piątek, 24 kwietnia 2020

100 zabaw, nauka przez zabwę - Wydawnictwo Greg

100 zabaw, nauka przez zabwę - Wydawnictwo Greg

Dzisiaj mamy kolejną propozycję, która pozwoli w odpowiedni sposób przetrwać czas naszej ogólnonarodowej kwarantanny. Jest to kolejna książka Wydawnictwa Greg - 100 zabaw, nauka przez zabawę. Propozycja z licznymi zadaniami do wykonania dla młodszych dzieci - górna granica wieku 6-7 lat. Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę - to właśnie wtedy dziecko chłonie najwięcej wiedzy, a do tego jest zadowolone i szczęśliwe. Jeśli macie starsze dzieci, to pamiętajcie o naszej propozycji dla nich - Wielka Księga Zagadek i Łamigłówek

Co znajdziemy w naszej dzisiejszej propozycji? Przede wszystkim dobrą zabawę dla dziecka, a przy okazji naukę. Książka podzielona jest na 7 działów i w każdym z nich znajdziemy zadania, które przynależą do danej grupy. I tak na początek mamy labirynty, które dziecko nie lubi labiryntów? Chyba wszystkie lubią pomagać znaleźć drogę do domu, do wyjścia, czy po jedzenie. Kolejnym działem jest ulubiona zabawa naszych dzieci - znajdź różnicę. Część bardzo łatwa, a część zadań troszkę trudniejsza i dzieci muszą się skupić żeby znaleźć wszystkie różnice. Następną częścią jest wyszukaj na rysunku, ćwiczymy razem z dzieckiem jego spostrzegawczość i szukamy odpowiednich miejsc na kolejnych rysunkach. Dalej mamy jeszcze działy Co tu pasuje, dopasuj cienie, połącz pary i połącz kropki. 
Zadań jest naprawdę bardzo dużo, książka ma aż 104 strony. Co ciekawe na każdej stronie oprócz zadania do wykonania, jest także zadanie dla rodziców. Są one naprawdę bardzo różne, trzeba np. opowiedzieć dzieciom o jakimś zwierzątku, trzeba zadać jakieś pytanie naszym maluchom, czy wytłumaczyć jakieś zjawiska i zachowania. 


Tak naprawdę, te zadania to tylko pretekst, żeby razem rodzinnie miło spędzić czas. Książka ta zapewni Wam długą zabawę i dobry humor podczas naszej ogólnonarodowej kwarantanny. Pamiętajcie żeby bez potrzeby nie wychodzić z domu #zostańwdomu.13 komentarzy:

 1. Łamigłówki są super! Jeszcze jak były otwarte uczelnie, to koleżanka przynosiła i siedziałyśmy, i rozwiązywałyśmy. :D To na prawdę wciągająca zabawa, nie tylko dla dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo lubię takie połączenie nauki z zabawą.

   Usuń
 2. Bardzo lubię publikacje tego wydawnictwa, a dodatkowo połączenie nauki z zabawą zawsze się sprawdza, więc tym bardziej jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. W okresie uwięzienia jaki teraz mamy każda zabawa, która na dłużej jest w stanie zaabsorbować dziecko jest na wagę złota. Moje lubią takie łamigłówki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka fajna ta książka i duże te łamigłowki, estetyczne i wyraźnie widac co trzeba zrobić. Muszę kupić mojemu synowi bo najbardziej lubi labirynty a tu są mega fajnie pokazane. Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy kilka takich książeczek i bardzo lubimy z nich korzystać . Dzieci naprawdę przez zabawę dużo z nich się uczą. Szczególnie w czasie kiedy siedzimy w domu lub pada deszcz z nich korzystamy .

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas te książki robią furorę. Na prawdę pozwalają rozwijać dziecią. Bardzo fajnie, że uczysz dzieci nieszablonowego myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie szukałam takich książeczek, moja córka uczy się pisać i ćwiczy dłoń, myślę, że ta seria byłaby dla niej odpowiednia i na pewno przyjemniejsza niż standardowe ćwiczenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. No i taka nauka właśnie jest najbardziej efektywna :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy sporo książeczek tego wydawnictwa, ale akurat ta jeszcze nie wpadła nam w ręce. Jest świetna, chyba dorzucę ją do swojego koszyka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książeczka wygląda bardzo fajnie chociaż nie lubię tego wydawnictwa za bardzo słabo wydane lektury dla starszych- gimnazjum czy liceum z przepisami dla bardzo mało rozgarniętych

  OdpowiedzUsuń
 11. Ekstra, muszę kupić mojemu synowi 😁

  OdpowiedzUsuń

Etykiety