piątek, 2 sierpnia 2019

Majaland Kownaty - czy warto odwiedzić

Majaland Kownaty - czy warto odwiedzić?


Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

W końcu udało nam się wybrać do chyba najmłodszego parku rozrywki w Polsce. Za każdym razem kiedy w tv pojawiała się reklama, dzieci pytały - a kiedy tam pojedziemy?   Jako, że odległość jak dzieli nas od parku, to ponad 400 km musieliśmy wszystko dobrze zaplanować 😁. Dojazd w miarę sprawny, choć nawigacja skończyła swoją drogę w Kownatach, a parku nie było, dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów pojawił się w oddali 😀. To czym ten park się wyróżnia, to zdecydowanie fakt, że część atrakcji ukryta jest w ogromnej hali pod dachem 👍. Niespotykany dotychczas w Polsce pomysł.

Majaland Kownaty - atrakcje

Na miejscu czeka na nas bardzo dużo atrakcji i sądząc po terenach, które widać wkoło i zakresie wykonywanych prac, to tych atrakcji będzie systematycznie przybywać 😀. Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2019/08/majaland-kownaty-czy-warto-odwiedzic.html?m=1

Wilkołak


https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2019/08/majaland-kownaty-czy-warto-odwiedzic.html?m=1

Roller-coaster Wilkołak


Atrakcyjne wakacje z dzieckiemMy jako wielcy fani roller-coasterow pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do pierwszego drewnianego roller-coastera w Polsce. Robi naprawdę duże wrażenie, maksymalna prędkość przejazdu to 71 km/h, w najwyższym miejscu wznosimy się na wysokość 23 metrów, a trasa ma 618 metrów. Podróż po świecie Wilkołaków polecamy wszystkim lubiącym adrenalinę 😀, po drodze nie czeka nas nic strasznego. Całość świetnie stylizowana, wszystko wygląda stare i jakby miało się rozpaść, ale to tylko pozory 😀. Obsługa Wilkołaka bardzo pomocna, wszystko tłumaczy, szczególnie zasady bezpieczeństwa. My zrobiliśmy podczas całodziennego pobytu około 10 kursów i każdy kolejny był lepszy od poprzedniego 😁.

Karuzela kwiatów - Majaland


Klasyczna karuzela, gdzie samodzielnie możemy się podnosić do góry i opadać w dół za pomocą dźwigni umieszczonej w każdym kwiecie. Ale podczas podróży w kwiatach czeka na nas niespodzianka w postaci polewania wodą 😀. Kiedy będziecie schodzić z tej atrakcji na pewno będziecie trochę mokrzy, a to w jakim stopniu, to zależy jak będziecie się wsłuchiwać w słowa piosenki 😁. Kiedy Maja śpiewa do góry, to jedziemy do góry, kiedy w dół, to kierujemy się na dół 😀.


Miasteczko samochodowe - Majaland 

Prawdziwym hitem atrakcji, które znajdziemy pod gołym niebem było Miasteczko samochodowe. Dzieci wcielały się tu w prawdziwych kierowców, a podczas ich zabawy czekały na nich światła drogowe, znaki drogowe, które należy respektować, przejścia dla pieszych, a nawet stacja benzynowa, gdzie trzeba się zatrzymać i wlać paliwo 😁. Świetnie przygotowana trasa, działające światła i kompetentna obsługa sprawiły, że dzieci bardzo chętnie odwiedzały to miejsce 😀.


Majaland Kownaty - atrakcje na zewnątrz

Oczywiście będąc w takich miejscach staramy się skorzystać ze wszystkich możliwych atrakcji, z których oczywiście można skorzystać w zależności od wieku i wzrostu 😁.  I tak znajdziemy tu jeszcze: Mali Strażacy, to karuzela, gdzie po drabince wchodzimy do wozu strażackiego i naszym zadaniem jest gaszenie pożaru - celowanie strumieniem wody w przygotowane miejsca. Przygoda z Filipem, to atrakcja dla dużych i małych. Wyskakujemy na ramiona konika Filipa i wyruszamy w podróż dookoła, można zabrać nawet najmłodszych członków rodziny i pojechać wspólnie z rodzicem. Kolejną atrakcją jest wulkan, to coś dla trochę starszych, choć i młodsi mogą próbować swoich sił 😀, zadaniem jest wspiąć się na samą górę, a nagrodą jest zjazd zjeżdżalnią 😁. Na zewnątrz mamy także Farmę Heidi gdzie możemy obejrzeć zwierzątka 👍. Prawdziwym hitem dla dzieci, szczególnie w upalne dni są natomiast Tańczące fontanny, które tryskają z różną siłą i w najmniej oczekiwanym momencie, także jeśli zdecydujemy się tam puścić dzieci, to na pewno wrócą mokre 😀. W strefie zewnętrznej znajduje się także plac zabaw, gdzie dzieci mogą się wspinać, zjeżdżać, skakać do woli 😁.

