poniedziałek, 25 listopada 2019

Benio, tata i reszta świata. - Wydawnictwa Skrzat

Benio, tata i reszta świata - Wydawnictwa Skrzat


Wydawnictwo Skrzat

Czytanie dzieciom jest bardzo ważne i do tego nikogo nie trzeba przekonywać. Ważne również aby dobrze dobierać książki do wieku dziecka. My tym razem chcemy Wam przedstawić jedną z nowości Wydawnictwa Skrzat - "Benio, tata i reszta świata". Książka, która podejmuje bardzo trudne tematy i warto aby każde dziecko się z nią zaznajomiło 👍. Napisana jest w sposób bardzo zrozumiały dla naszych pociech - autorką jest Izabela Michta, a do tego znajdują się tam świetne ilustracje 😀.najlepsze ksiażki dla dzieci

Benio, tata i reszta świata


Jak się domyślacie tytułowym bohaterem jest oczywiście Benio, który właśnie zaczął chodzić do przedszkola, które zresztą bardzo lubi 😁. Poznajemy także jego rodzinę i jego codzienne życie. Jest tu siedem krótkich opowiadań, a każde z nich przyniesie nam jakieś wartościowe przesłanie 👍. Poruszane są tu sprawy bardzo poważne, ale także i te błahe. Wszystko opisane jest z humorem i w odpowiednio dobrany dla dzieci sposób. Oczywiście, nie będę Wam opisywać historii, jakie spotkają chłopca, ale będą dokładnie takie, jakie mogą spotkać każde dziecko w takim wieku. Mamy tu także omówiony problem niepełnosprawności - tata Benia jeździ na wózku. Bardzo mocno nakreślona jest tu rola taty, co nie często zdarza się w książkach.


ksiażi dla maluchów


Benio, tata i reszta świata - nasza opinia

Jest, to jedna z tych książek, które na pewno zajmą miejsce na naszej codziennej półce do czytania. Uważam, że takie książki powinny być obowiązkowe do czytania w szkole, czy przedszkolu. Poruszanych jest tu wiele bardzo istotnych tematów, o które i tak prędzej czy później dzieci będą nas pytać 😁. Książka pozwala nam na swobodną rozmowę na wszystkie tematy. Uważam, że czym więcej będzie powstawać takich mądrych i ciepłych książek tym lepiej dla nas i naszych dzieci 👍.
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Skrzat 😀


https://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=start

0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety