piątek, 2 sierpnia 2019

Majaland Kownaty - czy warto odwiedzić

Majaland Kownaty - czy warto odwiedzić?


Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

W końcu udało nam się wybrać do chyba najmłodszego parku rozrywki w Polsce. Za każdym razem kiedy w tv pojawiała się reklama, dzieci pytały - a kiedy tam pojedziemy?   Jako, że odległość jak dzieli nas od parku, to ponad 400 km musieliśmy wszystko dobrze zaplanować 😁. Dojazd w miarę sprawny, choć nawigacja skończyła swoją drogę w Kownatach, a parku nie było, dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów pojawił się w oddali 😀. To czym ten park się wyróżnia, to zdecydowanie fakt, że część atrakcji ukryta jest w ogromnej hali pod dachem 👍. Niespotykany dotychczas w Polsce pomysł.

Majaland Kownaty - atrakcje

Na miejscu czeka na nas bardzo dużo atrakcji i sądząc po terenach, które widać wkoło i zakresie wykonywanych prac, to tych atrakcji będzie systematycznie przybywać 😀. Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2019/08/majaland-kownaty-czy-warto-odwiedzic.html?m=1

Wilkołak


https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2019/08/majaland-kownaty-czy-warto-odwiedzic.html?m=1

Roller-coaster Wilkołak


Atrakcyjne wakacje z dzieckiemMy jako wielcy fani roller-coasterow pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do pierwszego drewnianego roller-coastera w Polsce. Robi naprawdę duże wrażenie, maksymalna prędkość przejazdu to 71 km/h, w najwyższym miejscu wznosimy się na wysokość 23 metrów, a trasa ma 618 metrów. Podróż po świecie Wilkołaków polecamy wszystkim lubiącym adrenalinę 😀, po drodze nie czeka nas nic strasznego. Całość świetnie stylizowana, wszystko wygląda stare i jakby miało się rozpaść, ale to tylko pozory 😀. Obsługa Wilkołaka bardzo pomocna, wszystko tłumaczy, szczególnie zasady bezpieczeństwa. My zrobiliśmy podczas całodziennego pobytu około 10 kursów i każdy kolejny był lepszy od poprzedniego 😁.

Karuzela kwiatów - Majaland


Klasyczna karuzela, gdzie samodzielnie możemy się podnosić do góry i opadać w dół za pomocą dźwigni umieszczonej w każdym kwiecie. Ale podczas podróży w kwiatach czeka na nas niespodzianka w postaci polewania wodą 😀. Kiedy będziecie schodzić z tej atrakcji na pewno będziecie trochę mokrzy, a to w jakim stopniu, to zależy jak będziecie się wsłuchiwać w słowa piosenki 😁. Kiedy Maja śpiewa do góry, to jedziemy do góry, kiedy w dół, to kierujemy się na dół 😀.


Miasteczko samochodowe - Majaland 

Prawdziwym hitem atrakcji, które znajdziemy pod gołym niebem było Miasteczko samochodowe. Dzieci wcielały się tu w prawdziwych kierowców, a podczas ich zabawy czekały na nich światła drogowe, znaki drogowe, które należy respektować, przejścia dla pieszych, a nawet stacja benzynowa, gdzie trzeba się zatrzymać i wlać paliwo 😁. Świetnie przygotowana trasa, działające światła i kompetentna obsługa sprawiły, że dzieci bardzo chętnie odwiedzały to miejsce 😀.


Majaland Kownaty - atrakcje na zewnątrz

Oczywiście będąc w takich miejscach staramy się skorzystać ze wszystkich możliwych atrakcji, z których oczywiście można skorzystać w zależności od wieku i wzrostu 😁.  I tak znajdziemy tu jeszcze: Mali Strażacy, to karuzela, gdzie po drabince wchodzimy do wozu strażackiego i naszym zadaniem jest gaszenie pożaru - celowanie strumieniem wody w przygotowane miejsca. Przygoda z Filipem, to atrakcja dla dużych i małych. Wyskakujemy na ramiona konika Filipa i wyruszamy w podróż dookoła, można zabrać nawet najmłodszych członków rodziny i pojechać wspólnie z rodzicem. Kolejną atrakcją jest wulkan, to coś dla trochę starszych, choć i młodsi mogą próbować swoich sił 😀, zadaniem jest wspiąć się na samą górę, a nagrodą jest zjazd zjeżdżalnią 😁. Na zewnątrz mamy także Farmę Heidi gdzie możemy obejrzeć zwierzątka 👍. Prawdziwym hitem dla dzieci, szczególnie w upalne dni są natomiast Tańczące fontanny, które tryskają z różną siłą i w najmniej oczekiwanym momencie, także jeśli zdecydujemy się tam puścić dzieci, to na pewno wrócą mokre 😀. W strefie zewnętrznej znajduje się także plac zabaw, gdzie dzieci mogą się wspinać, zjeżdżać, skakać do woli 😁.

