czwartek, 8 sierpnia 2019

Atlas Świata dla młodych odkrywców - Wydawnictwa Siedmioróg

Atlas Świata dla młodych odkrywców - Wydawnictwa Siedmioróg
Siedmiogród I blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem


My co prawda na razie zajmujemy się z naszymi dziećmi odkrywaniem naszego pięknego kraju, ale oczywiście warto poznawać cały świat 😁. Na początku razem z dziećmi dobrze zrobić to w teorii, aby później byly bardziej świadome 😁. I tu z pomocą przychodzi nam Siedmioróg wraz ze swoją książką - Atlas Świata dla młodych odkrywców 😁.

Poznajemy świat z Wydawnictwem Siedmioróg 


Już na środkowej części okładki wita nas przepiękna mapa świata, na której mamy grafiki z najbardziej charakterystycznymi rzeczami dla danego regionu. W niektórych miejscach są, to zwierzątka, a w innych zabytki 😁. Mamy tu wszystkie kontynenty, ale jeszcze bez nazw. Idąc dalej poznajemy podstawowe informacje o naszej planecie, poznamy strony świata, a także podstawy czytania mapy - wszystko napisane językiem dla dzieci 👍. Wędrując dalej po stronach książki poznajemy poszczególne kraje, na początek te, które są nam najbliższe, czyli europejskie. Przy każdym z nich zobaczymy jego flagę, poznamy stolicę i dowiemy się jaka waluta obowiązuje w danym kraju - to bardzo ważna informacja dla podróżników 😁. W każdym opisie znajdziemy najciekawsze informacje na temat danego państwa i co tam możemy zobaczyć, wszystko uzupełnione bardzo ciekawymi ilustracjami 👍. Tak naprawdę przeglądając kolejne strony książki czujemy się trochę jak na wycieczce 😁. Dalej przemierzamy wraz z autorami kolejne państwa na innych kontynentach, poznamy Azję, Afrykę, Amerykę Północną i Południową, a także Australię i Oceanię. Na końcu naszej przygody znajdziemy jeszcze słowniczek podstawowych pojęć 👍. 


Naszym zdaniem jest to idealna książka dla małych podróżników i dzieci, które interesują się różnymi krajami, jest, to takie kompendium wiedzy, które ma zadanie zaciekawić nasze dzieci. A jeśli kiedyś zechcą uzyskać więcej i bardziej szczegółowych informacjacji na pewno będą wiedzieli już gdzie szukać 😁. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg 👍21 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tytuły wydawnictwa Siedmioróg, to zawsze wartościowa lektura

  OdpowiedzUsuń
 2. Atlas to kolejne must have na mojej liście zakupów

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka. To takiego atlasu można często wracać, to nie jest jedna z tych książek, która zostaje na półce zapomniana. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś idealnego dla mojego synka! Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc to pierwszy raz widzę coś od tego wydawnictwa. Wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie atlasy to świetna rozrywka połaczona z nauką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przystępna pozycja naukowa dla młodszych dzieci, ile ilustracji i barw, zjawiskowa publikacja

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wydaje się całkiem porządnie wydana. Podobają mi się w niej ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładny atlas! Chętnie podrzucę taki rodzinie, jak wpadnę do nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie książki są genialne, dziecko uczy się z przyjemnością, tak całkiem przypadkowo.

  OdpowiedzUsuń
 11. Atlas bardzo mi się podoba i sądzę, że mój synek byłby zachwycony ! Dobry pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 12. o proszę jaka kolorowa książka, nauka i przyjemność w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama z dzieciństwa pamiętam podobne atlasy - było przy ich wertowaniu sporo ciekawych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję, że uczycie też, że jeśli my jako ludzkość nie zaczniemy postępować inaczej, to ten świat z atlasu szybko przestanie istnieć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Solidny i bardzo ładnie wydany atlas.

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne są takie publikacje dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 17. Miałam kiedyś podobny atlas, pamiętam, że był moja ulubiona książka przed długi czas :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Gdy byłam dzieckiem to uwielbiałam przeglądać atlas geograficzny :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Karolina Witkowska22 sierpnia 2019 16:34

  Atlas jest najlepszą opcją, aby zaszczepić dziecku chęć poznania świata :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Dla małych odkrywców pozycja idealna i pięknie wydana! Miałam kiedyś swój atlas i bardzo go lubiłam

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie