wtorek, 6 sierpnia 2019

Ilustrowany Inwentarz Kwiatów - TaniaKsiazka

Ilustrowany inwentarz kwiatów 

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Dzisiaj przychodzimy do Was z książką zupełnie inna niż wszystkie, wyjątkową, jakże kwiecistą 😀. Jest to "Ilustrowany inwentarz kwiatów" - Wydawnictwa Zakamarki. Na kwiatach nie znam się prawie wcale - umiem co prawda odróżnić podstawowe rodzaje i to tyle 😀. A dzieci robią się coraz ciekawsze, zadają coraz trudniejsze pytania, zaczynają mieć swoje pasje. Jedną z takich najnowszych pasji córki są właśnie kwiaty. Aby jej przybliżyć jak najwięcej informacji na ten temat zdecydowałem się sięgnąć po tą książkę.

Ilustrowany inwentarz kwiatów - TaniaKsiazka

W książce znajdziemy opis 65 kwitnących roślin dzikich i hodowlanych. Każda z nich opisana jest na osobnej planszy ze wspaniałymi ilustracjami Emmanuelle Tchoukriel 👍. Są one ogromnych rozmiarów i przedstawiają nam danego kwiatka. To co nam się podoba najbardziej to ich wielkość i dokładność. Na różach widać kolce, a lilie wyglądają jak żywe 😀. Wszystkie opisane są nazwą polską i oczywiście łacińską, z podstawowych informacji dowiemy się o wielkości, a także mamy informacje w jakim miesiącu kwitnie 👍. Książka towarzyszy nam teraz podczas każdego spaceru do lasu i na łąkę, przy każdym nieznanym przez nas kwiatku, musimy się zatrzymać i oczywiście przeszukać całą książkę 😀. Z tego też względu dobrze, że książka ma twardą oprawę, co sprawia, że wytrzyma nasze spacery i pikniki 😀. Jest to książka, która wciągnie dziecko bez końca i muszę powiedzieć, że dorosłego też 😀. Na uwagę zasługuje również wstęp, gdzie uzyskamy na dwóch stronach bardzo przejrzyście podane podstawowe informacje na temat roślin, ich rozmnażania i wzrostu 😀. Dla dzieci bardzo ważne informacje, które warto aby zapamiętały, to, że niektóre rośliny mogą być trujące i tego właśnie też dowiemy się z lektury tej książki. Ale są też takie, które można jeść - tak niektóre kwiaty można jeść i są bardzo zdrowe i bogate w witaminę C 😀. 

Jeśli chcecie zakupić tą książkę, to zapraszam Was do najlepszej księgarni internetowej ➡️ TaniaKsiazka, znajdziecie tam również inne ciekawe pozycje książkowe w tym nowości 👍.10 komentarzy:

 1. Książka wydaje mi sie idealna dla miłośników kwiatów. Ja jednak jeżeli chodzi o książki z kwiatami, to ja zdecydowanie wolę naturalne, a nie malowane kwiaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to coś ciekawego dla fanów kwiatów :) Ja akurat z kwiatami mam niewiele wspólnego, więc książka nie dla mnie (:

  OdpowiedzUsuń
 3. faktycznie książka jest inna niż wszystkie, spodoba się miłośniczce kwiatów!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książki i żałuję, że tak mało wydawnictw wydaje takie ładne egzemplarze.

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna książka a ilustracje piękne, jak w zielnikach sprzed lat

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka części tej serii, to na prawdę genialne książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. wspaniała propozycja- coś dla nas;) kochamy przyrodę i kwiaty:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie albumy, może dlatego że kocham kwiaty i jestem rządna wiedzy na ich temat

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękna książka! Brakuje nam do kompletu, nawet nie wiedziałam, że o kwiatkach też jest.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla osób lubiących kwiaty i ciekawych tego tematu świetna książka

  OdpowiedzUsuń

Etykiety