i nauka rozmawiania 😀. W grę możemy grać w dwie osoby, choć zdecydowanie lepiej grać w większym gronie, z babcią, dziadkiem, wujkiem, ciocią, kuzynami. Czym więcej osób jest w grze tym jest weselej 😀.


Na czym polega gra? Siadamy w rodzinnym gronie przy stole, bądź na podłodze - najlepiej w taki sposób aby wszyscy się widzieli. Następnie pierwsza osoba losuje żeton z woreczka, odczytuje pytanie i na nie odpowiada lub wykonuje zadanie 😀. Jeśli zdarzy się sytuacja, że ktoś bardzo nie chce odpowiadać na jakieś pytania, chowa do worka i losuje innego pytaka 😀. Niektóre z pytań zawierają polecenie o rzuceniu kostką uczuć i nazwanie uczucia jakie przedstawia buźka znajdująca się na tej kostce. Niektóre pytania są bardzo łatwe, inne zdecydowanie trudniejsze. Pytania pozwolą nam na jeszcze lepsze poznanie uczestników gry, ale i samego siebie 😀. Pod Wam kilka haseł z pytaków 😀. 
 • Wybierz sobie ilu chcesz graczy i ich mocno przytul
 • Zrób jakieś ćwiczenie gimnastyczne
 • Kim chciałbyś zostać?
 • Czy chciałbyś coś zmienić w swoim życiu?
 • Jaki jest Twój ulubiony dzień w roku?


Jak widzicie w zestawie pytań będą takie bardzo proste, ale też takie, które wymagają przemyślenia swoich odpowiedzi. Dla chętnych jest zapamiętnik, gdzie możemy zapisać sobie swoją albo kogoś odpowiedź - to głównie domena dzieci 😀. Świetnym rozwiązaniem jest również fakt, że grę można zakończyć w dowolnym momencie, bądź zrobić sobie przerwę w rozgrywce. Także wariantów gry może być kilka, a jak macie kreatywne dzieci, to jeszcze kilka innych wymyślą same 😀.


Według nas przy wychowywaniu dzieci najważniejszy jest czas im poświęcony - tego nic nie zastąpi. Korzystając z takich gier wspólnie spędzamy czas, a do tego uczymy dzieci rozmawiać o emocjach, swoich planach, a także dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o rodzicach. Niektóre z pytań w grze pewnie nigdy by nie padły, a tak jest okazja żeby je zadać i uzyskać odpowiedź  😀. Zapewniamy Was, że z gry będziecie zadowoleni zarówno Wy, Wasze dzieci jak i inni członkowie rodziny 👍.
21 komentarzy:

 1. Świetna opcja na te długie wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra, aż jestem ciekawa ile kosztuje 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o niej wcześniej. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na grę rodzinną z najmłodszymi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwiebiam Pytaki! Wykorzystuję je nie tylko na spotkaniach rodzinnych, ale też odpowiednio wyselekcjonowane na szkoleniach dla dorosłych (wyciągam kółeczka z tekstem "Pocałuj osobę po prawej stronie:)). Świetna gra!

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi świetnie, bardzo fajny sposób na spędzenie czasu z młodszymi członkami rodziny. Choć sama też chętnie bym zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. gry dla całej rodziny sa najlepsze! można spędzić miło czas we wspólnym gronie. W tą co pokazujesz jeszcze nie grałam

  OdpowiedzUsuń
 8. z wielką chęcią zagrałabym w tę grę :-) dowiedziała się czegoś ciekawego o mojej rodzinie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda fajnie, super pomysł na pędzanie wspólnie z rodziną czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. super opcja na wykorzystanie czasu, takie gry planszowe są bardzo fajne w dobie internetu gdzie dzieciaki za dużo przesiadują przed ekranem

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś już o tym czytałam i byłam zainteresowana. Ostatnio jednak nie mam czasu na takie zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy raz widzą tą grę, bo inne widziałam i znam ale podobne :) to prawda, czas spędzony wspólnie to czas dobrze wykorzystany :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne są takie gry, w których nie ma rywalizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem zaskoczona ile to ciekawych gier jest na rynku! W ten sposób można świetnie spędzić wspólnie czas

  OdpowiedzUsuń
 15. Wygląda i zapowiada sie całkiem nieźle, musze poszukac jak z cena i dostepnosci a na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam Pytaki, pojawią się u nas pod choinką :) Często rodzinnie gramy we wszelkie planszówki czy karcianki. Fajnie można spędzić czas z rodzinką.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mamy! Jak dla mnie jest genialna, niesamowicie zbliża rodzinę <3

  OdpowiedzUsuń
 18. nas ostatnio wciągnął remik albo tysiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Tego typu gry bardzo lubię ;) czasem i dorosłych potrafią zaskoczyć

  OdpowiedzUsuń
 20. Super propozycja
  Syl Wia

  OdpowiedzUsuń

Etykiety