Majaland Kownaty - atrakcje pod dachem

Kolejne atrakcje czekają na nas pod dachem, więc nawet jeśli pogoda nie jest najlepsza, to i tak można się dobrze bawić 😀. Tradycyjnie wszystkie sprawdziliśmy i jak zwykle zaczęliśmy od roller-coastera dostępnego w hali i był to roller-coaster Wikingów. Trasa krótka, ale dość intensywna, raz w jaskini, raz na zewnątrz, raz w ciemności, raz jest jasno 😁, w trakcie podróży spotkamy Wikingów i przygotujcie się na zdjęcia 😀. Tuż obok są kolejne atrakcje tematycznie związane z Wikingami i jest to Totem Wikingów i Łodzie Wikingów. Pierwsza atrakcja unosi nas wysoko do góry i z dużą siłą zjeżdża w dół i znowu do góry 👍, natomiast druga jest bardzo  i można wejść nawet z maluszkiem 👍. Pod dachem znajduje się też klika karuzeli, które dopasowane są do różnego wieku. I tak dla najmłodszych jest Zakręcona farma, dla trochę większych są Żabki i Szkoła latania, a dla tych najbardziej odważnych - dość szybko kręcąca się Szkoła latania 😀. Jest także jedna z ulubionych zabaw naszych dzieci czyli Super ślizg, gdzie w przygotowanych workach zjeżdża się rynnami 😁. Na terenie hali znajduje się także klika placów zabaw I są one dostosowane do wieku dzieci, są takie dla maluszków, ale i dla starszaków 😀. Na terenie parku jest także teatr, gdzie o każdej pełnej godzinie mamy możliwość obejrzenia występu bajkowych postaci, a także można zrobić zdjęcie 👍.Majaland Kownaty - rodzinne miejsce rozrywki

Jest to świetne miejsce rozrywki dla całych rodzin i to niezależnie od pogody 😀. Najlepiej naszym zdaniem będą się tu bawić dzieci do 10, no może do 12 roku życia, jeśli chodzi o starszych, to oczywiście kilka atrakcji tez jest - wcześniej wspomniany Wilkołak 👍. Na terenie parku jest bardzo dużo punktów gastronomicznych, choć ceny w nich są bardzo wysokie. Jest też ogromny sklep, gdzie możemy zakupić pamiątki - między innymi maskotki Pszczółka Maja 😀. Park jest świetnie przygotowany na przyjęcie rodzin, wszędzie można wjechać wózkiem z maluchami, jest też miejsce żeby dzieci nakarmić i przewinąć, a w razie jakiegokolwiek wypadku jest punkt medyczny 👍. Pamiętajcie, że na miejscu parking jest dodatkowo płatny i trzeba opłacić go w kasie - inaczej nie wyjedziemy 😀. Oczywiście na terenie parku byliśmy aż do 18, czyli do zamknięcia i jeszcze pozostał niedosyt 😀. Także już planujemy kolejną podróż, może w przyszłym roku 😁. Wszystkie informacje na temat Parku znajdziecie na stronie ➡️ Majaland Kownaty ⬅️. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiemy 😁. 

40 komentarzy:

 1. Łał... nie słyszałem o takim miejscu :-) Bomba :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super! Szkoda tylko, że mam tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż za ogrom atrakcji! Idealne miejsce dla całej rodziny, szczególnie w tak pięknie słoneczne dnie jak teraz :))

  OdpowiedzUsuń
 4. moje dzieci jak widzą reklamę w telewizji to też pytają czy pojedziemy, ale jednak odległość nas przerasta

  OdpowiedzUsuń
 5. O wow...ilw atrakcji-pierwsze słyszę o tym miejscu..nasze dziewczyny na pewno byłyby zachwycone😉światna dokładnie opisana recenzja

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki Wam dowiedziałam się, że w Polsce w ogóle istnieje taka liczba parków rozrywki.. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. O wow...ilw atrakcji-pierwsze słyszę o tym miejscu..nasze dziewczyny na pewno byłyby zachwycone😉światna dokładnie opisana recenzja

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że nie dałeś jakiejś mapki gdzie to jest i jak dojechać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka razy jadąc autostradą widziałam reklamy tego miejsca, dzieci nie mam, więc raczej się nie wybiorę :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Super miejsce.Za rok się ta wybiore ;) Dość dużo mam km więc może połącze za rok wakacje i wypadł tam

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia fantastyczne, i miejsce wydaje się również. Bartek pewnie byłby zachwycony. Nie mniej jednak My również mamy daleko

  OdpowiedzUsuń
 12. Już sporo jest atrakcji, a jak się jeszcze rozbudują ??
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo fajne miejsce pełne atrakcji jak widać, nie mam dzieci i wcześniej o tym parku rozrywki nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 14. Aby w pełni korzystać z parków rozrywki, poczekamy jeszcze rok :) Wtedy nasz syn będzie miał ponad 4 lata. Ale teraz już patrzymy, gdzie warto :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam o nich ostatnio w Newsweeku, podziwiam, że ktoś oparł cały park tematyczny na Pszółce Mai ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super! Na pewno pojadę tam z dziećmi!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie słyszałam o tym miejscu. Pewnie bardzo podoba się dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sporo radości czeka w tym miejscu na małych gości.

  OdpowiedzUsuń
 19. Robi wrażenie! Podejrzewam, że kiedyś odwiedzimy to miejsce z wnukami.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kolejne, świetne miejsce w którym jest mnóstwo wspaniałych atrakcji!

  OdpowiedzUsuń
 21. chętnie wybiorę się tam z rodziną!

  OdpowiedzUsuń
 22. Myślałam że Maja stałą się zapomniana, a tu proszę takie fantastyczne miejsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maja, Gucio, pszczoły , mrówki , widać , że jest tam sporo bajkowych postaci :-)
   kristinbb

   Usuń
 23. Pierwszy raz słyszę o tym miejscu, ale wygląda dość ciekawie i interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Może i my się kiedyś tutaj wybierzemy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak się ma dzieci , to jednak można pozwiedzać świat, a przynajmniej pod pewnym względem , czyli parków rozrywki, świetna sprawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wygląda to naprawdę imponująco. Czyżbyśmy mieli swój własny Disneyland :-)? Widzę, że Majaland zapewnia swoim gościom mnóstwo atrakcji. Żałuję, że jest zbyt daleko ode mnie i nie dam rady się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 27. Cos czuję, że miasteczko samochodowe przypadłoby mojemu synowi szczególnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 28. nie slyszalam o tym miejscu wczesniej szkoda ze tak daleko

  OdpowiedzUsuń
 29. Mnóstwo atrakcji! Myślę, że nie tylko dzieci, ale i dorośli świetnie by się bawili. :-)

  OdpowiedzUsuń
 30. I jak tu nie zazdrościć , pozytywnie oczywiście, posiadania dzieci :-)
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 31. Ślicznie tam i ciekawie. Jeszcze nie byliśmy. Dziękujemy za inspiracje, które ciągle tutaj odkrywamy.

  OdpowiedzUsuń
 32. Jestem przekonana, że warto. Przerażają mnie jedynie tłumy ludzi, mam nadzieję trafić w momencie pustek, ale to chyba niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 33. Wow czy można się cofnąć o parę, no dobra parędziesiąt lat i znowu być dzieckiem i podziwiać to z ich perspektywy? Bardzi bym chciala bo to miejsce wyglada super!

  OdpowiedzUsuń
 34. A jak ceny? I czy można na miejscu dostać cos sensownego do jedzenia czy tylko słodycze i frytki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena jedzenia są bardzo wysokie więc lepiej wziąć swoje 😁

   Usuń
 35. Najfajniejsze są te postacie z bajek np. pszczółki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 36. Piękny park i my się tam wybieramy.

  OdpowiedzUsuń
 37. Podobno ma być jeszcze rozbudowany i będzie jednym z największych w Polsce czy Europie Środkowej...

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie