SensoWood - ścieżka sensoryczna

SensoWood - ścieżka sensoryczna
Czy zastanawialiście się kiedyś, co to takiego jest integracja sensoryczna? My zaczęliśmy się interesować tym tematem już jakiś czas temu, a dokładnie kiedy na świecie pojawiły się nasze dzieci. Obecnie mamy w domu jednego maluszka i dwójkę starszaków, którzy już rozpoczęli swoją edukację w szkole. Od zawsze bardzo lubimy zabawy sensoryczne, szczególnie, że mogą dać dzieciakom wiele dobrego 😀. Obecnie bardzo dużo dzieci ma problemy z przetwarzaniem wrażeń zmysłowych i właśnie wszelkie zabawy sensoryczne mają na celu pomóc dzieciom. Pewnie znacie dzieci, które boją się wchodzić na drabinki, lub nie lubią rysować i boją się np. ciepłej wody? To właśnie mogą być objawy zaburzonej integracji sensorycznej. Integracja sensoryczna to nic innego jak zdolność dziecka do odczuwania i reagowania na informacje dostarczane z zewnątrz. U części dzieci integracja rozwija się samoistnie, a innym trzeba w tym pomóc. My robimy, to tylko w formie zabawy, a najlepszą zabawą są ścieżki sensoryczne (zmysłów), nasze dzieci je po prostu uwielbiają i to zarówno maluszek, jak i starsze dzieci 😀. Ścieżka sensoryczna - SensoWood.pl 

My postawiliśmy na wysokiej jakości wykonanie w przystępnej cenie. Są to ścieżki sensoryczne od początku do końca wykonywane w Polsce, z najlepszych produktów - nie są to tandetne plastikowe ścieżki. Zdecydowaliśmy się na 4 elementy, które można połączyć w całość, bądź też bawić się tylko poszczególnymi strukturami. Wybraliśmy takie, które będą stymulować różne receptory - od drobnych struktur do takich, które dzieci będą odczuwać dość mocno.

Połączyliśmy następujące elementy:
Ścieżkę możecie wykorzystywać na różne sposoby, tym najbardziej oczywistym jest spacer stopami, ale nasze dzieci korzystają z nich także czworakując - dzięki temu pobudzane są receptory zarówno na stopach jak i na dłoniach 😀👍. 

Zalety ścieżek sensorycznych 


A teraz przedstawimy Wam jeszcze najważniejsze zalety ścieżek sensorycznych. 
 • pozytywnie wpływają na motorykę i to zarówno motorykę dużą jak i małą,
 • pozwalają kształtować zmysł równowagi,
 • pomagają korygować wady stóp,
 • stymulują receptory w stopach i dłoniach, 
 • zapewniają po prostu dobrą zabawę 😀

Pamiętajcie aby postawić na sprawdzoną jakość, jeśli będziecie szukać odpowiednich dla swoich dzieci ścieżek sensorycznych. Tu mamy gwarancję najwyższej jakości wykonania, a dzięki temu nasze dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić. Do produkcji tych ścieżek sensorycznych użyto w pełni bezpiecznych materiałów dla dzieci 👍. Możecie zakupić pojedynczy element, bądź też zestaw kilku, a wszystko połączyć w jedną ścieżkę sensoryczną 😀😁😀.
26 komentarzy:

 1. ciekawa ta ścieżka , chętnie bym sama po niej przeszła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszelkie zabawy sensoryczne moje dzieci fascynowały? Jednak jeśli chodzi o integrację sensoryczną trzeba zagłębić się w temat, bo niekiedy możemy dziecku zaszkodzić mimo szczerych chęci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama bym pochodziła po takiej 'plaży' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawy sensoryczna bardzo fajnie wpływają na rozwój dziecka. A ta droga sensoryczna jest po prostu świetna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Batdzo fajne, estetycznie wykonane - aczkolwiek my takie ścieżki robimy w domu sami ze wszystkiego, co mamy pod ręką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jest to dobry sposób ☺, my postawiliśmy na profesjonalne wykonanie ☺

   Usuń
 6. To jest świetna sprawa dla mieszkańców blokowisk, tam nie wszędzie można bezpiecznie wypuścić dziecko boso :) my latem ubieramy buty tylko wychodząc że swojego podwórka, a na nim dzieci biegają boso od rana do wieczora :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kreatywne to jest i mega mi się podobają takie ścieżki sensoryczne :) fajnie, ze można podpatrzeć i samemu w domu takie coś stworzyć :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na zajęciach stosuje sensomotoryczna akurat . Rewelacja

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie cudo to chętnie bym przyjęła do siebie! Tym bardziej, że uwielbiam chodzić boso!

  OdpowiedzUsuń
 10. To brzmi bardzo ciekawe, muszę spróbować tego z moim synkiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To super sprawa, genialne dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałam o tych ścieżkach sensorycznych, rzadko je jednak spotykam u moich znajomych, którzy mają dzieci. Może są one jeszcze mało rozpowszechnione?

  OdpowiedzUsuń
 13. Też chętnie to wykorzystam w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny pomysł miała marka produkująca takie gadżety!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajny pomysł. Nie widziałam nigdzie wcześniej takiej ścieżki.

  OdpowiedzUsuń
 16. Super sprawa! Muszę zagłębić się w temat i sprawić coś takiego moim maluchom.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawe, na pewno kupię i podzielę się opinią :) z dzieckiem uwielbiamy takie zabawy

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna sprawa. Lubię takie ciekawostki.

  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 19. Ścieżka sensoryczna - bardzo dobry pomysł. Nie ma to jak kreatywność podczas zabawy z dziećmi. Poza tym, dobrze, że te produkty są produkowane w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 20. To bardzo dobrze wplywa na rozwoj kg

  OdpowiedzUsuń
 21. Super taka ścieżka mega pobidzo zmysly dziecka :)

  OdpowiedzUsuń