Majaland Kownaty - atrakcje pod dachem

Kolejne atrakcje czekają na nas pod dachem, więc nawet jeśli pogoda nie jest najlepsza, to i tak można się dobrze bawić 😀. Tradycyjnie wszystkie sprawdziliśmy i jak zwykle zaczęliśmy od roller-coastera dostępnego w hali i był to roller-coaster Wikingów. Trasa krótka, ale dość intensywna, raz w jaskini, raz na zewnątrz, raz w ciemności, raz jest jasno 😁, w trakcie podróży spotkamy Wikingów i przygotujcie się na zdjęcia 😀. Tuż obok są kolejne atrakcje tematycznie związane z Wikingami i jest to Totem Wikingów i Łodzie Wikingów. Pierwsza atrakcja unosi nas wysoko do góry i z dużą siłą zjeżdża w dół i znowu do góry 👍, natomiast druga jest bardzo  i można wejść nawet z maluszkiem 👍. Pod dachem znajduje się też klika karuzeli, które dopasowane są do różnego wieku. I tak dla najmłodszych jest Zakręcona farma, dla trochę większych są Żabki i Szkoła latania, a dla tych najbardziej odważnych - dość szybko kręcąca się Szkoła latania 😀. Jest także jedna z ulubionych zabaw naszych dzieci czyli Super ślizg, gdzie w przygotowanych workach zjeżdża się rynnami 😁. Na terenie hali znajduje się także klika placów zabaw I są one dostosowane do wieku dzieci, są takie dla maluszków, ale i dla starszaków 😀. Na terenie parku jest także teatr, gdzie o każdej pełnej godzinie mamy możliwość obejrzenia występu bajkowych postaci, a także można zrobić zdjęcie 👍.Majaland Kownaty - rodzinne miejsce rozrywki

Jest to świetne miejsce rozrywki dla całych rodzin i to niezależnie od pogody 😀. Najlepiej naszym zdaniem będą się tu bawić dzieci do 10, no może do 12 roku życia, jeśli chodzi o starszych, to oczywiście kilka atrakcji tez jest - wcześniej wspomniany Wilkołak 👍. Na terenie parku jest bardzo dużo punktów gastronomicznych, choć ceny w nich są bardzo wysokie. Jest też ogromny sklep, gdzie możemy zakupić pamiątki - między innymi maskotki Pszczółka Maja 😀. Park jest świetnie przygotowany na przyjęcie rodzin, wszędzie można wjechać wózkiem z maluchami, jest też miejsce żeby dzieci nakarmić i przewinąć, a w razie jakiegokolwiek wypadku jest punkt medyczny 👍. Pamiętajcie, że na miejscu parking jest dodatkowo płatny i trzeba opłacić go w kasie - inaczej nie wyjedziemy 😀. Oczywiście na terenie parku byliśmy aż do 18, czyli do zamknięcia i jeszcze pozostał niedosyt 😀. Także już planujemy kolejną podróż, może w przyszłym roku 😁. Wszystkie informacje na temat Parku znajdziecie na stronie ➡️ Majaland Kownaty ⬅️. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiemy 😁. 

40 komentarzy:

 1. Łał... nie słyszałem o takim miejscu :-) Bomba :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super! Szkoda tylko, że mam tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż za ogrom atrakcji! Idealne miejsce dla całej rodziny, szczególnie w tak pięknie słoneczne dnie jak teraz :))

  OdpowiedzUsuń
 4. moje dzieci jak widzą reklamę w telewizji to też pytają czy pojedziemy, ale jednak odległość nas przerasta

  OdpowiedzUsuń
 5. O wow...ilw atrakcji-pierwsze słyszę o tym miejscu..nasze dziewczyny na pewno byłyby zachwycone😉światna dokładnie opisana recenzja

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki Wam dowiedziałam się, że w Polsce w ogóle istnieje taka liczba parków rozrywki.. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. O wow...ilw atrakcji-pierwsze słyszę o tym miejscu..nasze dziewczyny na pewno byłyby zachwycone😉światna dokładnie opisana recenzja

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że nie dałeś jakiejś mapki gdzie to jest i jak dojechać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka razy jadąc autostradą widziałam reklamy tego miejsca, dzieci nie mam, więc raczej się nie wybiorę :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Super miejsce.Za rok się ta wybiore ;) Dość dużo mam km więc może połącze za rok wakacje i wypadł tam

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia fantastyczne, i miejsce wydaje się również. Bartek pewnie byłby zachwycony. Nie mniej jednak My również mamy daleko

  OdpowiedzUsuń
 12. Już sporo jest atrakcji, a jak się jeszcze rozbudują ??
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo fajne miejsce pełne atrakcji jak widać, nie mam dzieci i wcześniej o tym parku rozrywki nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 14. Aby w pełni korzystać z parków rozrywki, poczekamy jeszcze rok :) Wtedy nasz syn będzie miał ponad 4 lata. Ale teraz już patrzymy, gdzie warto :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam o nich ostatnio w Newsweeku, podziwiam, że ktoś oparł cały park tematyczny na Pszółce Mai ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super! Na pewno pojadę tam z dziećmi!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie słyszałam o tym miejscu. Pewnie bardzo podoba się dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 18. Sporo radości czeka w tym miejscu na małych gości.

  OdpowiedzUsuń
 19. Robi wrażenie! Podejrzewam, że kiedyś odwiedzimy to miejsce z wnukami.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kolejne, świetne miejsce w którym jest mnóstwo wspaniałych atrakcji!

  OdpowiedzUsuń
 21. chętnie wybiorę się tam z rodziną!

  OdpowiedzUsuń
 22. Myślałam że Maja stałą się zapomniana, a tu proszę takie fantastyczne miejsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maja, Gucio, pszczoły , mrówki , widać , że jest tam sporo bajkowych postaci :-)
   kristinbb

   Usuń
 23. Pierwszy raz słyszę o tym miejscu, ale wygląda dość ciekawie i interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Może i my się kiedyś tutaj wybierzemy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak się ma dzieci , to jednak można pozwiedzać świat, a przynajmniej pod pewnym względem , czyli parków rozrywki, świetna sprawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wygląda to naprawdę imponująco. Czyżbyśmy mieli swój własny Disneyland :-)? Widzę, że Majaland zapewnia swoim gościom mnóstwo atrakcji. Żałuję, że jest zbyt daleko ode mnie i nie dam rady się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 27. Cos czuję, że miasteczko samochodowe przypadłoby mojemu synowi szczególnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 28. nie slyszalam o tym miejscu wczesniej szkoda ze tak daleko

  OdpowiedzUsuń
 29. Mnóstwo atrakcji! Myślę, że nie tylko dzieci, ale i dorośli świetnie by się bawili. :-)

  OdpowiedzUsuń
 30. I jak tu nie zazdrościć , pozytywnie oczywiście, posiadania dzieci :-)
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 31. Ślicznie tam i ciekawie. Jeszcze nie byliśmy. Dziękujemy za inspiracje, które ciągle tutaj odkrywamy.

  OdpowiedzUsuń
 32. Jestem przekonana, że warto. Przerażają mnie jedynie tłumy ludzi, mam nadzieję trafić w momencie pustek, ale to chyba niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 33. Wow czy można się cofnąć o parę, no dobra parędziesiąt lat i znowu być dzieckiem i podziwiać to z ich perspektywy? Bardzi bym chciala bo to miejsce wyglada super!

  OdpowiedzUsuń
 34. A jak ceny? I czy można na miejscu dostać cos sensownego do jedzenia czy tylko słodycze i frytki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena jedzenia są bardzo wysokie więc lepiej wziąć swoje 😁

   Usuń
 35. Najfajniejsze są te postacie z bajek np. pszczółki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 36. Piękny park i my się tam wybieramy.

  OdpowiedzUsuń
 37. Podobno ma być jeszcze rozbudowany i będzie jednym z największych w Polsce czy Europie Środkowej...

  OdpowiedzUsuń

Etykiety