środa, 29 kwietnia 2020

Pierwsze kroki rysowania - Wydawnictwo Greg

Pierwsze kroki rysowania - Wydawnictwo Greg

Choć można już spacerować po dworze i korzystać z wycieczek do lasu, to musimy pamiętać, że nie możemy zaniedbać edukacji naszych dzieci. Dzisiaj pokażemy Wam, jak w miły i przyjemny sposób pracować nad motoryką małą u dziecka, przy okazji ucząc się rysować. Będzie nam w tym pomocna książeczka Wydawnictwa Greg - Pierwsze kroki rysowania.

Nauka rysowania dla dzieci

O tym, że dzieci uwielbiają rysować każdy z nas wie, ale nie każde dziecko potrafi od razu narysować, to co by chciało. Oczywiście warto postawić na kreatywność dziecka i pozwolić mu na twórcze prace, ale można też trochę wspomóc i pokazać, w jaki sposób narysować różne rzeczy. Na prawie 100 stronach tej książki, znajdziemy aż 47 propozycji jak narysować dany rysunek. Są one bardzo różnorodne, więc każda dziewczynka i każdy chłopiec znajdzie, to co go interesuje i lubi najbardziej. Każdy z rysunków przestawiony jest na dwóch stronach. Na pierwszej jest pokazane, jak w czterech krokach zrobić ilustracje, która nas zaciekawiła, a na drugiej stronie mamy efekt końcowy i miejsce na twórczość naszych dzieci. Dzięki tej pozycji dużo łatwiej będzie nam narysować betoniarkę, czołg, czy motor, a bardziej dziewczęce obrazki to królewna, wróżka, czy lalka. Nie wiedzieliśmy, że rysowanie może być takie proste. 
Może macie pomysły, jak narysować ciekawego żołnierza w czterech krokach, albo wyścigówkę? My gwarantujemy Wam, że dziecko nie będzie chciało się rozstać z tą książką, przygotujcie tylko odpowiedni zapas papieru, bo u nas miejsce w książce szybko się skończyło, a dzieci dalej chciały rysować. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu GREG


3 komentarze:

  1. Bardzo praktyczna książeczka dla dzieci lubiących rysować :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki takiej książce każdy może się nauczyć ładnie rysować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chcecie rysować? Interesujecie się tym? Jest to Wasze hobby na co dzień? Jeśli tak, to uważam, że oferta https://www.formatstudio.com.pl/ jest skierowana dla Was. To profesjonalna Szkoła o profilu artystyczno-rysunkowym działająca w Nowym Sączu, Krakowie, Krośnie oraz w nowo otwartej placówce w Nowym Targu.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety