wtorek, 3 grudnia 2019

Czy warto kupić lodówkę side by side?

Czy warto kupić lodówkę side by side?

Lodówka jest niezbędnym urządzeniem AGD, które kupujemy rzadziej niż częściej. Dlatego też tak bardzo istotny jest dobór jej specyfiki do własnych wymagań. Aktualnie dużą uwagę przyciągają szerokie lodówki side by side. Ale czy warto? O tym w poniższym artykule!

Kiedyś wielkie, szerokie i eleganckie lodówki side by side kojarzyły się bardziej z amerykańskimi filmami niż tym, co było w sklepach ze sprzętem AGD. Dzisiaj mamy do wyboru masę różnego rodzaju sprzętu, a lodówki tego typu stanowią jedną z opcji.
Inwestycja prawie zawsze jest dość duża, więc tym bardziej warto się zastanowić, jakie zalety i wady mają lodówki side by side. Tuż poniżej przygotowałem dla Ciebie kompleksową analizę, która ułatwi Ci wybór. Zaczynajmy!

Powody na TAK dla lodówki side by side

Na pierwszy ogień idą pozytywne cechy, bo już teraz Ci zdradzę, że jest ich zdecydowanie więcej niż mankamentów.
 • Pojemność – wystarczy spojrzeć na ranking lodówek side by side: https://www.prorankingi.pl/rankingi/agd/lodowki-side-by-side/. Po tabelce z czołowymi modelami dokładnie widać, że… pojemność jest ogromna! Chodzi zarówno o część chłodzącą, jak i mrożącą. Idealna opcja dla dużych rodzin, a zauważ, że we wnętrzu jest masa użytecznych szuflad, półek i innych udogodnień (np. specjalny stojak na wino). Producenci świetnie wiedzą, jak rozsądnie zagospodarować taką przestrzeń.
 • Przydatne dodatki – większość lodówek side by side ma na swoim wyposażeniu kostkarkę i dyspenser. Bardzo przydatne, bo wiedz, że osobne kostkarki wolnostojące bywają nadspodziewanie drogie. Tutaj od razu jest wbudowana w drzwiach lodówki. Producenci mocjo się starają, aby nie zaburzyć eleganckiego designu i nie powiększyć gabarytów urządzenia takimi dodatkami.
 • Nowoczesne rozwiązania – bywają dla niektórych równie ważne. Chodzi np. o okno szybkiego dostępu, swego rodzaju barek. Inną opcją jest nawet multimedialny wyświetlacz, na którym obejrzysz przesłany bezprzewodowo film! Prawdziwy kosmos, przecież mówimy o sprzęcie do mrożenia i chłodzenia żywności.
 • Czołowe technologie – w tym punkcie chodzi o najlepsze kompresory oraz technologie wspomagające cyrkulację zimnego powietrza. Często do czynienia mamy z dwoma osobnymi obiegami (dla chłodziarki i zamrażarki). Dzięki temu zapachy się nie mieszają, a wahania temperatury nie naruszają świeżości produktów spożywczych. Ogólnie biorąc, łatwiej tu o topowe rozwiązania z rynku lodówek.
 • Niesamowity design – co tu dużo mówić, lodówki side by side robią wrażenie. Bez problemu znajdziesz nawet czarne modele (zarówno szklane, jak i matowe). Taki sprzęt idealnie pasuje do nowocześnie urządzonej kuchni.
 • Korzystna wysokość – o ile lodówki side by side są szerokie, tak ich wysokość jest bardzo korzystna. Szczególnie dla niższych osób, które w przypadku standardowego modelu mają problem z dosięgnięciem w głąb najwyżej położonego piętra. W ogóle komfort obsługi stoi na świetnym poziomie, bo część mrożąca jest tuż obok, na całej wysokości, więc często nie trzeba się też schylać.

Powody na NIE dla lodówki side by side

Korzyści już za nami, ale co z minusami? Jakieś się znajdą, ale prawda jest taka, że to po prostu następstwa tego specyficznego rodzaju sprzętu do mrożenia i chłodzenia. Musisz jednak je poznać, więc lecimy z tematem.
 • Szerokość – nie ulega wątpliwości, że na taki sprzęt trzeba mieć sporo miejsca w kuchni. Lodówki side by side z racji swojej budowy i pojemności są bardzo szerokie, co często jest kłopotliwe dla ich dogodnego ulokowania.
 • Większe zużycie energii – skoro więcej miejsca w lodówce, to i więcej energii potrzeba do prawidłowego i szybkiego chłodzenia oraz mrożenia żywności. Trudno tu o klasę A+++, więc rachunki za prąd po przejściu ze standardowej lodówki pójdą troszkę w górę.
 • Wyższe – cały czas mówimy o najbardziej prestiżowym rodzaju lodówek. A za tym prestiżem kryją się także wyższe ceny. Owszem, czasem da się znaleźć coś sensownego poniżej 5000, a nawet 4000 zł, lecz inne modele potrafią kosztować ponad 10000 zł.

Czy warto kupić lodówkę side by side? Podsumowanie

Zalety lodówek side by side są znakomite i unikalne w stosunku do innych rodzajów lodówek. Dlatego też uważam, że są warte uwagi i często zakupu, ale… jednym z największych błędów jest nabycie tak wielkiego urządzenia AGD i niewykorzystanie jego potencjału.
Jeżeli jednak czujesz, że Twoja aktualna lodówka ma za małą pojemność, to kup side by side. Z pewnością nie pożałujesz tej decyzji, bo masa przestrzeni i dodatkowych udogodnień potrafią przekonywać.
Właściwie to każda rodzina 2+2, a nawet 2+1 znajduje się w grupie, której side by side powinno przypaść do gustu. Jeśli masz na takie cudo budżet i miejsce w kuchni, to poważnie rozważ zakup dobrej lodówki tego typu.

Autorem tekstu: Łukasz Proszek redaktor naczelny prorankingi.pl

1 komentarz:

 1. Posiadam od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Przy dużej rodzinie jest idealna.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie