piątek, 17 kwietnia 2020

Basia - seria książek - Egmont

Seria książek o Basi - Wydawnictwa Egmont

Seria książek o Basi od pewnego czasu na stałe zagościła w naszym domu. Dzieciaki wprost uwielbiają słuchać jej przygód i to zarówno tych dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Tym razem mamy dla Was 3 nowości Wydawnictwa Egmont:

 • Basia i piknik 
 • Basia, Franek i pielucha
 • Basia, Franek i samochody 
Egmont dla dzieci

Basia i piknik


Przedszkole do którego uczęszcza nasza tytułowa bohaterka postanowiło zorganizować piknik, a Basia jak to Basia powiedziała mamie, że każdy rodzic musi przygotować coś przepysznego do jedzenia. Oczywiście przygotowali wszystko wspólnie, rodzinnie. W dniu pikniku pogoda także dopisała i wszystkie dzieci z wielkimi uśmiechami podążały w stronę polany, na której miał odbyć się piknik. Zabawa trwała w najlepsze, dzieci poznały zaskrońca, którego znaleźli w lesie. Było dużo śmiechu, zabaw, biegania, skakania, baniek mydlanych i oczywiście jedzenia. Po powrocie do domu oczywiście wszyscy ze zmęczenia zasnęli na kanapie z dobrymi wspomnieniami z pikniku.
Basia, Franek i pielucha i Basia Franek i samochodyKolejne dwie propozycje z serii Basi, to książeczki kartonowe przeznaczone dla tych najmłodszych członków naszych rodzin. Co łączy te dwie książki? Przede wszystkim fakt, że Basia jako starsza siostra pokazuje swojemu bratu Frankowi nazwy zwierzątek, pojazdów, uczy także kolorów i liczenia. U nas w domu wygląda to wszystko dość podobnie, gdzie starsza siostra pokazuje świat temu najmłodszemu, wszystko mu tłumacząc. W części "Basia, Franek i pieluchy" najmłodszy brat Basi nie chce już nosić pieluchy i chciałby korzystać z toalet, tak jak pozostali członkowie rodziny. Niestety jednak pomimo chęci, to początki są trudne i potrzebna jest pomoc mamy. Z jej pomocą udaje się i tak oto Franke pozbywa się swojej pieluszki. W drugiej książeczce "Basia, Franek i samochody" poznamy wszystkie samochodziki chłopca, a podczas zabawy z siostrą Franke będzie się uczył do czego służy i do czego potrzebny jest dany samochód. Dzięki takim publikacjom  dzieci już od najmłodszych lat mogą się uczyć poprzez zabawę. Franek dowie się do czego służy karetka pogotowia, policja i śmieciarka. Wszystkie książeczki mają grubą tekturową okładkę, co sprawia, że nawet przy długim użytkowaniu nic się z nimi nie będzie działo. Polecamy już dla tych najmłodszych. 

Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwa Egmont 


13 komentarzy:

 1. Bardzo przyjemne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie jestem na tak ;) Historie Basi bardzo rozwijają maluszki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że coś polskiego bo w telewizji same zagraniczne i kiepskie bajki. Chociaż kśiązki mamy polskie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książeczki są teraz szczególnie przydatne, by dzieciaczki nie zapomniały jak to jest ^^ Bardzo ładne ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książeczki, bo polskie imiona i przypomniały mi się moje książeczki z czasów dzieciństwa ech...

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni23 kwietnia 2020 23:31

  Jak pracowałam w Empiku kilka lat temu, seria ta cieszyła się dużym powodzeniem i wiedzę, ze nadal jest na topie

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja bratanica ciągle dostaje te książeczki, są super!
  https://swiatdisneyapl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyglądają na ciekawe książeczki z humorem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sympatyczna postać serii zawsze przyciągnie młodych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiamy Basię, czytaliśmy prawie wszystkie części-połowę mamy na własność A część wypozyczalismy z biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwsielbiamy serię o Basi, mamy u siebie sporo części. Bąbel bardzo chętnie po nie sięga i słucha też audiobooka z jej przygodami.

  OdpowiedzUsuń
 12. wszyscy dookoła polecają mi Basię, także chyba w końcu się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety