piątek, 15 listopada 2019

Mandala - gra karciana Rebel

Mandala - gra karciana - Wydawnictwo Rebel

Długie jesienne wieczory skłaniają nas do poszukiwania ciekawych gier, które pozwolą na dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Dzisiaj chcieliśmy Wam przedstawić grę wyjątkową, bo już sama nazwą nawiązującą do prastarego świętego rytuału - jest to gra o nazwie Mandala, która zostało wydana przez Wydawnictwo Rebel. 

Recenzja gry Mandala
 

Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy, a sugerowany wiek wskazywany jest powyżej 7 lat. Uwagę bardzo mocno przykuwa sam wygląd pudełka, a także nazwa tej gry. Jeśli chodzi o zawartość pudełka, to w środku znajdziemy oczywiście karty do gry, a także przepiękną matę do gry, która troszkę może przypominać obrus 👍. Przygotowując się do gry umieszczamy matę na środku stołu, a gracze siadają po przeciwnych stronach. Kolejnym zadaniem jest potasowanie kart i ułożenie ich awersami do dołu obok maty. Każdy z graczy ma swoją mandalę, która jest podzielona na 3 części - wzgórze i dwa pola. Następnie trzeba dobrać 2 karty z talii i ułożyć na swoich wzgórzach na macie do gry. Trzeba także dobrać 6 kart z talii na rękę i dwie do misy (zakryty stos). Choć początkowo wszystko wydaje się bardzo trudne, to z rozpoczęciem gry staje się dużo jaśniejsze. U nas jak zwykle poznajemy wszystkie zasady gry podczas pierwszych rozgrywek - uważamy, że w ten sposób najszybciej można się wszystkiego nauczyć. Kiedy już zaczynamy, to co lubimy najbardziej czyli grę, podczas jednej tury mamy możliwość wykonać jedną z trzech czynności. Możemy budować swoje wzgórze i dobierać karty, uprawiać pole i nie dobierać kart, albo odrzucić i dobrać karty. To na jaki ruch się zdecydujemy zależy od naszej taktyki 😀. A tą musimy dokładnie zaplanować na całą grę - tu nie ma przypadku i szczęścia. 


Mandala - rewelacyjna gra logiczna

Jeśli lubicie gry logiczne w których trzeba planować działanie, to koniecznie musicie zagrać w Mandalę. Choć na pozór wydaje się trudna i mało zrozumiała wszystko mija przy pierwszej rozgrywce. Oczywiście szczęście też jest bardzo ważne ale nie tyle przy rozgrywce, co przy rozdawaniu kart. I wtedy już zależy tylko do nas jak sobie z tym poradzimy. Dzięki temu, że na początku rozdajemy karty, gra nigdy się nie nudzi i każda rozgrywka wygląda inaczej ponieważ mamy do dyspozycji inne karty. Jest to idealna gra na jesienne wieczory, tak żeby zmusić swoje szare komórki do pracy 😀. Przy wszystkich atutach tej gry należy wspomnieć również o wysokiej jakości zarówno maty, jak i samych kart - więc na pewno będziemy mogli długo cieszyć się z tej gry. Także nie ma na co czekać, tylko trenować swój mózg podczas jesiennych rozgrywek w Mandalę 😀.Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍


12 komentarzy:

 1. Rebel ma świetne gry, sama mam w domu kilka, ale akurat karcianki to nie mój klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas karcianki w ubiegłym roku miały powodzenie, w tym już słabiej.

   Usuń
 2. My z mężem jakoś nadal tkwimy przy totalnej tradycji i gramy w remika na dwóch taliach normalnych kart ;) Też trzeba wysilić szare komórki, ale chętnie wypróbowałabym coś nowego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry sposób na jesienne wieczory. Nie jestem fanką gier, ale może wreszcie warto spróbować? Zwłaszcza, że ta wygląda kusząco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy gry logiczne, tej nie poznaliśmy do tej pory.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna gra na długie, jesienne wieczory. My często tak spędzamy wolny czas z synem i jego narzeczoną

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm wygląda ciekawie, młody lubi grać, ale ciekawe czy poradził by sobie z grą typu logicznego. Myślę, że gra byłaby niebanalnym prezentem na święta

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie słyszałam o tej grze, sprawia wrażenie skomplikowanej. Ale logiczne gry rozwijają, warto się nimi zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O, coś nowego, idealnego na długie jesienne wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się ciekawie. Pudełko przepiękne, a same karty również mają świetny design!

  OdpowiedzUsuń
 10. Przy takich grach wieczory mijają migiem! Przy podobnej grze witaliśmy z mężem poranki ;p

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię grać zarówno w gry planszowe jak i karciane. O tej konkretnie nie słyszałam. Wydaje się być ciekawą i wciągającą grą.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Etykiety