wtorek, 31 grudnia 2019

Niezwykła Księga Owadów - Nasza Księgarnia

Niezwykła Księga Owadów - Nasza Księgarnia

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem recenzja książki

Mieszkając na wsi kwestią czasu było kiedy dzieci zainteresują się różnego typu zwierzętami. Zaczęło się oczywiście od tych największych, bo te na początku wydają się być najciekawsze. Jednak czym dzieci starsze, tym większą uwagę zaczęły zwracać na tych mniejszych mieszkańców naszej Ziemi 😁. Podczas spacerów po lesie nasze dzieci z uwagą obserwowały wszystkie żyjące stworzenia i coraz częściej zadawały liczne pytania na ich temat. Jak wiadomo dzieciom na wszystkie pytania trzeba odpowiadać, a nie na wszystkie przecież znamy odpowiedź. Jako, że naszym dzieciom ostatnio bardzo spodobały się owady, to znaleźliśmy dla nich rewelacyjną książkę Wydawnictwa Nasza Księgarnia - Niezwykła  Księga Owadów 👍Wielka Księga Owadów - nasza opinia

Książka autorstwa Barta Rossela z ilustracjami Medy Oberendorffa od samego początku robi ogromne wrażenie. Jest pięknie wydana, w dużym formacie, w grubej okładce i na dobrej jakości papierze ale i tak, to co najciekawsze mieści się w środku 👍. Jest to zbiór wiedzy zarówno tej podstawowej, jak i już tej bardziej specjalistycznej. We wprowadzeniu poznamy całą wielką gromadę owadów i dowiemy się kto do niej należy. Poznamy przeróżne owady, dowiemy się jak powstają, jak żyją, jak się rozmnażają. Z książki dowiemy się także jak owady mogą pomóc w pracy policji. Nas jednak najbardziej interesuje temat mrówek - czyli super zwierząt. Jeśli dokładnie im się przyjrzeć, to na wielu płaszczyznach przypomina ona człowieka. Jest to najlepiej zorganizowane zwierzę na świecie, wszystko od początku do końca jest zaplanowane i nie ma tu miejsca na przypadek. Ale są wśród mrówek także oszuści - zresztą podobnie jak u ludzi, wszystkiego o mrówkach Wam nie zdradzimy, tylko zapraszamy do lektury książki 😁. W Afryce mrówki używane są także w medycynie 😁.
Jeśli Wasze dziecko już interesuje się owadami, to ta pozycja jest po prostu obowiązkowa, a jeśli chcecie dziecko zainteresować tym tematem również będzie dobrze. Ogromny format, przepiękne ilustracje i tekst pisany językiem zrozumiałym dla dzieci to ogromne atuty tej książki. Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 👍.

16 komentarzy:

 1. Ciekawa książeczka, można się z niej dowiedzieć wiele nowych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak za dzieciaka przeglądałam tego typu książeczki. Uwielbiałam wszystko, co poszerzało moje horyzonty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś lubiłam sięgać po takie książki, a teraz częściej mąż je czyta :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nigdy nie przepadałam za owadami i w sumie nie wiem czemu, jakoś źle mi się kojarzą. Ale dzieci oczywiście trzeba zachęcać do poznania świata owadów!

  OdpowiedzUsuń
 5. O! A ja jak byłam dzieckiem, to miałam taką o ptakach i biegałam z lornetką po osiedlu ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla pasjonatów owadów to może być ciekawa lektura. Ale mnie niektóre zdjęcia przerażają!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świat owadów zawsze wydawał mi się pasjonujący. Tak różny od naszego. Uwielbiam takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa pozycja. Muszę się nią zainteresować �� Dzięki��

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie skoro bardziej i mniej zaawansowany posiadacz wiedzy coś tam znajdzie dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka, już nam się spodobała. Ciekawe wydanie. A dla miłośników owadów będzie to nie mała skarbnica wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córka kiedyś miała taką książeczkę o owadach, pobudza wyobraźnię...

  OdpowiedzUsuń
 12. Co prawda ja za owadami nie przepadam ;) ale może moje dziecko się zainteresuje? :) Kasia K

  OdpowiedzUsuń
 13. miałam kiedyś podobną książkę, strasznie się jej brzydziłam, potem mi przeszło ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Owady są interesującymi żyjątkami. Mrówki rzeczywiście są bardzo szczególne. Lubię też czytać o pszczołach. :) Bardzo ciekawa pozycja i kusi do zakupu. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam takie książki. Są mądre i realistyczne.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ha! Coś dla mnie bym przekonała się do tych małych i pięknych stworzątek. Kocham motyle i zawsze podziwiam ważki, pająków się nie boję, zaś komary... :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety