środa, 8 kwietnia 2020

Nowości od Wydawnictwa Zielona Sowa

Nowości książkowe Zielona Sowa

Dzisiaj mamy dla Was trzy bardzo ciekawe książeczki z Wydawnictwa Zielona Sowa,. Jedna z nich to "Misia i jej mali pacjenci" a pozostałe dwie to tytułu z serii Już czytam - "Słoiczek strachu" i "Brakująca karta". Pierwsza przeznaczona już dla czterolatków, a pozostałe dla sześciolatków, które już ćwiczą naukę czytania. 

Wydawnictwo zielona sowa dla dzieci

Misia i jej mali pacjenci. Leśne przytulisko.


Cześć z Was na pewno dobrze już zna Misie, my co prawda dopiero ją poznaliśmy, ale wcześniej słyszeliśmy dużo dobrego o książkach z jej przygodami 🙂. Tym razem Misia podczas ferii odwiedza swojego wuja Piotra, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. Czy z takimi zwierzętami można się zaprzyjaźnić? Czy dziewczynce się to uda i czy będzie jakoś w stanie im pomóc? Przygody Misi bardzo podobają się dzieciom ponieważ mogą się utożsamiać z naszą bohaterką i razem z nią przeżywają jej wszystkie perypetie. Niewątpliwym atutem książki są także jej piękne ilustracje. Książka na bardzo długo zapada dzieciom w pamięci. 
Seria Już czytam - Słoiczek strachu i Brakująca karta


Zielona sowa i Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Już czytam to specjalna seria przygotowana dla najmłodszych czytelników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką samodzielnego czytania. Przygotowane są zabawne historie, które opowiadają o zwykłych bohaterach w taki sposób aby najmłodszym czytało się miło i przyjemnie. Język jest idealnie przystosowany do zasobów słownictwa młodego czytelnika. Kolejnym atutem jest duża czcionka i niezbyt dużo tekstu na każdej stronie, co znacznie ułatwi czytanie. Na końcu każdej książki znajdują się zadania sprawdzające zrozumienie tekstu i słowniczek wyjaśniający trudniejsze wyrazy. Nasze dwie historie opowiadają losy chłopców, w jednej bohaterem jest Błażej, a w drugiej Gabryś. Fabuły książeczek nie będziemy Wam zdradzać, bo przecież nie o to chodzi. W obu dużo się dzieje, wartka akcja sprawia, że dzieci bardzo to wciąga. Już czekamy na kolejne książki z tej serii 👍.


Wszystkie książeczki z tej serii znajdziecie na stronach Wydawnictwa Zielona Sowa 👍

11 komentarzy:

 1. Bardzo ładne i kolorowe te książeczki, lubię takie kupować mlodszemu bratu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wydane :) Te o nauce czytania super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Misię znam. Czytam dzieciakom w przedszkolu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I jak tu się nie zanurzać w takich sympatycznych przygodach czytelniczych, młodzi miłośnicy książek będą zachwyceni. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne książeczki, szczególnie seria o Misi bardzo ładnie ilustrowana. Warto się w nie zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo sympatyczne książeczki i rysunki, lubię takie właśnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam koteczkę imieniu Misia, bardzo ją lubiłam, ale niestety już odeszła do lepszego świata...

   Usuń
 7. Bardzo lubimy przygody Misi. Druga serię też dobrze znamy i polecamy

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wydane książeczki. Chętnie byśmy się z nimi poznali. Moim dzieciom na pewno by się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 9. jesteśmy na etapie nauki samodzielnego czytania, fajne te książeczki.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety